Miasta nocą i to widziane z kosmosu! To projekt pewnego Włocha! Zobacz niezwykłe zdjęcia

Miasta nocą i to widziane z kosmosu! To projekt pewnego Włocha! Zobacz niezwykłe zdjęcia

Chyba każdy marzy o tym, żeby zobaczyć jak wygląda Ziemia z kosmosu. Taki widok zawsze robi wrażenie! Riccardo Rossi pokazał, na niezwykłych fotografiach, miasta nocą i to właśnie widziane z kosmosu! Jest też polski akcent.

Oświetlone miasta, które odcinają się jaskrawo od ciemności Ziemi dają niezwykły efekt. Wśród zdjęć, które Riccardo Rossi opublikował na swoim Twitterze znalazło się też polskie miasto! Zobaczcie te niezwykłe widoki.

Wcześniej, bo na przełomie 2002/3 roku kosmonauta Don Pettit wymyślił nowatorską metodę robienia zdjęć Ziemi nocą (do tej pory ich efekt  nie był spektakularny, ponieważ prawie wszystkie zdjęcia wychodziły rozmazane). Jego metoda polegała na skonstruowaniu urządzenia, które przesuwa obiektyw aparatu, neutralizując ruch stacji kosmicznej względem Ziemi, a to powoduje, że zdjęcia są wyraźne. 

Fot. Pixabay


 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Lwowa, z Warszawy do Paryża oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Zurychu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty z Polski do 100 zł, loty z Warszawy do Brukseli, bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.