Najstarsze miasta Europy. Znasz wszystkie?

bay-of-Chania-at-sunny-summer-day-Crete-Greece-shutterstock_36454730_20170621-151411_1

Jedne z najstarszych miast na świecie powstały na Bliskim Wschodzie, jednak zazwyczaj ze względów politycznych nie są one dostępne dla turystów. Dlatego jeśli pragniesz poczuć zapach historii, warto zwrócić się ku miastom europejskim. Oto 10 najstarszych miast w Europie.

Kontynuuj czytanie

Najbardziej kolorowe miejsca na świecie, od Włoch po Chiny

Moskwa-MoscowRussiaRed-squareview-of-St.-Basils-Cathedral-shutterstock_232725670-1

W natłoku przesterowanych filtrów do zdjęć i podkręconych do granic możliwości kolorów, świat wydaje się mało realny. Są jednak miejsca, które naprawdę są tak kolorowe bez przeróbki w programie komputerowym. Oto kilka z nich. Najbardziej kolorowe miejsca na Ziemi.

Kontynuuj czytanie

Największy samolot pasażerski na świecie będzie jeszcze większy!

Etihad_Airways_-_Airbus_A380-861

Airbus A380, obecnie największy samolot pasażerski świata, już wkrótce stanie się jeszcze większy. Jego rozpiętość skrzydeł wzrośnie aż o 10 metrów.

Kontynuuj czytanie

Linie lotnicze pokryją samoloty materiałem podobnym do skóry rekina

PL-Wroclaw_Lufthans_20170612-130550_1

Inżynierowie pracujący dla Airbusa i Lufthansy pracują nad sposobem, by samoloty stały się bardziej przyjazne środowisku. Inspirację zaczerpnęli z... oceanu.

Kontynuuj czytanie

Ogrody, wodospady i trasy piesze - wszystko w terminalu lotniczym!

most-Helix-Singapur-shutterstock_205430893-1

Lotnisko w Singapurze słynie z niezwykłych pomysłów na uprzyjemnienie podróżnym czasu spędzonego w oczekiwaniu na samolot. Teraz dodatkowo będzie rozbudowane o Jewel Changi, czyli nowy terminal, który będzie się znajdować naprzeciwko Terminalu 1.

Kontynuuj czytanie

Możesz zjechać darmową tyrolką z wieży Eiffla

View-on-Eiffel-Tower-Paris-France-shutterstock_111362132

Wieża Eiffla sama w sobie jest jedną z największych atrakcji Paryża. Jeśli jednak to Ci nie wystarcza to na pewno się ucieszysz na wieść o tym, że właśnie otwarto na niej specjalną tyrolkę.

Kontynuuj czytanie

Odważyłbyś się obejrzeć "Szczęki" w ten sposób?

shark-674867_960_720

"Szczęki" to jeden z tych filmów, które na stałe wpisały się w naszą kulturę i stały się kultowe. Z biegiem lat film nadal potrafi mocno przestraszyć. Jednak jeśli już go oglądamy, to przede wszystkim w zaciszu własnego domu. Teraz możesz...

Kontynuuj czytanie

Najpiękniejsze trasy kolejowe na świecie

Young-woman-traveling-by-train-in-Sri-Lanka-shutterstock_250535167-1

Pociąg  przestał być najszybszym sposobem przemieszczania się, ale za to nadal wyprawa koleją w świat jest bardzo atrakcyjnym pomysłem. Zwłaszcza, że istnieją takie trasy kolejowe, które same w sobie stanowią atrakcję turystyczną. Zobacz najpiękniejsze z nich!

Kontynuuj czytanie

Prawdziwe miejsca, które zainspirowały bajki Disneya

Neuschwanstein-castle-in-Germany-_90350848-3

Bajki Disneya ogląda się bez względu na wiek. Inspirują już kolejne pokolenia dzieci i dają radość kolejnym pokoleniom dorosłych. Jednak ich twórcy niekiedy sami potrzebują inspiracji i czerpią je ze świata rzeczywistego. Oto miejsca, które warto odwiedzić, jeśli chcesz się poczuć...

Kontynuuj czytanie

W tych miastach na wynajęcie dwupokojowego mieszkania stracisz majątek!

bigstock-Amazing-New-York-cityscape--t-28825247

​Nie możesz usiedzieć w miejscu? Świat ciągle Cię woła? Lubisz pobyć trochę dłużej w nowych miejscach? Poznać bliżej rytm danego miasta, najciekawsze miejsca i miejscowych? A może pracujesz w różnych częściach świata i często musisz się przenosić? Jeśli tak, to być...

Kontynuuj czytanie

Niesamowite miejsca w Nowym Jorku, czyli miasto jakiego jeszcze nie widziałeś

New-York-Sunset-aerial-view-of-New-York-City-looking-over-midtown-Manhattan-towards-downtown.-shutterstock_199319276

Są miejsca, które zna się z widzenia dzięki zdjęciom, filmom i popkulturze. Jednym z nich jest Nowy Jork. Każdy mniej więcej wie, czego się po tym mieście spodziewać, nawet jeśli nigdy w nim nie zagościł. Ale to wrażenie może być...

Kontynuuj czytanie

Najpiękniejsze zamki Wielkiej Brytanii

Leeds-Castle-England-shutterstock_206864299

Wybierasz się do Wielkiej Brytanii i zastanawiasz co zwiedzić poza Londynem? Jeśli lubisz historię, architekturę i przygodę, to na pewno warto będzie zobaczyć któryś z licznych i pięknych zamków. Poniższe zestawienie ułatwi Ci wybór najciekawszego miejsca do zwiedzenia.

Kontynuuj czytanie

Najpiękniejsze wyspy Chorwacji

Adriatic-coast-of-Brelawith-stunning-sunsetMakarska-rivieraDalmatiaCroatiaEurope-shutterstock_293831552

Chorwacja dysponuje pięknym wybrzeżem, którego uroki można odkrywać stale na nowo. Dodatkowo piękna pogoda w trakcie miesięcy wakacyjnych sprawia, że coraz częściej jeździmy właśnie do tego kraju. Ale czy wiedziałeś, że Chorwacja posiada również ponad tysiąc niezwykłych wysp? Zobacz, która...

Kontynuuj czytanie

Ta plaża pojawiła się na nowo po 33 latach! Dasz wiarę?

Typical-Ireland---Coast-green-grass-blue-skies-clouds-rain-coming-rainbow-Irlandia-shutterstock_392

Wyobrażasz sobie jak nieobliczalna i zaskakująca może być natura? Mieszkańcy tej wyspy nie spodziewali się takiego widoku.

Kontynuuj czytanie

Kobieta wyrzucona z samolotu, bo nie chciała siedzieć przy... dużym psie

Airplane-near-the-terminal-in-an-airport-at-the-sunset-shutterstock_107640533

Wydarzenie z tytułu to nie wymysł. Taka sytuacja zdarzyła się naprawdę. Linie American Airlines usunęły z pokładu samolotu pasażerkę, która nie chciała spędzić kilku godzin lotu na fotelu tuż obok dużego psa.

Kontynuuj czytanie