We Włoszech otwarto darmową fontannę z winem

We Włoszech otwarto darmową fontannę z winem

Rezerwujcie bilety do Włoch! Właśnie otwarto tam pierwszą, całodobową i całkowicie darmową fontannę, z której leje się... wino.

Na popularnej trasie pielgrzymkowej Cammino di San Tommaso w rejonie Abruzzo, pomiędzy Rzymem a Ortoną, zainstalowano "fontana del vino". Pomysłodawcą jest lokalna winiarnia, Dora Sarchese. Każdy spragniony może do woli korzystać z fontanny i to całkowicie za darmo. Jak na razie nowa atrakcja cieszy się olbrzymią popularnością.

Jest to pierwsza tego typu całodobowa instalacja we Włoszech. W 2008 roku otwarto co prawda tymczasowy wodotrysk podczas festiwalu Marino Grape, jednak było to chwilowe rozwiązanie. Okazało się, że źle podłączono fontannę i z kranów w pobliskich domach zaczęło zamiast wody lecieć wino. Lokalne media rozpisywały się nawet o cudzie i biblijnym przemienieniu. Najnowszy wodotrysk jest odpowiednio uszczelniony, więc podobne "cuda" się nie wydarzą.

Inspiracją dla włoskiej fontanny była podobna instalacja z hiszpańskiej drogi św.Jakuba. W innych zakątkach świata również można spotkać alkoholowe fontanny, np. w miejscowości Žalec naSłowenii istnieje piwny wodotrysk. Ma on jednak jedną znaczącą wadę: jest płatny. Z której fontanny najchętniej byście skorzystali?

Fot.: Pixabay

 

polskazachwyca.pl

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Barcelony, z Warszawy do Malagi oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Rzymu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty do Izraela, loty z Warszawy do Frankfurtu, tanie bilety lotnicze, wyszukiwarka lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki dla dzieci, Łóżeczka turystyczne, Torby, Torby na laptopa i Walizki kabinowe.