Zaoszczędź do 50% z Qatar Airways
Ciekawostki

We Włoszech otwarto darmową fontannę z winem

We Włoszech otwarto darmową fontannę z winem

Rezerwujcie bilety do Włoch! Właśnie otwarto tam pierwszą, całodobową i całkowicie darmową fontannę, z której leje się... wino.

Na popularnej trasie pielgrzymkowej Cammino di San Tommaso w rejonie Abruzzo, pomiędzy Rzymem a Ortoną, zainstalowano "fontana del vino". Pomysłodawcą jest lokalna winiarnia, Dora Sarchese. Każdy spragniony może do woli korzystać z fontanny i to całkowicie za darmo. Jak na razie nowa atrakcja cieszy się olbrzymią popularnością.

Jest to pierwsza tego typu całodobowa instalacja we Włoszech. W 2008 roku otwarto co prawda tymczasowy wodotrysk podczas festiwalu Marino Grape, jednak było to chwilowe rozwiązanie. Okazało się, że źle podłączono fontannę i z kranów w pobliskich domach zaczęło zamiast wody lecieć wino. Lokalne media rozpisywały się nawet o cudzie i biblijnym przemienieniu. Najnowszy wodotrysk jest odpowiednio uszczelniony, więc podobne "cuda" się nie wydarzą.

Inspiracją dla włoskiej fontanny była podobna instalacja z hiszpańskiej drogi św.Jakuba. W innych zakątkach świata również można spotkać alkoholowe fontanny, np. w miejscowości Žalec naSłowenii istnieje piwny wodotrysk. Ma on jednak jedną znaczącą wadę: jest płatny. Z której fontanny najchętniej byście skorzystali?

Fot.: Pixabay

Zapisz się do newslettera i odbierz nagrody!

Zostawiając adres mailowy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Artweb-Media sp. z o.o. sp.k., ul. Wiwulskiego 27/6, 51-629 Wrocław. W każdej chwili możesz zmienić zdanie.