Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Szarm el SzejkOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Szarm el Szejk

Naama Bay

Naama Bay posiada piękną, piaszczystą plażę. Położone zaraz przy brzegu oraz na północ od niej rafy należą do najpiękniejszych w Egipcie. Cudowne koralowce, ławice oraz wiele innych gatunków ryb, czynią region unikatowym w skali świata.

Pustynia

Na turystów czekają także: pobliska, pokryta skalistymi pasmami gór pustynia, erwone skały, oazy i starożytne klasztory. Lokalne biura podróży oferują wyprawy na pustynię na grzbietach wielbłądów, konno oraz terenowymi jeepami.

Klasztor Świętej Katarzyny

naama_bay
Naama Bay
Fot. WomEOS

Znany jako najstarszy na świecie klasztor chrześcijański. Jego początki sięgają 330 roku n.e., kiedy to matka cesarza Konstantyna w miejscu, gdzie według Biblii Bóg ukazał się i przemówił do Mojżesza pod postacią płonącego krzewu, kazała postawić bazylikę. Nieco później, bo w X wieku wybudowano obok kościoła meczet. Obecnie istnieją dwie wieże - chrześcijańska i muzułmańska, które są dowodem porozumienia między religiami. Klasztor w wyniku zwierzchnictwa muzułmanów nie został zamknięty, nadal jest czynny. Dodatkowo znajduje się w nim biblioteka ze zbiorem rękopisów. Nieistotne, czy dajesz wiarę temu, o czym opowiada Pismo Święte. W tym miejscu poczujesz się tak, jakbyś rzeczywiście był świadkiem tamtych niesamowitych wydarzeń. Klasztor Świętej Katarzyny znajduje się na wysokości 1570 m n.p.m. Na terenie budowli będziesz mógł podziwiać kolekcje słynnych mozajek bizantyjskich z VI wieku, niezliczone zbiory bezcennych ikon, a także starożytne księgi, napisane również w językach słowiańskich.

Ras Mohammed

Założony w 1989 r., jest pierwszym egipskim parkiem narodowym. Bogactwo podwodnej flory i fauny oraz rozległe rafy najeżone lśniącymi koralowcami i gąbkami sprawiają, że jest to jedno z najwspanialszych miejsc na świecie do nurkowania. To niewątpliwie jedna z największych atrakcji turystycznych Szarm el-Szeik. Narodowy Park Podwodny położony jest na najdalej na południe wysuniętym cyplu półwyspu Synaj i nie da się go porównać z żadnym innym miejscem na świecie. Trudno uwierzyć, że w tym niewielkim stosunkowo akwenie można podziwiać ponad 150 rodzajów koralowców i kilkaset gatunków podmorskich stworzeń.

Można tu również na własne oczy zobaczyć podwodne rozpadliny w skorupie ziemskiej, powstałe na skutek wielokrotnych trzęsień ziemi. Jeszcze innym cudem tego obszaru jest tak zwany „Magiczny Zalew”, w którym zawartość soli jest dwa razy wyższa niż w oceanach naszego globu (stężenie porównywalne z Morzem Martwym w Izraelu) i którego wody mają niezwykle dobroczynny wpływ na zdrowie. Ciekawostką jest fakt, że Magiczny Zalew nie jest widoczny na jakimkolwiek zdjęciu satelitarnym.

Góra Synaj

Zwana jest też Górą Mojżesza. Według Starego Testamentu tutaj Jahwe przekazał Mojżeszowi kamienne tablice z wyrytym dekalogiem. Synaj położony jest w południowej części półwyspu, na wysokości 2285 m n.p.m. Można tu zobaczyć piękny zachód słońca, który na długo zostanie w pamięci.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa