Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Sewilli

Znajdź nas w social mediach

sewilla_giralda
La Giralda w Sewilli
Fot. sxc.hu

La Catedral de Sevilla

Ta wielka katedra Sewilli znajduje się w miejscu meczetu poduszkowego, obok wznosi się minaret La Giralda. W katedrze znajdują się wyjątkowe dzieła dzieł, których próżno szukać w innych hiszpańskich kościołach. Katedra w Sewilli jest większa od bazyliki św. Piotra w Rzymie. Olbrzymie, pięcionawowe założenie posiada długość 42 m i mogłoby zmieścić w sobie mniejszy kościół. Na wewnętrznych południowych drzwiach katedry, Puerta de los Principes, znajduje się grobowiec najwybitniejszego żeglarza Sewilli Krzysztofa Kolumba.

La Giralda

Jest jedyną budowlą pozostałą z czasów, gdy Sewilla była stolicą jednego z ostatnich królestw arabskich na półwyspie iberyjskim. Giralda to dawny minaret nieistniejącego meczetu z XII wieku wzniesionego przez Almohadów. Jest jedną z najznamienitszych budowli islamskich na świecie. Minaret, wysoki na 76 metrów, został zbudowany przez Maurów między 1184 a 1197 rokiem. Po rekonkwiście, w 1568 roku, chrześcijanie dobudowali do minaretu dzwonnicę. Giralda jest najbardziej znanym zabytkiem Sewilli.

Alcázar

Zbudowany około roku 913 zamek był siedzibą muzułmańskich władców Sewilli. Po rekonkwiście, w XIV wieku Alkazar stał się ulubionym miejscem króla Pedro Okrutnego. Zamieszkał w nim wraz ze swoją kochanką Marią de Padilla. Zatrudnił budowniczych z mauretańskiej Grenady, którzy przebudowali zamek na wspaniałą rezydencję. Jest to jeden z najlepszych przykładów stylu mudéjar - rozwiniętego przez Maurów pracujących pod rządami chrześcijan. Wnętrze budynku skoncentrowane jest wokół dwóch dziedzińców, dziedzińca Las Doncellas przeznaczonego do użytku publicznego, oraz dziedzińca Las Muñecas do użytku prywatnego. Sala Ambasadorów jest pięknie udekorowana gipsowymi zdobieniami oraz kafelkami. Na piętro wchodzi się przez XVI-wieczne schody, ozdobione dziełami Roelasa i Madrazo. Warte szczególnej uwagi są tu również meble oraz gobeliny, zdobiące przestrzenne pokoje.

Antigua fábrica de tabaco

Stara ogromna fabryka cygar była kiedyś ważna dla miasta szczególnie pod względem ekonomicznym. Fabryka powstała między 1750 a 1766 rokiem, a 100 lat później zatrudniała 10 tysięcy pracowników, spośród których Carmen stała się bohaterką opery (rolowała cygara między swoimi udami). W XIX wieku kobieta ta utworzyła największy w całej Hiszpanii ruch pracujących kobiet. Budynek zbudowano w stylu neoklasycznym.

Archivo general de Indias

Wpisane na listę UNESCO archiwum zawierające dokumentację posiadłości zamorskich Hiszpanii. Zbudowane zostało w XVI wieku. Posiada cenne dokumenty dotyczące związków Hiszpanii z amerykańskimi koloniami. Od 1785 roku Archiwa Indii stały się głównym archiwum amerykańskiego imperium Hiszpanii. Znajduje się tu 8 kilometrów regałów i półek zawierających 80 milionów stron dokumentów, datowanych od 1492 roku aż do końca imperium w XIX wieku.

Torre del oro - Złota Wieża

Jest kolejnym symbolem Sewilli. Nazwa pochodzi od czasów, gdy była ona pokryta złotymi płytkami. Wchodziła w skład murów obronnych miasta, a położona jest na brzegu rzeki. Dziś w jej murach znajduje się muzeum morskie, posiadające w swojej kolekcji serie modeli, mapy nawigacyjne, kompasy oraz stare dokumenty morskie.

Basílica de la Macarena

Kościół z 1940 roku. Znajduje się tu najbardziej znana w całej Andaluzji, XVII-wieczna rzeźba Matki Boskiej Nadziei (Virgen de la Esperanta). Znana powszechnie jako La Macarena, jest patronką torreadorów i najważniejszym w mieście symbolem Matki Chrystusowej. Figurę podczas procesji w Wielki Tydzień obnosi się na srebrnej platformie. Idą za nią zakapturzeni członkowie bractwa Macareny, a za nimi wierni. Obok kościoła znajdują się pozostałości arabskich murów, które niegdyś otaczały miasto.

Plaza de toros de la real Maestranza

Arena do walk byków w Sewilli jest jedną z najładniejszych i najważniejszych w Hiszpanii, do tego prawdopodobnie najstarszą (jej budowę rozpoczęto w 1758 roku). Warto przejść się wokół areny by poczuć klimat rozgrywającej się tu walki byków.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 111 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 385 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 122 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź