Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Sewilli

Znajdź nas w social mediach

Obchody Wielkiego Tygodnia w Sewilli
Fot. sxc.hu

Sewilla to stolica andaluzyjskiego flamenco. Dzielnica Triana jest świetnym miejscem do spędzania wolnego czasu wieczorami. Jego ciągnąca się wzdłuż wybrzeża Calle Betis przyciąga turystów swoimi licznymi barami, pubami, klubami, modnymi kawiarniami i restauracjami.

Sewilla to także miejsce tradycyjnych walk byków. Jeśli wybieracie się do Sewilli to możecie mieć jedyną w życiu możliwość obejrzenia wielkiego widowiska na wysokim poziomie. Dodatkowo arena do walk byków w Sewilli jest jedną z najładniejszych i najważniejszych w Hiszpanii, a do tego prawdopodobnie najstarszą (jej budowę rozpoczęto w 1758 roku).

Ciekawostki

 • Imprezy cylkiczne
  Semana Santa i Feria de Abril
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  katedra
 • Rozrywka
  flamenco i walki byków
 • Kuchnia
  Andaluzja słynie z doskonałych chłodników i zupy migdałowej oraz mieszanki ryb i różnych gatunków szynek
 • Naj...
  z Sewilli w 1492 roku wypłynął Krzysztof Kolumb by odkryc Nowy Świat, miasto stało się też tłem dla wielu klasycznych oper i słynnych dzieł (Carmen, Cyrulik Sewilski, Figaro)

Ale Sewilla to przede wszystkim niezwykle barwnie obchodzone święta. Największa fiesta to Semana Santa, czyli Wielki Tydzień. Obchodzony jest w Sewilli bardzo widowiskowo. Ulicami maszerują procesje bractw pokutników. Urozmaicają je saetas - żarliwe hymny w stylu flamenco. Wielu mieszkańców Sewilli czeka na ten tydzień przez cały rok, aby dostąpić zaszczytu wielogodzinnego noszenia ołtarza przedstawiającego Mękę Pańską po ulicach miasta. Warto potraktować to jako ciekawostkę i choć raz wziąć udział w Wielkopiątkowej Procesji Ciszy, aby wczuć się w klimat pokutującego miasta. Dwa tygodnie później odbywa się radosna Feria de Abril. Całe miasto ogarnia tydzień szaleństwa zabawy i tańca. Do samego rana odbywają się pokazy cyrkowe, walki byków i tańce flamenco.

Z Sewilli pochodził św. Izydor (560–636), wizygocki arcybiskup, teolog i encyklopedysta, autor 20-tomowej Etymologii zawierającej całą ówczesną wiedzę o świecie.

Z Sewilskich zabytków warto przypomnieć katedrę, która jest większa od bazyliki św. Piotra w Rzymie. Olbrzymia pięcionawowa budowla posiada długość 42 m i mogłaby zmieścić w sobie mniejszy kościół. Mówi się, że budowniczy chcieli wznieść „gmach tak ogromny, iżby mówiono że stawiali go szaleńcy”. Wewnątrz znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba, jeden z trzech na świecie.

Pewnie większość podróżników wie, że to właśnie z Sewilli w 1492 roku wypłynął Krzysztof Kolumb. Odkrycie Ameryki stało się wydarzeniem przełomowym dla miasta, bo stało się ono jedynym portem obsługującym handel z Nowym Światem.

Fascynujące miasto stało się tłem dla wielu klasycznych oper i słynnych dzieł. To tu zbudowano Fabrykę Tytoniu, w której pracowała Carmen Bizeta, tu uwodził Don Juan, to właśnie w Sewilli rozgrywała się akcja Cyrulika Sewilskiego Pucciniego oraz Wesela Figara Mozarta.

Andaluzja słynie zaś z doskonałych chłodników i zupy migdałowej oraz mieszanki ryb i różnych gatunków szynek. Uprawia się tu też pomarańcze, Hiszpanie uważają jednak, że pomarańcze z Sewilli są cierpkie i... robią z nich marmoladę!!!

Mówi się, że „quien no ha visto Sevilla, no ha visto maravilla” (kto nie widział Sewilli, nie widział cudu)… Warto się o tym przekonać samemu, wybierając się w podróż do Sewilli na przykład na obchody Wielkiego Tygodnia. Portal www.tanie-loty.com.pl oferuje najtańsze połączenia lotnicze do Sewilli! Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki tanich połączeń!

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 111 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 385 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 122 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź