Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Saragossy co warto zwiedzić w Saragossie

Saragossa_zwiedzanie
Ogród Almogavar w Saragossie
Fot. sxc.hu

El Palacio de La Aljafería
Niezwykłe wrażenie robi ten mauretański pałac otoczony fosą, w której teraz nie ma już wody. Rosną w niej palmy, pięknie uformowane ozdobne krzewy oraz bujna trawa. Do pałacu prowadzi most i za jego potężnymi murami (gdzie teraz mieści się urząd miasta) widzimy dziedziniec w stylu mauretańskim z fontannami, bogatymi zdobieniami murów i ogrodem. W tej części Hiszpanii to naprawdę prawdziwa rzadkość. Alkazar wybudowano w XI wieku, ale był on znacznie przebudowany w następnych stuleciach.

Nuestra Señora del Pilar
Bazylika o czterech wieżach i jedenastu kopułach, zbudowana na przełomie XVII/XVIII w. We wnętrzu znajduje się wspaniały ołtarz z ozdobną galeryjką. W kaplicy znajduje się otoczona wielką czcią figura Najświętszej Marii Panny na Kolumnie (El Pilar). Ukazała się podobno św. Jakubowi w 40 r. Na suficie znajdziemy freski Goyi. Katedra jest celem wielu pielgrzymek, szczególnie połączonych z Fiesta de la Raza, uroczystościami przypominającymi odkrycie Ameryki. Bazylika jest olbrzymia - na Półwyspie Iberyjskim przewyższają ją tylko katedry w Sewilli i Santiago de Compostela. Wewnątrz znajdują się oprócz renesansowych figur świętych figura samego Boga.

La Catedral del Salvador (La Seo)
Pochodzi z XII wieku jest wprawdzie gotycka, ale zawiera też elementy romańskie i niektóre zdobienia w stylu mudejar, a nawet barokowe. Wskutek długiego okresu budowy dostrzega się tu wiele stylów: od gotyku i mauretańskiego do baroku. We wnętrzu piękna krata w prezbiterium oraz gotyckie stalle. Wśród rzeźb głównego ołtarza widnieją postacie Krzyżaków. W siedemnastowiecznej dzwonnicy znajduje się bogata kolekcja gobelinów.

La Lonja
Budynek giełdy jest renesansową budowlą z XVI wieku. W środku znajdziemy wspaniałe reliefy i ornamenty kamienne. W architekturze budynku widać wpływy florenckie.

Bank Ibercaja
Ten niepozorny budynek banku chowa w sobie prawdziwe skarby - znakomite portrety Marii Luizy i Feliksa de Azary autorstwa Goi. Najważniejsze jest tu jednak Patio de la Infanta. Pierwotnie było ono częścią XVI-wiecznego pałacu Gabriela Zaporty, bogatego kupca i przyjaciela Karola III, który to pałac spłonął na początku ubiegłego stulecia, a  zachowało się jedynie drewniane patio. Odkryto je przypadkiem po 50 latach w paryskim antykwariacie. Bankierzy z Ibercaja wyprzedziły władze Saragossy i odkupili dzieło.

Inne zabytki
Spośród wielu innych zabytków warto zobaczyć Muzeum Saragossy, most nad rzeką Ebro z XV wieku (Puente de Pietra) oraz ruiny rzymskie, czyli resztki murów, teatru, łaźni, forum oraz portu rzecznego.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa