Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Portland

Znajdź nas w social mediach

4271335957_781705fef7
Portland
Fot. WhaleCancer

Ogród testowy

Oryginalna nazwa tego miejsca to International Rose Test Garden  – jest to niezwykły ogród, któremu miasto zawdzięcza mu swój przydomek "miasta róż". W tym właśnie ogrodzie "testowane" są nowe odmiany róż z całego świata. Dzięki temu w jednym miejscu można zobaczyć wysiłki ogrodników i genetyków z całego świata. Ogród testowy najlepiej odwiedzić późną wiosną lub latem, kiedy różane krzewy kwitną. Ogród istnieje od roku 1917, w jego skład wchodzi poza właściwym ogrodem testowym również park miniatur różanych, park złotych medalistów – najpiękniejszych odmian wybieranych każdego roku spośród nowości, ogród Szekspira (początkowo rosły tylko rośliny, które wymienione zostały w jego sztukach), fontanna Franka Beach'a, entuzjasty róż, a także oczywiście szkółka, w której zwiedzający mogą nabyć poszczególne odmiany różanych krzewów.

Portland Art Museum

W zbiorach tego największego w mieście muzeum sztuk pięknych znajduje się pokaźna kolekcja zarówno malarstwa jak i rzeźby. Jest ona tym bardziej cenna, że nie przedstawia jedynie twórczości artystów amerykańskich, lecz również atrakcyjne zbiory sztuki europejskiej i azjatyckiej. Jest to 25. pod względem przestrzeni wystawienniczej muzeum w Stanach Zjednoczonych, a jego powierzchnia wynosi 22,000 m². Muzeum jest jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania miasta. Wystawy stałe zawierają ponad 42 000 dzieł sztuki umieszczonych wewnątrz obiektu. Znajdują się tutaj między innymi obrazy Bierstadta, Moneta, Cézanne'a, Renoir'a oraz Van Gogha. Ponadto w ofercie muzeum zawsze znajdują się ekspozycje tymczasowe – przekrojowe wystawy dotyczące poszczególnych artystów i prądów twórczych lub ważne wystawy międzynarodowe wędrujące po całym świecie. Eksponaty można podziwiać również na zewnąrz - w otaczających muzeum ogrodach znajdziemy pokaźną kolekcję pięknych rzeźb.

Blue Sky Gallery

Blue Sky Gallery to utworzone w roku 1975 z inicjatywy kilku miejscowych fotografów archiwum fotografii, a także przestrzeń wystawiennicza. Odbywają się tu wystawy i różne artystyczne wydarzenia. Początkowo była to niewielka galeria non profit, która obecnie stała się jednym z najważniejszych miejsc dla amatorów i miłośników fotografii w całych USA. Początkowo prezentowano tutaj jedynie prace lokalnych twórców, jednak zdobywana przez galerię renoma przyczyniła się do tego, że w krótkim czasie zaczęto tutaj prezentować prace mistrzów fotografii z całego kraju, a następnie również wystawy autorów zagranicznych. Obecnie jest to miejsce, w którym każdy amator fotografii będzie mógł znaleźć inspirację dla siebie.

Oregon City Center

Miejska ekspozycja dotycząca pierwszych osadników, którzy przybyli w te rejony w połowie XIX wieku. W ramach prezentacji można podziwiać zdjęcia, dokumenty, przedmioty codziennego użytku, a nawet charakterystyczne kryte wozy – tzw. Oregon Trail, w których pierwsi mieszkańcy Portland przybyli z innych części Stanów Zjednoczonych

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 425 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!26 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!