Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Portland

Znajdź nas w social mediach

4271335957_781705fef7
Portland
Fot. WhaleCancer

Ogród testowy

Oryginalna nazwa tego miejsca to International Rose Test Garden  – jest to niezwykły ogród, któremu miasto zawdzięcza mu swój przydomek "miasta róż". W tym właśnie ogrodzie "testowane" są nowe odmiany róż z całego świata. Dzięki temu w jednym miejscu można zobaczyć wysiłki ogrodników i genetyków z całego świata. Ogród testowy najlepiej odwiedzić późną wiosną lub latem, kiedy różane krzewy kwitną. Ogród istnieje od roku 1917, w jego skład wchodzi poza właściwym ogrodem testowym również park miniatur różanych, park złotych medalistów – najpiękniejszych odmian wybieranych każdego roku spośród nowości, ogród Szekspira (początkowo rosły tylko rośliny, które wymienione zostały w jego sztukach), fontanna Franka Beach'a, entuzjasty róż, a także oczywiście szkółka, w której zwiedzający mogą nabyć poszczególne odmiany różanych krzewów.

Portland Art Museum

W zbiorach tego największego w mieście muzeum sztuk pięknych znajduje się pokaźna kolekcja zarówno malarstwa jak i rzeźby. Jest ona tym bardziej cenna, że nie przedstawia jedynie twórczości artystów amerykańskich, lecz również atrakcyjne zbiory sztuki europejskiej i azjatyckiej. Jest to 25. pod względem przestrzeni wystawienniczej muzeum w Stanach Zjednoczonych, a jego powierzchnia wynosi 22,000 m². Muzeum jest jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania miasta. Wystawy stałe zawierają ponad 42 000 dzieł sztuki umieszczonych wewnątrz obiektu. Znajdują się tutaj między innymi obrazy Bierstadta, Moneta, Cézanne'a, Renoir'a oraz Van Gogha. Ponadto w ofercie muzeum zawsze znajdują się ekspozycje tymczasowe – przekrojowe wystawy dotyczące poszczególnych artystów i prądów twórczych lub ważne wystawy międzynarodowe wędrujące po całym świecie. Eksponaty można podziwiać również na zewnąrz - w otaczających muzeum ogrodach znajdziemy pokaźną kolekcję pięknych rzeźb.

Blue Sky Gallery

Blue Sky Gallery to utworzone w roku 1975 z inicjatywy kilku miejscowych fotografów archiwum fotografii, a także przestrzeń wystawiennicza. Odbywają się tu wystawy i różne artystyczne wydarzenia. Początkowo była to niewielka galeria non profit, która obecnie stała się jednym z najważniejszych miejsc dla amatorów i miłośników fotografii w całych USA. Początkowo prezentowano tutaj jedynie prace lokalnych twórców, jednak zdobywana przez galerię renoma przyczyniła się do tego, że w krótkim czasie zaczęto tutaj prezentować prace mistrzów fotografii z całego kraju, a następnie również wystawy autorów zagranicznych. Obecnie jest to miejsce, w którym każdy amator fotografii będzie mógł znaleźć inspirację dla siebie.

Oregon City Center

Miejska ekspozycja dotycząca pierwszych osadników, którzy przybyli w te rejony w połowie XIX wieku. W ramach prezentacji można podziwiać zdjęcia, dokumenty, przedmioty codziennego użytku, a nawet charakterystyczne kryte wozy – tzw. Oregon Trail, w których pierwsi mieszkańcy Portland przybyli z innych części Stanów Zjednoczonych

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 129 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!6 ofert od 335 Sprawdź