Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Portland

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: PDX; kod ICAO: KPDX)

Międzynarodowe lotnisko położone w stanie Oregon, 14 km na północny wschód od centrum miasta Portland, nad brzegiem rzeki Columbia w USA Obsługuje rocznie ponad 14 milionów pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Mapę terminala i lotniska znajdziemy na stronie: mapy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut.. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 877 739 4636.

Punkty informacyjne znajdują się w hali przylotów.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis i Budget. Ich pełna lista i dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej lotniska.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Więcej informacji i cennik znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Dojazd na lotnisko jest świetnie oznaczony Lotnisko leży przy Airport Way, która łączy się z drogą stanową I-205.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Do dyspozycji pasażerów są także limuzyny.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Transport z lotniska do centrum zapewnia firma Blue Star Transportation, autobusy do centrum (Lloyd Center Area) kursują codziennie, co pół godziny. Więcej informacji na stronie: www.bluestarbus.com

TRANSPORT KOLEJOWY

Pociągi TriMet's MAX linii czerwonej kursują z lotniska przez centrum do Beaverton co 15 minut. Stacja MAX i automaty biletowe znajdują się w pobliżu hali przylotów na najniższym poziomie terminala. Bilet dwugodzinny dla osoby dorosłej na wszystkie strefy kosztuje 2,30 USD (studencki 1,50 USD), bilet całodniowy 4,75 USD. Więcej informacji na stronie: www.trimet.org

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.portofportland.com

Adres

Portland International Airport
7000 NE Airport Way
Portland, OR 97218
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Alaska Airlines, American Airlines, Continental Airlines, Delta, United, Lufthansa (do 12 września 2009).

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!