Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Portland

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: PDX; kod ICAO: KPDX)

Międzynarodowe lotnisko położone w stanie Oregon, 14 km na północny wschód od centrum miasta Portland, nad brzegiem rzeki Columbia w USA Obsługuje rocznie ponad 14 milionów pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Mapę terminala i lotniska znajdziemy na stronie: mapy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut.. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi, w tym plac zabaw dla dzieci.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 877 739 4636.

Punkty informacyjne znajdują się w hali przylotów.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis i Budget. Ich pełna lista i dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej lotniska.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Więcej informacji i cennik znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Dojazd na lotnisko jest świetnie oznaczony Lotnisko leży przy Airport Way, która łączy się z drogą stanową I-205.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Do dyspozycji pasażerów są także limuzyny.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Transport z lotniska do centrum zapewnia firma Blue Star Transportation, autobusy do centrum (Lloyd Center Area) kursują codziennie, co pół godziny. Więcej informacji na stronie: www.bluestarbus.com

TRANSPORT KOLEJOWY

Pociągi TriMet's MAX linii czerwonej kursują z lotniska przez centrum do Beaverton co 15 minut. Stacja MAX i automaty biletowe znajdują się w pobliżu hali przylotów na najniższym poziomie terminala. Bilet dwugodzinny dla osoby dorosłej na wszystkie strefy kosztuje 2,30 USD (studencki 1,50 USD), bilet całodniowy 4,75 USD. Więcej informacji na stronie: www.trimet.org

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.portofportland.com

Adres

Portland International Airport
7000 NE Airport Way
Portland, OR 97218
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Alaska Airlines, American Airlines, Continental Airlines, Delta, United, Lufthansa (do 12 września 2009).

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 117 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 335 Sprawdź