Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Portland

Znajdź nas w social mediach

Portland jest niezwykłym miastem i koniecznie warto je odwiedzić, tym bardziej, że kazdy obywatel USA ma o nim własne zdanie, często nie do końca zgodne z rzeczywistością. By nie dawać wiary stereotypom, należy osobiście się przekonać jak to jest w Portland.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Portland Film Festivals
 • Sport
  joga, rower, turystyka piesza
 • Święta
  4. lipca – Dzień Niepodległości
 • Sławni ludzie
  Douglas Engelbart – wynalazca myszki komputerowej, Ward Cunningham – współtwórca Wikipedii, Linus Torvalds – twórca oprogramowania Linux, Ursula K. Le Guin – pisarka fantastyczna, aktorzy - Clark Gable, Sam Elliott
 • Naj...
  240 parków, Oregon Pinot Noir to nazwa lokalnej odmiany ciemnych winogron, Portland nazywane jest „miastem róż” lub „miastem mostów”

Znane postaci

Z miastem związanych jest wielu znanych ludzi. Tutaj swoje korzenie ma troje naukowców i entuzjastów wysokich technologii, z których produktami przeciętny użytkownik komputera spotyka się codziennie: urodzony w Portland Douglas Engelbart, w roku 1970 toku opatentował pierwowzór myszki komputerowej; Ward Cunningham, mieszkający w pobliżu miasta to jeden z twórców Wikipedii; a Linus Torvalds to orędownik darmowego oprogramowania, twórca dynamicznie rozwijającego się systemu operacyjnego Linux. W mieście mieszka również znana autorka książek fantastycznych  Ursula K. Le Guin. Z Portland związani są znani aktorzy – Clark Gable,  niezapomniany odtwórca roli Rhetta Butlera w filmie "Przeminęło z wiatrem", a także Sam Elliott – aktor filmowy i telewizyjny.

Piękno natury...

W mieście znajduje się ponad 240 publicznych parków. W okolicach miasta hodowana jest specjalna, lokalna odmiana ciemnych winogron - Oregon Pinot Noir, z której produkuje się w okolicach wyborne wina. Z powodu wielu ogrodów i tzw. Ogrodu Testowego, Portland zyskało przydomek „miasta róż”.

W niektórych dzielnicach miasta jest więcej księgarni niż knajpek, Portland jest więc mekką bibliofili, kolekcjonerów i koneserów literatury.

Na pewno każdy odwiedzający to miasto uzna, że jest to miasto marzeń. Tym bardziej, że tanie bilety lotnicze do Portland powodują, że wyprawa w ten rejon staje się osiągalna dla coraz to nowych turystów. Nowoczesna wyszukiwarka portalu Tanie-loty.com.pl dzięki porównywaniu ogromnej ilości różnorodnych ofert daje największe szanse na tanie loty do Portland.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 129 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!6 ofert od 335 Sprawdź