Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Portland

Znajdź nas w social mediach

Portland jest niezwykłym miastem i koniecznie warto je odwiedzić, tym bardziej, że kazdy obywatel USA ma o nim własne zdanie, często nie do końca zgodne z rzeczywistością. By nie dawać wiary stereotypom, należy osobiście się przekonać jak to jest w Portland.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Portland Film Festivals
 • Sport
  joga, rower, turystyka piesza
 • Święta
  4. lipca – Dzień Niepodległości
 • Sławni ludzie
  Douglas Engelbart – wynalazca myszki komputerowej, Ward Cunningham – współtwórca Wikipedii, Linus Torvalds – twórca oprogramowania Linux, Ursula K. Le Guin – pisarka fantastyczna, aktorzy - Clark Gable, Sam Elliott
 • Naj...
  240 parków, Oregon Pinot Noir to nazwa lokalnej odmiany ciemnych winogron, Portland nazywane jest „miastem róż” lub „miastem mostów”

Znane postaci

Z miastem związanych jest wielu znanych ludzi. Tutaj swoje korzenie ma troje naukowców i entuzjastów wysokich technologii, z których produktami przeciętny użytkownik komputera spotyka się codziennie: urodzony w Portland Douglas Engelbart, w roku 1970 toku opatentował pierwowzór myszki komputerowej; Ward Cunningham, mieszkający w pobliżu miasta to jeden z twórców Wikipedii; a Linus Torvalds to orędownik darmowego oprogramowania, twórca dynamicznie rozwijającego się systemu operacyjnego Linux. W mieście mieszka również znana autorka książek fantastycznych  Ursula K. Le Guin. Z Portland związani są znani aktorzy – Clark Gable,  niezapomniany odtwórca roli Rhetta Butlera w filmie "Przeminęło z wiatrem", a także Sam Elliott – aktor filmowy i telewizyjny.

Piękno natury...

W mieście znajduje się ponad 240 publicznych parków. W okolicach miasta hodowana jest specjalna, lokalna odmiana ciemnych winogron - Oregon Pinot Noir, z której produkuje się w okolicach wyborne wina. Z powodu wielu ogrodów i tzw. Ogrodu Testowego, Portland zyskało przydomek „miasta róż”.

W niektórych dzielnicach miasta jest więcej księgarni niż knajpek, Portland jest więc mekką bibliofili, kolekcjonerów i koneserów literatury.

Na pewno każdy odwiedzający to miasto uzna, że jest to miasto marzeń. Tym bardziej, że tanie bilety lotnicze do Portland powodują, że wyprawa w ten rejon staje się osiągalna dla coraz to nowych turystów. Nowoczesna wyszukiwarka portalu Tanie-loty.com.pl dzięki porównywaniu ogromnej ilości różnorodnych ofert daje największe szanse na tanie loty do Portland.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!