Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do PhuketOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Phuket

Phuket FantaSea
To miejsce na Phuket, w którym dobrze będą się bawić zarówno dorośli, jak i nieco młodsi turyści. Ten park rozrywki ma za zadanie zapoznać każdego odwiedzającego z niezwykłym pięknem wyspy oraz bogactwem kulturowym całej Tajlandii. Na 140 hektarach postarano się zmieścić tyle atrakcji, ile to tylko możliwe. Do najciekawszych obiektów na terenie parku należy Pałac Słoni. Swoją nazwę zawdzięcza kamiennym pomnikom tych wielkich zwierząt ustawionych z przodu pałacu. W tej stylizowanej na zabytkową budowli odbywają się liczne imprezy: pokazy sztucznych ogni, występy akrobatów i iluzjonistów, koncerty... Carnival Village to część FantaSea która prowadzi na poprzez wieki architektonicznej historii Tajlandii. Oprócz tego w tej części jest wiele sklepów, w których możemy kupić biżuterię, wyroby rzemieślników, jedwab i przeróżne pamiątki. Dzieci z pewnością będą chciały odwiedzić jaskinię Hanumana, miejsce przepełnione niespodziankami. Każdy maluch będzie się tam dobrze bawić, a rodzice zyskają chwilę wytchnienia. Tygrysia Przygoda pozwoli zapoznać się z tajskimi mitami i legendami. W ich przedstawieniu pomagają żywe zwierzęta oraz doskonałe efekty multimedialne.

Wat Chalong
To najważniejsza z wszystkich świątyń znajdujących się w prowincji. Tajlandczycy są przekonani, że w murach Wat Chalong rezyduje tajemna siła, która potrafi uzdrawiać chorych. Legendy o jej niezwykłej mocy krążą wśród miejscowych od wielu lat. Świątynia jest mocno związana z historią o dwóch mnichach: Luang Pho Chaem i Luang Pho Chuang, którzy podczas buntu wszczętego  w 1876 roku przez górników z kopalni cyny poświęcili wiele, by leczyć rannych. Prowadzili też mediacje, które ostatecznie pozwoliły na rozejm między walczącymi. Posągi mnichów stoją w sali ceremonialnej Wat Chalong. Wygląd świątyni przywodzi na myśl wszystkie typowe budynki tajskie. Można powiedzieć, że jest najbardziej reprezentatywną przedstawicielką tajskich świątyń.

Big Buddha
To jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na mapie okolicy, choć posąg nie został jeszcze nawet ukończony. Pomnik powstaje już od ponad 10 lat. Do tej pory ukończono prace nad „małym Buddą”. Wcale nie jest znowu taki niewielki: liczy sobie 12 metrów wysokości a waży 22 tony. To jednak rzeczywiście tyle co nic w porównaniu do „dużego Buddy”, a oficjalnie: Phra Puttamingmongkol Akenakkiri Buddha. Jego wymiary mają wynieść ostatecznie 45 metrów wysokości i 25 metrów u podstawy. Koszt budowy przewidziano na 30 milionów bat, a aktualnie uzbierano dopiero ponad 20. Cały pomnik ma być pokryty 135 tonami białego marmuru. Ogromna konstrukcja jest poświęcona królowi Tajlandii, zaś mniejszy pomnik – królowej. Do tego dodajmy sporej wielkości ogród, który z założenia ma służyć jako miejsce przeznaczone na medytacje i odpoczynek.

Pomnik Dwóch Bohaterek
To pomnik poświęcony pamięci dwóm największym bohaterkom w historii Tajlandii, czyli Kunying Jan i Mook. W 1785 roku miał miejsce najazd Birmańczyków na Tajlandię, w tym także Phuket. Gubernator wyspy dopiero co zmarł, i na dobrą sprawę nie było nikogo odpowiedzialnego za obronę. Wdowa po zmarłym -  Kunying Jan – wraz z siostrą Mook postanowiła nie czekać bezczynnie na katastrofę i wziąć sprawy w swoje ręce. Zebrały wszystkie siły, jakie pozostały na Phuket i zorganizowały defensywę z prawdziwego zdarzenia. Aby zwiększyć liczebność armii w oczach wroga nawet kobiety zostały przebrane za żołnierzy. Po trwającym miesiąc oblężeniu Birmańczycy stracili wolę walki i wycofali się. W pobliżu pomnika można także znaleźć muzeum wojny.

Park Narodowy Khao Prataew
Najważniejszy park narodowy w okolicy. Na powierzchni ponad 2,2 tysiąca kilometrów kwadratowych lasu żyją liczne rzadko spotykane gatunki zwierząt. Do tego wypada dodać dwa wodospady o doprawdy rajskim wyglądzie. Większy, Bang Pae, liczy sobie 18 metrów wysokości. W Khao Prataew znajduje się również Centrum Rehabilitacji Gibbonów. Jego pracownicy od lat starają się ratować te wpisane do Czerwonej Księgi zagrożone małpy z rąk ulicznych sprzedawców.

Muzeum Muszli
Dla kolekcjonerów muszli jest to miejsce nie do pominięcia, ale także przeciętny zjadacz chleba powinien się nim zainteresować. To jedna z największych kolekcji tego typu na świecie. W zbiorach znajduje się największa złota perła na świecie (140 – karatowa) oraz muszla ważąca ćwierć tony! Są tu niezwykle rzadkie gatunki muszli w najróżniejszej postaci, nawet skamieliny. Właściciel muzeum jest prawdziwym pasjonatem.

Plaże
To esencja Phuket. Chyba nie ma osoby, która będąc na wyspie nie zechciałaby ani razu odwiedzić plaży. A kiedy już raz się ją odwiedzi, drugi i trzeci to niemal pewnik... Najbardziej znana jest plaża Patong, ale co za tym idzie zawsze jest przepełniona turystami. Przyciąga ich tu czysta woda, biały piasek i bogata oferta klubów nocnych i dyskotek. Jest tu również wiele sklepów z różnym asortymentem. Dla aktywnych przeznaczono szkoły nurkowania i możliwość skorzystania z jazdy na nartach wodnych. Pobliska plaża Kamala jest lubiana przez osoby uprawiające surfing. Bang Tao to zatoka oraz druga najdłuższa plaża Phuket. Liczy sobie aż 8 kilometrów. Dłuższa jest tylko Mai Kao, na której nawet w szczycie sezonu można znaleźć jakieś ustronne miejsce. Zatoka Chalong to miejsce popularne zwłaszcza wśród nurków i wędkarzy. Słynie także z najlepszych restauracji. To tylko niektóre z plaż na Phuket, a więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa