Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Madrytu

Znajdź nas w social mediach

palace_real
Pałac Królewski w Madrycie
Fot. Dreamstime

Pałac Królewski

Pałac Królewski (Palacio Real) to symbol hiszpańskiej monarchii, mimo że król z rodziną przeniósł się do mniejszego Palacio de Zarzuela. Ogromny pałac jest wzorowany na niezrealizowanych planach przebudowy paryskiego Luwru. W pałacu można podziwiać m.in. kunsztowną kaplicę królewską, salę tronową z imponującym freskiem Giovanniego Battisty Tiepolo Alegoria Monarchii Hiszpańskiej, ciekawe freski oraz zgromadzone przez lata gobeliny, obrazy, meble, zegary, porcelanę czy wreszcie skrzypce A. Stradivariusa. Pałac mieści także galerią malarstwa, gdzie można podziwiać m.in. dzieła Caravaggia czy D. Velázqueza oraz Zbrojownie Królewską z bogatą kolekcją broni i pancerzy należących do hiszpańskich władców.

Opera

Nieregularny sześciokątny budynek Teatro Real, zwanego też Operą, wzniesiono w latach 1817–1850, z powodu wód gruntowych groził jednak zawaleniem, toteż w XX w. został zamknięty, odrestaurowany i otwarty na nowo w 1966 r. jako sala koncertowa. Od 1997 r., po kosztownym dziesięcioletnim remoncie, pełni funkcję opery, gdzie może zasiąść nawet 1700 widzów. To jedna z najlepszych oper kontynentu.

Muzeum Prado

Najsłynniejsze muzeum Madrytu i jedno z najbardziej znanych na świecie. Posiada przebogatą kolekcję ponad 8,5 tys. obrazów, w tym najlepsze na świecie zbiory dzieł D. Velázqueza, F. Goi oraz Boscha. Turysta odwiedzający Madryt powinien czuć się wręcz zobligowany do wizyty w Prado.

Klasztor Descalzas Reales

Klasztor ten to jedna z największych atrakcji Madrytu. Monaster mieści się w pałacu, w którym rezydowali Karol V z żoną Izabelą Portugalską. Franciszkanki zamieszkały w nim w 1557 r. Sam pałac-klasztor jest dziełem sztuki architektonicznej – należy zwrócić szczególną uwagę na piękną klatkę schodową oraz dawne dormitorium ozdobione kolekcją niderlandzkich gobelinów projektu P. Rubensa. Ponadto w klasztorze zgromadzono dzieła światowego malarstwa - Tycjana, P. Brueghla Starszego, P.P. Rubensa, Gregoria Fernándeza czy Pedra de Mena.

Huertas

To jedna z najciekawszych dzielnic Madrytu. Zamieszkiwana dawniej przez wielu ludzi pióra zasłużyła na określenie „dzielnicy literackiej”. Dzisiaj przyciąga turystów licznymi kawiarniami i najlepszymi barami tapas. Tu mieści się także w XVIII-wiecznym pałacu Królewska Akademia Sztuk Pięknych.

AZCA

Dzielnica finansowa AZCA to nie tylko przykład pięknej, nowoczesnej architektury, ale też świadectwo sukcesu gospodarczego Hiszpanii. Wśród budynków wyróżniają się Torre Picasso (157 m, najwyższa budowla w mieście), Torre Europa oraz Torre BBVA.

Las Ventas

Stadion Las Ventas, otwarty w 1931 r., dla korridy znaczy więcej niż Santiago Bernabeu dla futbolu. Podczas świąt św. Izydora (maj–czerwiec) na arenie odbywają się najlepsze walki z udziałem najsłynniejszych matadorów.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 134 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 128 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 328 Sprawdź