Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Madryt - zabytki

Znajdź nas w social mediach

madryt zabytki
Madryt - kompleks El Escorial
Fot. sxc.hu

Wielu naszych rodaków decyduje się w ostatnich latach na to, by wyjechać do Hiszpanii i poznać ciekawe miejsca w tym kraju. Doskonała pogoda oraz bogata historia to czynniki, które bez wątpienia przyciągają tutaj turystów. Wśród miejsc, które w szczególności są warte uwagi jest oczywiście stolica kraju - Madryt, która daje nam możliwość poznania wielu ciekawych zabytków. Wśród nich są takie miejsca jak:

Pałac Królewski

Budynek powstały po spaleniu dawnego pałacu w XVIII wieku jest przykładem architektury klasycystycznej, której w Hiszpanii jest stosunkowo mało. Obecnie Pałac jest miejscem zamieszkania króla Hiszpanii. Dla turystów jest on miejscem niedostępnym jednak warto ten budynek poznać chociażby z samej bryły, z zewnątrz. Poznaj lepiej Pałac Królewski w Madrycie.

Plaza Mayor

Główny plac Hiszpanii sprzed lat, obecnie również jest miejscem gdzie chętnie przybywają mieszkańcy i turyści, mimo że stracił on już znamię centrum miasta. Jest to miejsce wyjątkowe, które zamknięte jest dla ruchu kołowego. Plac wzniesiony na kolumnadzie jest otoczony dziewięcioma bramami i przed wiekami był świadkiem wszystkich kluczowych dla stolicy wydarzeń. Obecnie jest miejscem spotkań mieszkańców i turystów, którzy mogą tam zaznać nieco spokoju w oderwaniu od codziennego zgiełku jaki serwowany jest przez miasto w centrum i na głównych ulicach. Wstęp na plac jest wolny i może pojawić się tam każdy, kto ma na to ochotę.

Kościoł San Isidro

Wyjątkowy Kościół w granicach Madrytu, który wzorowany jest na słynnym kościele Rzymskim, Il Gesu. Jest to miejsce wyjątkowe, które również powinno pojawić się na trasie wycieczek turystów pojawiających się Hiszpanii i Madrycie. Kościół powstał w czasach panowania króla Filipa IV, a więc w XVII wieku. W bliskiej odległości od świątyni znajduje się również wiele innych ciekawych budynków sakralnych.

La Almudena

Katedra madrycka powstała w 1992 w roku, gdy obchodzona była rocznica odkrycia Ameryki przez Kolumba. Świątynia budowana była przez ponad 100 lat i jest budynkiem wyjątkowym, który budzi podziw każdego oglądającego. Budynek położony jest w centrum miasta.  Jest onw yjątkowym miejscem, gdyż w czasie nocnego oświetlania budynek zdaje się świecić mnóstwem ciekawych barw.

Gran Via

Jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic całej Stolicy. To miejsce naprawdę wyjątkowe. Oczywiście, spacerując ulicą dostrzeżemy bardzo liczne sklepy, hotele i inne punkty usługowe dla turystów. Gran Via otoczona jest mnóstwem nowoczesnych budynków związanych z biznesową stroną Madrytu, który pod tym kątem mocno się rozwija.

Plac Kolumba

Plac jest miejscem, gdzie znajduje się niejako węzeł komunikacyjny miasta. Pod tym obiektem mieści się Centrum Kulturalne Madrytu i rozwija się wiele istotnych wydarzeń kulturalnych. Nad placem wznosi się posąg odkrywcy z XV wieku, który jako pierwszy dobił do brzegu Ameryki.

Prado

Jedno z najważniejszych i najbogatszych muzeów na całym świecie, które ma ogromne znacznie dla współcześnie rozwijanej kultury i sztuki. Muzeum jest obecnie miejscem, gdzie zgromadzone są zbiory malarskie, rzeźbiarskie i graficzne. Na terenie muzeum można zobaczyć wiele ciekawych wystaw a sam budynek jest przykładem doskonałej klasycystycznej architektury. Dowiedz się więcej o Muzeum Prado.

Stadion Santiago Bernabeu

Wśród miejsc wyjątkowych na terenie Madrytu jest bez wątpienia stadion Realu Madryt. Mieszczący ponad 90 tysięcy widzów obiekt jest wyjątkowym miejscem dla każdego kibica piłki nożnej, dlatego powinien znaleźć się na trasie każdej wycieczki do Madrytu. Wybierając się na stadion należy przygotować się na konieczność opłacenia biletu wstępu, by poznać obiekt od środka.

Inspirują Cię zakątki i perły architektury Madrytu? Sprawdź oferty na tanie loty do Madrytu i wybierz się tam już dziś.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 134 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 128 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 328 Sprawdź