Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Kingston

Znajdź nas w social mediach

Kingston, choć jest stolicą wyspy, nie oferuje turystom szczególnych atrakcji i wrażeń. No może po za samą magią i klimatem stalicy tej bajecznej i kolorowej wyspy. Lista atrakcji zawęża się w zasadzie do kilku punktów. 

Obowiązkowe jest z pewnością zwiedzanie muzeum ojca muzyki reggae – Bobba Marleya. Za wstęp do jego dawnego domu zapłacimy ok 20 USD. Znajdziemy tu zebrane wycinki prasowe, zbiór zdjęć i plakatów, liczne stroje Marleya oraz kolekcję złotych i platynowych płyt muzyka. 

 

Jednym z ulubionych miejsc spotkań miejscowej ludności oraz turystów jest byłe teren posiadłości pierwszego czarnoskórego milionera wyspy - Devon House. Devon House Park to obecnie pomnik narodowy oraz and park rozrywki gdzie promuje się i kultywuje autentyczną sztukę Jamajki, rękodzieło, prowadzi się spotkania edukacyjne i organizuje szereg imprez kulturalnych. To doskonałe miejsce by wypocząć, zabawić się i jednocześnie dowiedzieć się czegoś ciekawego o kulturze wyspy.   

Choć cała Jamajka przypomina kwitnący tropikalny ogród, to jeśli chcemy zobaczyć reprezentacyjną próbkę flory tej tropikalnej wyspy, powinniśmy skierować się do pięknych Ogrodów Botanicznych Hope.

Jeżeli postanowimy zostać w Kingston kilka dni – choć dla większości turystów to jedynie baza wypadowa do zwiedzania Jamajki, warto poleniuchować na jednej z miejskich plaż. Dwie największe i najpopularniejsze to plaża Fort Clarence – ma długość ponad kilometra i jest położona w bezpośredniej bliskości centrum miasta, oraz „Kingston Jamaica beach” - największą atrakcją tej plaży są jaskinie położone przy jej dalszym końcu oraz doskonałe miejsca na piknik. „Kingston Jamaica beach” jest otwarta od 7.00 do 19.00.

Tu dostaniesz tanie bilety lotnicze do Kingston. Sprawdź nasze tanie loty. Bardzo tanie loty do Kingston. Lecisz na Jamajkę? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie bilety lotnicze do Kingston.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 350 Sprawdź