Treść strony

zwiedzanie-jamajki

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Jamajki

Znajdź nas w social mediach

jamajka1
Jamajka - krystalicznie czysta woda
Fot. LeonidasGR - I AM BACK

Blue Mountains

Majestatyczne szczyty Gór Niebieskich położonych w południowej części kraju to miłe urozmaicenie krajobrazu Jamajki. Niektóre z nich sięgają powyżej 2000 metrów n.p.m., najwyższy Blue Mountain Peak wyrasta na wysokość 2256 metrów. Bezdyskusyjnie warto się zmęczyć i wybrać na górską wycieczkę. Nagrodą będą bajeczne panoramy widoczne ze szczytu. Blue Mountains to także niezwykła przyroda. Dla przykładu, to właśnie na tych terenach rośnie 65 gatunków orchidei. Mieszkańcy tego regionu słyną z uprawy wyśmienitego gatunku kawy. W Morant Point znajduje się natomiast latarnia morska, którą możemy zwiedzić bez dodatkowych opłat.

Montego Bay

Montego Bay jest uważane za jedno z najatrakcyjniejszych turystycznie miejsc na świecie, zwłaszcza dla plażowiczów. To drugie co do wielkości miasto w kraju położone jest na północnym wybrzeżu, zgodnie z nazwą, w zatoce. W Montego Bay koniecznie trzeba odwiedzić Rose Hall Great House, czyli rezydencje zbudowaną w XVIII wieku, w której mieszkała Annie Palmer, uważana za adeptkę sztuki czarnoksięskiej. To tu znajduje się też plantacja Croydon, słynąca z uprawy kawy i ananasów. W lecie w Montego Bay organizowany jest Reggae Sunfest, festiwal przyciągający masy ludzi i najlepszych artystów reggae z całego świata.

Port Antonio

Niegdyś miasto było najistotniejszym portem w kraju dla łodzi służących do transportowania bananów. Aktualnie to jeden z ważniejszych ośrodków turystycznych na wyspie, jednak nigdy nie ma tu takiego tłoku jak np. w Montego Bay. Miasto uwielbiane przez gwiazdy filmowe, także te z Hollywood jak np. Erol Flynn. Efektowna zabudowa kolonialna to następna zaleta Port Antonio. W pobliżu miasta znajduje się jezioro Błękitna Laguna, oczarowująca przyjezdnych piękną, szmaragdową wodą.

Dunns River Falls

W pobliżu Ocho Rios, jednego z jamajskich kurortów, znajduje się prawdziwa perła lokalnej przyrody – wodospad Dunns. Woda spływa po stopniach z wysokości 300 metrów. O pięknie wodospadu świadczy fakt, że „zagrał” w kilku filmach, między innymi w „Doktorze No”, pierwszym z serii o Jamesie Bondzie. Według podań jamajskich w 1657 roku to właśnie tutaj doszło do bitwy pomiędzy Anglikami i Hiszpanami o panowanie na wyspie. Aktualnie na terenach przyległych do wodospadu utworzono park. Turystom zapewniono wydzielone miejsca na piknik, ułatwiono dojazd i zbudowano parking.

Negril

To popularny, raczej młody ośrodek turystyczny zlokalizowany na zachodnim wybrzeżu wyspy. Największą atrakcję stanowi latarnia morska zbudowana w 1894 roku, na której szczyt wchodzi się po 100 stopniach. Warte uwagi są także położone nieco za miastem klify.

Muzeum Boba Marleya

Jamajka to ojczyzna Boba Marleya, twórcy muzyki reggae. Dla jej miłośników byłoby nie do pomyślenia, aby nie odwiedzić muzeum poświęconego jego pamięci, ale także pozostali powinni rozważyć taką wycieczkę. Muzeum jest zlokalizowane w stolicy Jamajki, w Kingston, w domu, który kiedyś zamieszkiwał Marley. Znajdziemy tu zebrane wycinki prasowe, zbiór zdjęć i plakatów, stroje Marleya, złote i platynowe płyty przez niego nagrane.

Hiszpańskie Miasto

Od XVI do XIX wieku było stolicą Jamajki. Aktualnie popularne wśród zwiedzających głównie ze względu na ciekawe zabytki. Na pewno warto zwiedzić przede wszystkim tutejszą katedrę – jest to najstarsza anglikańska katedra na Karaibach. W Hiszpańskim Mieście znajduje się również najstarszy most żeliwny tego regionu świata. Są tu też efektowne przykłady architektury epoki kolonialnej.

Rio Grande

Rzeka wypływa z Blue Mountains, a przez lata wyżłobiła efektowny wąwóz. Jedno z najbardziej polecanych miejsc dla miłośników aktywnego wypoczynku. Rafting na Rio Grande na pewno stanie się niezapomnianą przygodą. Popularne są także wycieczki piesze nad rzeką.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź