Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do HajdarabaduOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Hajdarabad

Ramoji Film City

Charminar
Charminar
Fot. sxc.hu

Największe studio filmowe na świecie, zajmujące powierzchnię ponad 8 km kwadratowych, popularne miejsce wypoczynku i rozrywki oferujące różnorodne możliwości rzeszom odwiedzających je każdego dnia gości. W każdym roku liczba odwiedzających przekracza milion osób. Kompleks zarabia więc nie tylko dzięki niezwykle popularnym filmom, jakie się tutaj produkuje, lecz również czerpiąc korzyści z ogromnego zainteresowania Hindusów i zagranicznych turystów. Do ich dyspozycji pozostaje w obrębie kompleksu hotel 3 i 5-gwiazdkowy, gdzie lokowani są również przyjezdni członkowie ekip filmowych i gwiazdy. W planach jest równie stworzenie specjalnego programu dla młodych par chcących spędzić tutaj miesiąc miodowy, a także wynajmowanie sal bankietowych prywatnym osobom i firmom. Na terenie kompleksu Ramoji Film City można odwiedzić: ogród japoński, basen, sztuczne wodospady, terminal lotniska, szpital, stację kolejową, kościoły, meczety i świątynie, sklepy, kina, wnętrza pałacu, zamki, kompleksy wiejskich i miejskich mieszkań, a także fragment autostrady.

Twierdzy Golconda

Jej historia sięga XIV wieku, kiedy mieściła się tuta siedziba lokalnego Królestwa Golkonda. Chociaż obecnie są to raczej malownicze ruiny, niż fortyfikacje, kunszt dawnych budowniczych nadal robi wrażenia. Szczególną cechą twierdzy jest fantastyczna akustyka – klaśnięcie dłońmi u głównych wrót doskonale słyszalne jest niemal 100 metrów wyżej na szczycie granitowej ściany umocnień. Twierdza słynęła swego czasu ze sprzedaży diamentów, dostarczanych na tutejszy targ z okolicznych kopalni, do tego stopnia, że w Europie krążyły legendy o kopalniach diamentów Golcondy, chociaż nie były on całkiem zgodny z prawdą. Niemniej jednak pochodzi stąd kilka z największych i znanych na całym świecie diamentów. Warownia składa się z czterech odrębnych fortów, 87 baszt i licznych innych obiektów. Architektoniczną wielkość i  niewyobrażalny rozmach tego założenia sprzed wielu wieków nadal nietrudno tutaj dostrzec, mimo że obecnie stan Golcondy pozostawia wiele do życzenia, a kamienna forteca niszczeje pozbawiona opieki. Nie sposób jednak przejść obojętnie wobec jej surowego i majestatycznego piękna. Znajdują się tutaj również grobowce dawnych władców, oddalone o około jeden kilometr na północ od fortu, umiejscowione w zewnętrznym pierścieniu umocnień otoczone ogrodami i chętnie odwiedzanie przez turystów. Na pobieżne zwiedzenie ogromnego terenu fortu potrzeba minimum 2 godzin, a dokładniejsze zwiedzanie zająć może znacznie więcej czasu. Po zachodzie słońca odbywa się pokaz światła i dźwięku, który wprawdzie jest płatny, lecz zdecydowanie warto do zobaczyć, tym bardziej, że przedstawia między innymi historię twierdzy.

Charminar

Jeden ze znaków rozpoznawczych miasta, niezwykle charakterystyczny monument o czterech smukłych minaretach wznoszących w czterech narożnikach tej proporcjonalnej budowli. Każda ze ścian ma 20 m długości i drugie tyle wysokości, a każdy z minaretów ma wysokości niemal 50 m. Wewnątrz każdej z wież 149 kręconych schodów prowadzi na platformę, skąd roztacza się rozległy widok na miasto. Na każdej ze ścian otwiera się potężny łuk skierowany na jedną z czterech krzyżujących się w tym miejscu głównych ulic, każdy z nich ma 11 m szerokości. Charminar wzniesiony został z granitu łączonego wapienną zaprawą pod koniec XVI wieku w stylu Cazia.  Szczególnie spektakularnie wygląda nocą, dzięki zamontowanym wokół reflektorom, które go oświetlają, uwypuklając maestrię detali i proporcjonalność całego obiektu.

Birla mandir

Wspaniała hinduistyczna świątynia, zbudowana w całości z białego marmuru, umieszczona na wzgórzu, dzięki czemu idealnie widoczna na tle nieba. Świątynia poświęcona jest czci jednego z wcieleń boga Visznu – Sri Venkateshwara. Otwarta jest dla wszystkich Hindusów, w tym również dla dalitów, czyli grupy osób przynależących do najniższej kasty lub w ogóle znajdujących  poza systemem kastowym. Jest to traktowane jako znaczące osiągnięcie w likwidacji społecznych uprzedzeń nadal pokutujących w społeczeństwie, mimo zniesienia systemu kastowego w Indiach. Ze świątyni można podziwiać rozległą panoramę i przyglądać się bliźniaczym miastom Hajdarabad i Secunderabad, leżącymi poniżej.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa