Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do GironyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Girony

Katedra

Girona
Fot. calafellvalo

Jedna z największych budowli sakralnych w Gironie, zbudowana pomiędzy XI a XVII wiekiem. To właśnie tak długi okres konstrukcji spowodował spotkanie się w katedrze przeróżnych stylów architektonicznych. Najstarsza część katedry (część wieży oraz klasztor) wywodzi się z 1038 roku! Gotycka nawa z XV wieku jest najszersza na świecie, choć kiedyś była złożona z trzech części, aktualnie połączonych w jedną.

Łaźnie arabskie

Jak sama nazwa wskazuje, budynek służył jako łaźnie. Mylące może być tylko określenie „arabskie”, gdy tymczasem styl jest typowo rzymski. Budując łaźnie, twórcy ewidentnie wzorowali się na najlepszych w tej dziedzinie łaźniach rzymskich. Nazwa może odnosić się jednak do wnętrza, które rzeczywiście jest podobne do pomieszczeń typowo muzułmańskich. Wewnątrz znajdują się trzy sale: frigidarium (z zimną wodą), caldarium (z gorącą wodą) oraz tepidarium (woda letnia). Szczególnie interesujący jest wystrój i zdobienia sali z zimną wodą. Obok łaźni zlokalizowany jest ciekawy klasztor kapucynów.

Dzielnica żydowska

Jest to bez wątpienia najlepiej zachowana dzielnica żydowska w Katalonii, a prawdopodobnie także najpiękniejsza w całej Hiszpanii. Zakręcone, wąskie uliczki wędrujące pomiędzy średniowiecznymi kamieniczkami są naprawdę bajkowe. Bardzo często można spotkać tutaj miłośników fotografii próbujących w jak najlepszy sposób utrwalić krajobraz okolicy.

Mur

Imponująca konstrukcja dzieląca miasto, pochodzi w części z XIV wieku, a w części nawet z czasów Karola Wielkiego (IX wiek)! Turyści mogą wejść na mur i spróbować przejść nim – niezapomniane wrażenia są gwarantowane. Najwyższym punktem muru jest wieża Gironella, widoczna właściwie z każdego miejsca w mieście.

Sant Pere de Galligants

Klasztor w stylu romańskim z XII wieku, był siedzibą benedyktynów. Aktualnie wewnątrz znajduje się muzeum archeologii.

Sant Feliu

Powstawał pomiędzy XIII a XVII wiekiem, przez co jest kolejną budowlą w Gironie, która reprezentuje sobą najróżniejsze style. Dla przykładu, zewnętrzna, wykonana z niezwykłą precyzją fasada pochodzi z XVII wieku i jest barokowa, zaś nawa gotycka. Zdobienia wewnątrz pochodzą z XIV wieku.

Pałac Agullana

Dom szlachecki, którego część pochodzi nawet z XIV wieku, był jednak rozbudowywany jeszcze długo potem. Aktualnie jest jednym z piękniejszych zabytków baroku w Gironie.

Pałac episkopalny

Prace nad jego budową trwały, chyba tradycyjnie dla Girony, wiele lat – od XII do XVIII wieku. Wewnątrz ma swoją siedzibę muzeum sztuki, z dziełami gotyku, romańskimi i współczesnymi.

Muzea

W Gironie jest sporo ciekawych muzeów. Do najpopularniejszych należy oczywiście Muzeum Historii Żydów. W ekspozycji znajduje się ogromna ilość przedmiotów związanych przede wszystkim z historią tej narodowości w samej Gironie, a także duża kolekcja nagrobków. Muzeum historii miasta zajmuje się barwną i burzliwą historią Girony i jej mieszkańców. Muzeum sztuki przedstawia przede wszystkim dzieła z okresu średniowiecza i renesansu. Do innych interesujących muzeów należą muzeum kinematografii, archeologii oraz muzeum katedralne.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa