Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Coventry

Znajdź nas w social mediach

Katedra Św. Michała

Katedra w Coventry
Fot. sxc.hu

Anglikańska katedra, będąca siedzibą biskupa Coventry i centrum diecezji Coventry jest wyjątkową budowlą. Dawna, gotycka katedra z XV wieku została zniszczona podczas bombardowań niemieckich 14 listopada 1940, w czasie II wojny światowej. Dziś jest ona pomnikiem i symbolem niemieckich bombardowań lotniczych Anglii. Po wojnie wybudowano nową katedrę, będącą obecnie siedzibą biskupa i jedną z nowszych katedr na świecie. Warto zwrócić uwagę na wyjątkowe krzyże. Z gwoździ pochodzących ze starej katedry zbudowano ponad 160 krzyży (każdy z nich zawiera po trzy oryginalne gwoździe), które dzisiaj są symbolem pokoju i zgody. Ciekawostką jest fakt, że jeden z nich znajduje się w kościele w Berlinie, który został zniszczony podczas nalotów aliantów. W środku znajduje się także jedna z dwóch replik obrazu Madonny Stalingradzkiej.

Ruiny katedry St Mary's Priory

Pierwsza katedra miasta. Do dziś pozostały tylko niewielkie ruiny. Kościół był katedrą od 1095  roku, kiedy biskup Robert de Limesey przeniósł siedzibę biskupią z Lichfield do Coventry, aż do 1539 roku.

Holy Trinity Church

Ten piękny kościół jest jednym z największych kościołów średniowiecznych w Anglii i miał to szczęście, że ocalał podczas nalotów niemieckich podczas drugiej wojny światowej (niestety, stracił wtedy większość ze swoich wspaniałych witraży). Został wybudowany w latach 1200-1400 z czerwonych cegieł. Jego wieża pochodzi aż z 1667 roku i ma 237 stóp wysokości. Ostatnio kościół został odrestaurowany - prace ukończono w 2001 roku. Kościół znany jest ze względu na wspaniały obraz Sądu Ostatecznego z 1420 roku.

Conentry Transport Museum

Jedna z głównych atrakcji miasta. Znajduje się w samym jego sercu. Muzeum posiada największą na świecie kolekcję brytyjskich pojazdów. Najważniejszymi eksponatami są samochody, które biły światowe rekordy szybkości: Thrust2 i ThrustSSC. Znajdziemy tu też stare, zabytkowe rowery, czy inne wspaniałe pojazdy. Razem około 250 różnych samochodów i 100 motocykli. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Muzeum otwarte jest od 10:00 do 17:00

Cook Street i Swanswell Gates

Jedyne miejskie, średniowieczne bramy, które przetrwały do dnia dzisiejszego i ostatnio przeszły renowacje. W przeszłości w mieście było 12 bram umieszczonych wzdłuż murów otaczających Coventry, wybudowanych około XIV wieku. Cook Street i Swanswell Gates pozwalają poznać turystom najlepiej zachowaną część murów obronnych miasta, oferując jednocześnie możliwość poznania przeszłości miasta i jego położenia.

St. Mary's Guildhall

Usytuowany w centrum miasta ratusz św. Marii jest jednym z najlepszych przykładów swojego gatunku w całym kraju. Otwarty został w XIV wieku. To tutaj więziono słynną szkocką królową Mary w 1569 roku. Wejście jest bezpłatne, istnieje możliwość wzięcia udziału w wycieczce z przewodnikiem.

Inne zabytki

Warto także zobaczyć Drapers Hall z 1830 roku oraz Millennium Place z zegarem Francoise Scheina i szklanym mostem, który prowadzi do pobliskiego Garden of International Friendship.

Stratford-upon-Avon

Miasteczko położone niedaleko Coventry, nad rzeką Avon w Sercu Anglii. Znane jest głównie jako miejsce narodzin Williama Szekspira. Znajdziemy tu Royal Shakespeare Company, historyczne domy, związane z życiem dramaturga oraz wiele innych fascynujących miejsc i atrakcji.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!