Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Ciekawostki o Coventry

Znajdź nas w social mediach

Coventry_Transport_Museum
Muzeum Transportu w Coventry
Fot. dean_dave

Miasto Coventry, usytuowane 95 mil (153 km) na północny zachód od Londynu i 19 mil (30 km) na wschód od Birmingham, jest najbardziej oddalonym od wybrzeża miastem w Wielkiej Brytanii. Pomimo tego, że mieszka tu ponad 300 tysięcy osób, co daje 11 miejsce w rankingu największych miast Angii, Coventry nie należy do tzw. "English Core Cities" - przedewszystkim ze względu na niedalekie położenie Birmingham.

Coventry, jako pierwsze na świecie pozyskało sobie miasto partnerskie. Podczas drugiej wojny światowej Coventry i Stalingrad uformowały coś w rodzaju partnerstwa. Współpraca rozwinęła się dzięki zwykłym mieszkańcom Coventry, którzy chcieli pokazać swoje wsparcie Armii Sowieckiej podczas bitwy pod Stalingradem. Dzisiaj Coventry posiada umowy o współpracę z ponad 25 miastami na całym świecie.

Coventry ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wśród znanych zabytków Coventry wyróżnia się St. Michael's Cathedral – ruiny, które przed wojną były jedną z najpiękniejszych angielskich budowli. W trakcie zwiedzania warto chwilkę odpocząć w jednym z wielu parków. Coventry jest naprawdę zielonym miastem. Wśród najpiękniejszych miejskich parków możemy wymienić: Coombe Country Park, Garden of International Friendship, Greyfriars Green Peace Garden, Priory Gardens, Ryton Organic Gardens i War Memorial Park.

Jeśli komuś mało zabytków, niech odwiedzi jedno z licznych muzeów znajdujących się w mieście. Najsłynniejsze z nich to Muzeum Transportu. Znajdziemy tu skrzypiące rowery, brytyjskie pojazdy (największa kolekcja na świecie), samochody, które biły światowe rekordy szybkości: Thrust2 i ThrustSSC. Łącznie około 250 różnych samochodów i 100 motocykli - wstęp jest za darmo! Z gamy innych muzeów w Coventry , szczególnie warto wymienić Muzeum Zabawek, posiadające wiele eksponatów, liczących nawet 200 lat.

Ciekawostki

 • Festiwale
  Karnawał Godiva, Coventry Jazz Fesival
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  Muzeum Zabawek i Muzeum Transporu
 • Kuchnia
  w Coventry znajdziemy kuchnie wszyskich zakątków świata
 • Sławni ludzie
  Lady Godiva
 • Naj...
  miasto Coventry jest najbardziej oddalonym od wybrzeża miastem w Wielkiej Brytanii; Coventry było pierwszym ośrodkiem na świecie, który posiadał miasto partnerskie

Dla pasjonatów muzyki interesującym wydarzeniem będzie coroczny Coventry Jazz Festival, który rozpoczyna sezon letnich festiwali. Biorą w nim udział wysokiej klasy międzynarodowi i brytyjscy artyści jazzowi. Zachwycić też może karnawał Godiva, trzydniowa impreza pełna muzyki, świateł i kolorów.

W Coventry znajdziemy wiele ciekawych barów i restauracji oferujących dania tradycyjne i kuchnie świata:  chińskie, indyjskie, malezyjskie, tajskie, arabskie, libańskie i włoskie... Prawdziwa kulinarna podróż bez wsiadania do samolotu. Ciekawą restauracją jest Turmeric Gold, oferująca potrawy indyjskie i tajskie w przepięknych namiotach maharadży. Niesamowite miejsce!

W Coventry nie zawiedzie nas też życie nocne: świetne bary, modne kluby nocne ze wspaniałym oświetleniem i muzyką. Znajdziemy tu zarówno lokale nowoczesne, jak i restauracje i puby utrzymane w średniowiecznym stylu, położone przy brukowanych uliczkach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Najsłynniejszą postacią związaną z Coventry jest Lady Godiva, żona saksońskiego hrabiego Mercii, lorda Coventry Leofrica III. legenda głosi, że chcąc przekonać męża do obniżenia podatków w mieście, odważyła się spełnić jego warunek i przejechała konno przez miasto nago. Dzięki niej Coventry mogło cieszyć się obniżonymi zobowiązaniami fiskalnymi.

Jeśli nabraliście ochoty na odwiedzenie Coventry, macie tam rodzinę lub przyjaciół i wybieracie się do nich w odwiedziny, zapraszamy do sprawdzenia najnowszych promocji lotniczych. Serwis Tanie-Loty.com.pl oferuje bilety lotnicze do Coventry w atrakcyjnych cenach! Tylko pamiętajcie, że najbliżej położone lotnisko, obsługujące regularne loty międzynarodowe to lotnisko Birmingham!  Skorzystaj z naszej nowoczesnej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych i zaplanuj podróż do Coventry.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!