Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Bostonu

Znajdź nas w social mediach

harvard
Harvard University
Fot. j.gresham

Boston to połączenie nowoczesności i tradycji. Dla turystów jedną z największych atrakcji jest zwiedzanie najstarszej części miasta z nieregularną siecią ulic i gęstą, europejską zabudową. Obecnie znajdują się tu dzielnice handlowe, pełne ekskluzywnych sklepów i restauracji. Miejscem godnym odwiedzenia jest historyczna dzielnica willowa Beacon Hill z Louisburg Square. Kontrastem dla niskiej zabudowy, wkomponowanej w przeważający na przedmieściach pofałdowany i zielony krajobraz, jest nowoczesne centrum z zespołami modernistycznych wieżowców, m.in. Government Center, John Hancock Tower, Prudential Center. W całych Stanach nie można spotkać drugiego miejsca, które byłoby równie bogate w wyjątkowe zabytki. Znajdziemy tu: domy z XVIII-XIX w., budynki administracyjne z XVIII w. (Stary i Nowy Dom Stanowy), czy dziewiętnastowieczną Bostońską Bibliotekę Publiczną. Godne uwagi są także szpital Massachusetts i giełda. Boston to również miasto pełne parków i ogrodów.

Cambridge

W urokliwym Cambridge mieszczą się jedne z najsłynniejszych na świecie uniwersytetów: najstarszy w Ameryce - Harvard University, założony w 1636 r. oraz  Massachusetts Institute of Technology (MIT) - jedna z najbardziej prestiżowych uczelni technicznych na świecie.

Faneuil Hall

W pobliżu nabrzeża mieści się jeden z najważniejszych dla historii Stanów Zjednoczonych budynków, Faneuil Hall. Wybudowany w 1742 roku dawny budynek rynku to miejsce, w którym przemawiali Samuel Adams i James Otis, zachęcając mieszkańców Nowej Anglii do uniezależnienia się od Wielkiej Brytanii. Faneuil Hall jest obecnie częścią Boston National Historical Park i jednym z głównych przystanków turysty na tzw. szlaku wolności.

Ładowanie...

Bunker Hill Monument

Ta monumentalna, wysoka na 67 metrów granitowa wieża upamiętnia niesłychaną odwagę żołnierzy, biorących udział w jednej z pierwszych bitew Wojny o Niepodległość – rozegranej w 1775 r. bitwy pod Bunker Hill. Zbudowany w 1843 r. pomnik, do którego prowadzą 294 kręcone schody to jedno z najlepszych miejsc widokowych w Bostonie, z którego rozpościera się piękna panorama miasta.

The Prudential Tower

Drugi co do wielkości budynek w mieście, zwany potocznie The Pru, został zaprojektowany przez Charlesa Luckmana i ukończony w 1964 r. Ma on 229 m wysokości, a wliczając maszt radiowy, jest najwyższym budynkiem Bostonu i 26. najwyższym drapaczem chmur w Stanach Zjednoczonych (łącznie 276 m). Na 50. piętrze wieżowca mieści się taras - "Prudential Skywalk", który jest obecnie najwyżej położonym, dostępnym dla zwiedzających punktem widokowym w Nowej Anglii.

Beacon Hill

To jedna z najpiękniejszych dzielnic Bostonu. Pełna starych kamienic, chodników z czerwonej cegły, brukowanych ulic, eleganckich restauracji i gazowych latarni ulicznych. To tutaj mieści się Dom Stanowy - zbudowany w 1713, jest to najstarszy zachowany budynek publiczny w Bostonie oraz siedziba pierwszego, wybranego demokratycznie ciała ustawodawczego Nowym Świecie. Beacon Hill to także bez wątpienia najbogatsza dzielnica starego Bostonu

Boston Tea Party Ship and Museum

Muzeum przedstawia historię kilku najbardziej znaczących wydarzeń w dziejach Ameryki. Wyjątkowe eksponaty, filmy i pamiątki z czasów rewolucji, a przede wszystkim replika oryginalnego statku herbacianego z epoki, przybliżają zwiedzającym wydarzenia z 1773 r. Goście nie tylko mogą spacerować po pokładach, zwiedzać pomieszczenia załogi i ładownię, ale także wziąć udział w zainscenizowanym proteście, rzucając belą herbaty.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 117 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 335 Sprawdź