Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Bostonie

Znajdź nas w social mediach

acorn_street
Brukowana Acorn Street, wiodąca na Beacon Hill
Fot. sxc.hu

Boston przez wiele lat swego istnienia otrzymał liczne przydomki. Amerykańskie Ateny odnoszą się do bogatego dziedzictwa kulturalnego i naukowego miasta, Kolebka Wolności zaś do roli odegranej podczas wojny o niepodległość. Inne to Miasto na Wzgórzu, Miasto Czempionów czy Miasto... Fasoli.

Nauka

Boston Jest ważnym centrum badań naukowych, przoduje zwłaszcza w dziedzinie informatyki. Studenci z USA uważają miasto za najlepszy ośrodek akademicki, co przedkłada się na liczbę zamieszkujących tutaj młodych ludzi. Bostoński uniwersytet techniczny - Massachusetts Institute of Technology (MIT) jest jedną z najbardziej renomowanych uczelni w USA. Fascynujący, zwłaszcza w obliczu polskich realiów, jest fakt, że na jednego studenta przypada tu średnio jeden pracownik naukowy. Na polskich uniwersytetach, cierpiących na niedobór profesorów i nadmiar studentów byłoby to nie do pomyślenia. Naukowcy z MIT znacząco przyczynili się do wynalezienia komputerów osobistych.
W obszarze metropolitarnym Bostonu znajdują się także inne ważne uczelnie, między innymi Harvard. W tym samym obszarze, czyli tzw. Greater Boston uczy się łącznie około 250 tysięcy studentów!

Kultura

Ciekawostki

 • Najważniejsze uczelnie            Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, Boston University,
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  The Prudential Tower, Beacon Hill
 • Kuchnia
  baked beans, owoce morza i ryby, Boston cream pie
 • Sławni ludzie
  Edward Norton, Uma Thurman - aktorzy, Edgar Allan Poe - pisarz, Aerosmith - zespół rockowy
 • Ciekawostki
  Pierwsze metro w USA powstało w Bostonie w 1897 roku.

Boston jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, inspiracji szukają tu zwłaszcza pisarze. W Bostonie akcję kilku swoich książek umiejscowił Stephen King. Jedną z nich jest należący do nowszych dzieł mistrza horror „Komórka”. Inne tworzył pod pseudonimem Richard Bachman: są to „Blaze” i „Uciekinier”. Henry James, jeden z wybitniejszych pisarzy amerykańskich, w 1886 roku napisał książkę „The Bostonians”. Również akcja opowiadań H. P. Lovecrafta rozgrywa się w Bostonie. 
Odrębną kwestią są filmy, zwłaszcza te opowiadające historie prawników. Popularny niegdyś serial „Ally McBeal”, doskonały thriller „Firma” z Tomem Cruise'm czy „Werdykt” z Paulem Newmanem, to tylko niektóre z nich.

Słynni Bostończycy

Z Bostonu pochodzi lub mieszka w nim wiele osobistości. Do najbardziej znanych należą aktorzy Edward Norton, Jack Lemmon i Uma Thurman. W Bostonie urodził się mistrz grozy Edgar Allan Poe. Pochodzą stąd takie muzyczne sławy, jak zespół Aerosmith czy The Pixies. Istnieje nawet grupa rockowa o nazwie „Boston”. W 1876 roku Alexander Graham Bell wynalazł w Bostonie telefon.

Kuchnia

Bostończycy delektują się rybami i owocami morza. Bardzo lubiane są dorsze i małże. Do ciekawostek kulinarnych należą z pewnością baked beans, czyli po prostu zapiekana w sosie fasola. To dzięki tej potrawie Boston uzyskał tytuł Fasolowego Miasta. Bostończycy lubią również drobne przekąski, przede wszystkim kanapki i ciastka.

Boston, amerykańska stolica nauki i kultury, miejsce otwarte na przyjezdnych. Z Portalem Tanie-Loty.com.pl możecie szybko znaleźć się w Bostonie. Nasza nowoczesna wyszukiwarka tanich biletów lotniczych ułatwi Wam znalezienie atrakcyjnych połączeń do Bostonu!

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 425 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!26 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!