Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Bostonie

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: BOS; kod ICAO: KBOS)

Międzynarodowe lotnisko położone 6 km na wschód od Bostonu. Jest największym portem lotniczym w stanie Massachusetts i dwudziestym w Stanach Zjednoczonych, obsługując rocznie ponad 26 milionów pasażerów. Pełna nazwa lotniska brzmi: General Edward Lawrence Logan International Airport. Lotnisko posiada sześć pasów startowych. Obsługuje loty krajowe i międzynarodowe, w tym także do Europy.

Lotnisko posiada cztery terminale pasażerskie: A, B, C i E. Ogólna mapa lotniska dostępna jest na stronie: mapy. Pomiędzy terminalami można przemieszczać się pieszo korzystając ze specjalnych ruchomych chodników. Dostępne są też autobusy, kursujące pomiędzy terminalami. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, banki, bankomaty, kantory wymiany walut, fryzjer, kosmetyczka, centrum SPA. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi (w tym place zabaw dla dzieci). Na lotnisku znajdują się następujące hotele: Hyatt Harborside i Hilton Boston Logan Airport.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod czynnym 24 godziny na dobę numerem telefonu: 1-800-23-LOGAN (800-235-6426).

Główny punkt informacyjny znajduje się w terminalu E. W wielu punktach na lotnisku dostępni całą dobę są pracownicy lotniska, służący wszelką informacją.

Na lotnisku w każdym terminalu znajdują się telefoniczne stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Budget i National. Z przed terminali do punktów wypożyczalni kursują bezpłatne autobusy. Pełna lista wypożyczalni i ich dane kontaktowe dostępne są na stronie wypozyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Parkingi krótkoterminowe znajdują się przy terminalach, parkingi długoterminowe są usytuowane w pewnej odległości od terminali, ale zapewniony jest transport autobusowy pomiędzy parkingiem długoterminowym i terminalami. Więcej informacji i cennik na stronie: parking.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest doskonale rozwinięta. Do wyboru mamy taksówki, limuzyny, minivany, wiele linii autobusowych, metro. Wszystkie możliwości transportu są doskonale opisane na stronie internetowej lotniska.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalami. Podróż do centrum miasta kosztuje od 25 do 50 USD. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Lotnisko obsługiwane jest przez kilka linii autobusowych. Więcej informacji na temat transportu autobusowego z lotniska Logan dostępnych jest na stronie internetowej lotniska

Massport obsługuje specjalne połączenie autobusowe Logan Express, łączące lotnisko z Braintree, Framingham, Peabody i Woburn. Podróż trwa około 30-45 minut.

Pomiędzy terminalami, stacją MBTA Blue Line, terminalem Water Transportation Terminal i Parkingami kursuje autobus Logan Shuttle.

Lotnisko obsługiwane jest także przez komunikację miejską firmy Massachusetts Bay Transportation Authority (MBTA). Dostępne jest połączenie autobusowe Silver Line Rapid SL1 między lotniskiem a stacją South Station, skąd odjeżdżają Commuter Rail, Greyhound, Amtrak i Peter Pan Bus. Rozkład jazdy linii SL1 znajduje się na stronie: www.mbta.com.

Transport kolejowy - metro

Na lotnisku znajduje się niedawno odnowiona stacja metra obsługiwana przez linię MBTA Blue Line. Między stacją a terminalami kursuje autobus Logan Shuttle. Interaktywna mapa metra MBTA znajduje się na stronie: www.mbta.com.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.massport.com

Adres

Logan International Airport
One Harborside Drive, Suite 200S
East Boston, Massachusetts 02128-2909
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aer Lingus, Air Canada, Air France, Alaska Airlines, Alitalia, American, British Airways, Continental, Delta, Finnair, Iberia, Jet Blue Airways, Lufthansa,  Northwest, SATA, Swiss, United, US Airways, Virgin America, Virgin Atlantic.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 10 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY12 ofert od 298 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!