Treść strony

zwiedzanie-bialorusi

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Białorusi

Znajdź nas w social mediach


Zespół zamkowo-pałacowy w Mirze
Fot. sxc.hu

Grodno

Najpopularniejsze wśród polskich turystów białoruskie miasto. Położone nad Niemnem, blisko polskiej granicy, zamieszkiwane jest w 30 procentach przez Polaków. Miasto od 1919 do 1939 roku należało do Polski. Zwiedzając to miejsce szczególnie warto zobaczyć kościół Bernardynów z końca XVI wieku, kościół Św. Zofii z XIV wieku oraz cerkiew św. Borysa i Gleba z XII wieku - zamek królewski wzniesiony w 1398 roku i przebudowany w XIX wieku. W tym niepozornym zamku znajduje się bardzo ciekawe muzeum.

Mińsk

Stolica Białorusi i największe miasto w kraju jest jednocześnie jednym z najstarszych białoruskich ośrodków. Miasto, całkowicie zniszczone podczas drugiej wojny światowej dzisiaj jest pełne zieleni i poradzieckich budynków. Niestety, ze względu na kataklizmy i bombardowania nie zachowało się tu zbyt wiele zabytków. Polscy turyści zwiedzają zazwyczaj dawny kościół katolicki, katedrę i starówkę, Cerkiew Petropawłowską, Plac Zwycięstwa oraz Plac Niepodległości z pomnikiem Lenina.

Brześć

Również jedno z najstarszych miast Białorusi. Pierwsze wzmianki o umocnionej twierdzy znajdującej się nad Bugiem odnaleziono w kronikach z 1017 roku. W 1569 roku zawarto tu Unię Brzeską podporządkowującą kościół prawosławny papieżowi. Warto tu zobaczyć przede wszystkim twierdzę brzeską bohatersko bronioną podczas drugiej wojny światowej.

Bagno Jelnia

Są to największe w Europie wysokie torfowiska znajdujące się na terytorium przedwojennego województwa wileńskiego. Wpisane są na listę ważnych obszarów występowania ptaków (Important Bird Area). Rezerwat sprawia wrażenie ogromnego żywego skansenu: wszystkie okoliczne domy porośnięte są mchem.

Nowogródek

Dawna stolica Księstwa Ruskiego i Litewskiego, miejsce przyjęcia przez księcia Mendoga chrztu i koronacji w 1253 roku. W okresie międzywojennym miasto znajdowało się na terytorium Polski. Będąc w Nowogródku, trzeba koniecznie zobaczyć: ruiny zamku z XIV wieku, synagogę, pałac Radziwiłłów, dom Adama Mickiewicza, który uczył się tutaj w latach 1807 – 1815. Wybierzmy się również nad położone niedaleko, mistyczne jezioro Świteź.

Nieśwież

Także to miasto w okresie międzywojennym należało do Polski. Znajdują się tu: zamek Radziwiłłów z XVI wieku ze wspaniałym, okalającym go parkiem krajobrazowym, kościół Jezuitów, klasztory Benedyktynek oraz ratusz.

Zespół zamkowy w Mirze

Romańsko-gotycki zamek jest najdalej na wschód położonym obiektem tego typu w Europie. Zespół ten został wpisany w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jego budowę rozpoczęto pod koniec XV wieku w stylu gotyckim. Pod koniec XVI wieku zamek przeszedł w ręce Radziwiłłów i został przearanżowany w stylu renesansowym. Wtedy też, wzdłuż ścian północnych i wschodnich zbudowano pałac. Wokół zamku znajduje się zaś piękny park.

Rezerwaty i parki narodowe

Wspaniała przyroda wymaga ochrony, dlatego w wielu miejscach na Białorusi utworzono rezerwaty i parki narodowe. Do najciekawszych należą: Puszcza Białowieska, rezerwaty Berezyński i Prypecki, Parki Narodowe Brasławski i Naraczański. Najwspanialsze jest to, że w wielu miejscach możemy trafić na tajemnicze zakątki, do których jeszcze nikt nie dotarł.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź