Treść strony

komunikacja-na-bialorusi

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja na Białorusi

Znajdź nas w social mediach

Dobrze zorganizowana komunikacja łączy ten zamknięty kraj w południowo-wschodniej Europie z jej sąsiadami. Komunikacja na Białorusi jest dobrze rozwinięta, zaś  największe znaczenie posiada transport kolejowy.

Białoruś posiada ponad 5,5 tysiąca kilometrów linii kolejowej. Główną linią jest trasa Baranowicze - Mińsk – Orsza, będąca częścią Moskwa - Warszawa – Berlin. Istnieją bezpośrednie połączenia z Mińska do Moskwy, Kijowa czy Leningradu. Pociąg jest najczęściej wybieraną formą transportu, szczególnie na dłuższych trasach. Rozwinięta sieć linii kolejowych łączy białoruskie miasta Grodno i Brześć z polskimi miastami: Kużnicą Białostocką i Terespolem. Kolej jest popularna ze względu na przystępne ceny i w miarę szybki czas jazdy.

Także transport drogowy rozwinięty jest dość dobrze. Ponad 52 tysiące dróg, w tym 36,5 tysiąca asfaltowych. Istnieje połączenie autobusowe pomiędzy Wilnem a Mińskiem. Czas jazdy to około 3,5 godziny. Pomiędzy głównymi białoruskimi miastami kursują także autobusy. Dostępne są połączenia obsługiwane przez naprawdę luksusowe pojazdy. Z Polski do Mińska można dostać się między innymi autobusem z Białegostoku. Czas podróży do Mińska to około 7 godzin.

Samochód można wynająć zarówno w Mińsku, jak i w Brześciu. Z dostępnych międzynarodowych wypożyczalni samochodów warta wspomnienia jest firma Avis. Na Białorusi honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy. Obowiązuje ruch prawostronny. Warto zawsze mieć bak samochodu zatankowany do pełna, gdyż czasami trudno znaleźć stację benzynową. Pewnym utrudnieniem dla podróżujących może być fakt, że prawie wszystkie znaki drogowe w kraju są pisane cyrylicą.

Białoruś posiada znaczną ilość żeglownych rzek oraz kanałów rzecznych na Dnieprze-Bugu.

Międzynarodowym portem lotniczym jest lotnisko w Mińsku. Porty lotnicze znajdują się także w innych białoruskich miastach. Istnieje kilka lotniczych połączeń regionalnych i krajowych. Na lotniska w Białorusi lata kilka znanych linii, między innymi: Lufthansa, Austrian, LOT i Air Baltic.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź