Treść strony

lotniska-na-bialorusi

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Lotniska na Białorusi

Znajdź nas w social mediach

Białoruś dysponuje 35 lotniskami z utwardzoną nawierzchnią oraz 30 lotniskami nie posiadającymi betonowych pasów startowych. Tylko dwa lotniska w kraju mają pasy startowe dłuższe niż 3047 metrów.

Najważniejszym lotniskiem w kraju jest Międzynarodowy Port Lotniczy Mińsk, obsługujący stolicę kraju. Lotnisko w Mińsku położone jest około 42 kilometrów od centrum miasta i jest największym portem lotniczym w kraju.

Na lotnisko w Mińsku można dostać się bezpośrednio, między innymi z lotnisk w: Warszawie, Moskwie, Rydze, Amsterdamie, Berlinie, Frankfurcie, Mediolanie, Paryżu, Pradze, Wiedniu czy Rzymie. Na Białoruś można też dolecieć z: Tel Avivu, Abu Dhabi, Tbilisi, Astany czy Stambułu.

W Mińsku znajduje się także drugie lotnisko – Mińsk-1, które do 1982 roku było najważniejszym portem lotniczym w kraju. Położone jest zaledwie 10 minut jazdy samochodem na południe od centrum miasta. Planuje się zamknięcie lotniska, jednak obecnie nadal pracuje ono od 6:00 do 17:00 i oferuje rejsy do: Moskwy, Kijowa, Królewca, Witebska, Homla (Gomel) i Mohylewa.

Oprócz tego na Białorusi działają także lotniska w Homlu (Gomel), Brześciu, Grodnie, Mohylewie, Płocku i Witebsku.

Główni przewoźnicy

Narodowym przewoźnikiem Białorusi są linie lotnicze Belavia. Firma powstała w 1996 roku i posiada swoją bazę na lotnisku w Mińsku. Przewozi rocznie ponad 300 tysięcy pasażerów i oferuje loty do Europy, na Bliski Wschód oraz do niektórych krajów WNP. Linie latają także do Polski na lotnisko Okęcie w Warszawie. Dysponują one dziewięcioma samolotami typu Boeing 737, trzema typu Bombardier CRJ oraz pięcioma samolotami typu TU-154.

Lotniska na Białorusi obsługują także między innymi linie lotnicze: Aeroflot, airBaltic, Austrian, Czech Airlines, EL Al., Estonian Air, Ethiad, LOT, Lufthansa, SCAT i Turkish Airlines.

Przewozy regionalne

Połączenia regionalne i krajowe obsługuje białoruska linia Gomelavia z siedzibą w Homlu (Gomel) i bazą na lotnisku Gomel Airport. Oferuje ona połączenia do: Mińska, Grodna, Mohylewa oraz do Rygi, Kaliningradu i Moskwy.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź