Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Białorusi

Znajdź nas w social mediach


Jedno z tysiąca białoruskich jezior
Fot. sxc.hu

Białoruś - kraj tak bliski, a jednocześnie nieznany większości z nas. Białoruś zachowała swój czar i swój urok dzięki temu, że przez wiele lat była praktycznie zamknięta i odizolowana od świata. Z przyczyn politycznych kraj ten jest słabo poznany, rozumiany i rzadko odwiedzany przez turystów.  To jeden z niewielu krajów byłego Związku Radzieckiego, w którym ciągle znajdziemy pomniki Lenina i inne symbole sowieckiej potęgi. Tylko na Białorusi - jedynym kraju, który nadal korzysta z usług KGB, możemy poczuć się tak, jakby zimna wojna nigdy się nie skończyła.

Jednocześnie Białoruś nazywana jest „krajem błękitnookim”, dzięki ogromnej ilości rzek i jezior. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają naprawdę w czym wybierać: jezioro Narocz, Brasławskie, Błękitne i Lepelskie systemy jeziorne, rzeki: Dniepr, Prypiać, Zachodni Bug, Biarezina. Zachwycają też bezsprzecznie Puszcza Białowieska i Kanał Augustowski.

Od 1991 roku Białoruś jest suwerennym państwem. Pomimo tego jednak, bliskie powiązania Białorusi z Rosją doprowadziły kraj do międzynarodowej izolacji. Dzisiaj większość zakładów przemysłowych pozostaje pod kontrolą państwa i są one zarządzane centralnie. System polityczny na Białorusi to republika prezydencka z pewnymi cechami państwa autorytarnego. Prezydentem jest wciąż Aleksander Łukaszenka, wyraźnie sympatyzujący z Rosją i oskarżany o łamanie praw człowieka. Zagraniczne inwestycje zostały ograniczone ze względu na nieprzyjazne otoczenie dla biznesu.

Białoruś to nie tylko państwo tranzytowe w drodze do Rosji. Malownicze równiny, wioski, stare zamki i klasztory, gęste lasy, przepiękne krajobrazy i tysiące jezior czekają na miłośników przyrody, fanów kultury i sportu. Prawie połowa terytorium Białorusi jest pokryta lasami ze starymi brzozami, dębami, klonami i malowniczymi sosnami. Spotkamy tu: żubry, łosie, jelenie, dziki, wilki, niedźwiedzie, lisy, bobry i rysie - nie wspominając o niezliczonej ilości ptaków. Białoruś posiada również unikalną historię i bogate dziedzictwo kulturowe oraz setki zabytków sięgających XII wieku.

Tradycyjne rzemiosło, tańce i śpiew przetrwały epokę imperializmu sowieckiego i pozwalają podróżnym zasmakować wyjątkowo inspirującej, rodzimej kultury białoruskiej.

Warto być przygotowanym, że pomimo iż Białorusini są bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów, większość z nich mówi wyłącznie po rosyjsku lub białorusku. Dodatkowo baza turystyczna Białorusi jest słabo rozwinięta, brakuje przewodników, informatorów, ceny za noclegi w hotelach są często dość zawyżone. Mimo to warto odwiedzić ten fascynujący kraj. Wyprawa na Białoruś może okazać się  bowiem wyjątkową, pełną przygód podróżą w czasie.

Kiedy jechać?

Klimat Białorusi jest umiarkowany, przejściowy pomiędzy klimatem morskim a kontynentalnym. Zazwyczaj lato jest tu ciepłe i wilgotne, a wiosna i jesień - deszczowe. Klimat jest bardzo podobny do polskiego, jednak zimą napływające masy powietrza arktycznego sprawiają, że temperatura może spaść nawet do -44C. Białoruś najlepiej odwiedzać więc późną wiosną lub latem.

Zapraszamy do Białorusi, wyjątkowego kraju pełnego jezior, w którym można poczuć się tak, jakby czas zatrzymał się w miejscu. Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje bilety lotnicze do Białorusi w atrakcyjnych cenach. Sprawdź nasze promocje na loty do Białorusi lub skorzystaj z naszej nowoczesnej i funkcjonalnej wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ11 ofert od 385 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 126 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź