Treść strony

tanie-loty-do-minska

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Mińska

Znajdź nas w social mediach

minsk
Mińsk - panorama miasta
Fot. sxc.hu

Mińsk – stolicę Białorusi położoną nad brzegiem rzeki Świsłocz w centrum kraju zamieszkuje około 1 mln 700 tys. mieszkańców. Miasto posiada fascynująca historię i jest jednym z najstarszych w Europie Wschodniej. Niestety większość zabytkowych budowli zostało zniszczonych podczas drugiej wojny światowej, dlatego dziś panoramę miasta tworzą głównie budynki wybudowane za czasów sowieckich.

Historia

Pierwsze wzmianki o Mińsku pochodzą z 1067, przy okazji wspomnień z bitwy nad Nemigą. W XII w. miasto było stolicą księstwa mińskiego. Mińsk uzyskał prawa miejskie w 1499 roku. Przez wiele lat miasto było częścią Rzeczpospolitej. Weszło w jej skład na mocy Unii Lubelskiej z 1569 roku. Niestety w 1793 roku miasto zostało zajęte przez Rosjan, a potem zniszczone przez armię Napoleona. Burzliwe były losy miasta podczas pierwszej i drugiej wojny światowej. Od 1991 roku Mińsk jest stolicą Białorusi.

Powszechnie uważa się, że nazwa miasta pochodzi od nazwy rzeki Mieńka, nad którą założono tu osadę. Istnieją także inne teorie etymologii nazwy miasta, w tym podanie ludowe o czarowniku Mianiesku. Zainteresowanych odsyłamy do strony "Ciekawostki o Mińsku".

Do niewielu zabytków ocalałych lub pieczołowicie odrestaurowanych należą między innymi: maleńka starówka, cerkiew Pietropawłowska z XVIII wieku, katedra św. Ducha z XVII wieku oraz kościół św. Rocha. W samym centrum miasta znajdziemy także pozostałości przedwojennych budynków. Zadziwiające jest to, że pomimo wielu lat ateizmu i prześladowań, do dziś zachowały się liczne świątynie i klasztory.

Zasadniczo Mińsk jest miastem czystym, bezpiecznym (może ze względu na ilość patroli sił porządkowych i żołnierzy) i nie może niestety pochwalić się zbyt wieloma atrakcjami turystycznymi. Oprócz wspomnianych wyżej zabytków znajdziemy tu kilka muzeów, wystaw, galerii i teatrów, ale miasto najlepiej poznać obcując z jego sympatycznymi i życzliwymi mieszkańcami w kawiarniach, restauracjach czy parkach. Warto też wybrać się na obiad do restauracji usytuowanej na najwyższym piętrze hotelu Białoruś i stamtąd podziwiać panoramę miasta.

To, co wielu turystów zaskakuje w Mińsku, to jego socrealistyczna architektura i pozostałości i pamiątki z epoki radzieckiej. Trudno w to uwierzyć, ale to właśnie na Białorusi łatwiej znajdziemy pomnik Lenina czy innych działaczy systemu niż w samej Rosji. Na atmosferę miasta wpływają także wszechobecne służby KGB (lub świadomość o ich istnieniu). Mińsk nie jest miastem na typowy wypad weekendowy. Wyprawa do Mińska spodoba się z pewnością miłośnikom historii i pasjonatom socjalistycznej kultury, a także tym, którzy pragną doświadczyć po prostu czegoś innego niż to, co mogą zaoferować europejskie miasta.

Przed podróżą warto pamiętać, że aby móc odwiedzić Mińsk i Białoruś, należy posiadać wizę. Można się o nią ubiegać w Ambasadzie Republiki Białoruskiej w Polsce.

Wybierasz się do Mińska? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Mińska . Tanie bilety do Mińska są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź