Treść strony

tanie-loty-do-santa-cruz-de-la-sierra

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Santa Cruz de la Sierra

Znajdź nas w social mediach

Santa cruz de la Sierra - bazylika
Fot: Bjork / Wikipedia

Jedno z największych miast Boliwii, położone w dolinie Amazonki pośród lasów deszczowych u podnóża Andów. Wprawdzie jego pełna nazwa brzmi Santa Cruz de la Sierra, jednak na co dzień właściwie wszyscy używają  jej skróconej wersji. Miasto to stanowi stolicę największego departamentu w Boliwii. Dawniej ze względu na przytłaczającą biedę tutejszych mieszkańców i dogodne warunki klimatyczno – przyrodnicze, miasto stanowiło centrum uprawy koki, a w związku z tym - również produkcji kokainy. Obecnie dzięki pomocy państwa i międzynarodowych organizacji, skierowanej do miejscowych rolników, pola zamiast koki coraz częściej rodzą: ryż, bawełnę, soję oraz trzcinę cukrową.

Od lat 70. miasto zanotowało rekordowy rozwój – z liczby około 250 000 mieszkańców zaludnienie zwiększyło się do ponad 1 500 000. Ledwie 30 lat wystarczyło by liczba ludności miasta zwiększyła się sześciokrotnie - obecnie stanowi ono największy ośrodek Boliwii. Największy wzrost demograficzny zarejestrowano tutaj w latach 90. XX wieku.

Historia

Santa Cruz de la Sierra zostało założone 26 lutego 1561 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Ñuflo de Chavesa. Jego nazwa, jak większość zresztą nazw miast w kolonizowanej Ameryce Południowej, ma związek z religią. W wolnym tłumaczeniu oznacza ona „święte skrzyżowanie gór”. Santa Cruz w swoim obecnym kształcie umiejscowione jest około 220 kilometrów na wschód od swojej pierwotnej lokalizacji ze względu na konflikty z rdzennymi mieszkańcami dżungli. Najpierw miasto przeniesiono bliżej koryta rzeki Rio Grande, a następnie ze względu na trudności w ujarzmieniu środowiska deszczowego lasu, znów zmieniło ono położenie, tym razem lokując się na brzegu rzeki Piraí, gdzie mieści się do dziś. Relikty dawnej osady Santa Cruz de la Sierra można zobaczyć i zwiedzić w Santa Cruz la Vieja, co znaczy dosłownie "stare Santa Cruz". Naukowcy podejrzewają, że relokacja miasta miała miejsce więcej razy niż dwa, jednak brak na to niezbitych dowodów.

Po przeniesieniu miasta stało się ono ważnym miejscem postojowym dla chrystianizujących tutejsze plemiona Indian Jezuitów oraz innych misjonarzy, dla których punktem honoru było "cywilizowanie" miejscowej ludności w najprostszy sposób, jaki przychodził im do głowy – poprzez szerzenie wiary w Chrystusa, zbawienie i zmartwychwstanie. Oczywiście działalność misyjna nie ograniczała się tylko do szerzenie nauki Kościoła, lecz również do rzeczywistej, materialnej i edukacyjnej pomocy dla tubylców. Intensywny proces nawracania ludności Amazonii trwał około 200 lat, jednak po tym czasie nie został zarzucony, a jedynie ograniczony i trwa do czasów współczesnych, z czego jedynie nieliczni zdają sobie sprawę.

Obecnie Santa Cruz de la Sierra jest największym miastem w całej Boliwii i na dodatek jednym z najbogatszych. Udział gospodarki tej aglomeracji w całym krajowym PKB wynosi aż 30%, czyli jedna trzecia pieniędzy będących w obiegu w Boliwii jest generowana w tym potężnym mieście. Warto zauważyć, że jest to znacznie więcej niż wynikałoby to z procentowego zaludnienia tego obszaru względem całości kraju. Prowadzi to do prostej konkluzji, że mieszkańcy Santa Cruz de la Sierra są bardziej pracowici od swoich współplemieńców – nie można temu zaprzeczyć. Jak na Amerykę Południową aglomeracja ta wyjątkowo mocno przypomina biedniejsze miasta Zachodu i ich kult pracy, nie zaś miasto latynoskie z charakterystycznym umiłowaniem odpoczynku i bezruchu.

W ciągu ostatnich dwóch dekad Santa Cruz de la Sierra dokonało ogromnego skoku cywilizacyjnego - aż trudno uwierzyć, że tak gwałtowny postęp jest możliwy. Przykład tej boliwijskiej aglomeracji jest więc bardzo pokrzepiający. Wybierz się do Santa Cruz de la Sierra i zobacz to na własne oczy. Dzięki tanim biletom lotniczym do Boliwii możesz poznać prawdziwe oblicze Ameryki Południowej, zamiast przytakiwać pochopnie opiniom innych.

Wybierasz się do Santa Cruz? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Santa Cruz . Tanie bilety do Santa Cruz są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź