Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do PenangOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 5112Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Penang

Znajdź nas w social mediach

kek_lok_si
Kek Lok Si
Fot. sxc

Georgetown

Dziś to miasto kosmopolityczne – jego mieszkańcami są głównie Chińczycy. Choć nad Georgetown góruje nowoczesny, 65-piętrowy budynek Komtar, życie wciąż toczy się głównie w zatłoczonych uliczkach dzielnicy chińskiej. Większość atrakcji turystycznych znajduje się na obszarze 3 km kw., można je łatwo zwiedzić pieszo lub rikszą. Miasto nazwane zostało na cześć króla Anglii Jerzego III. Jest to siedziba administracji stanowej oraz centrum handlowe, edukacyjne, społeczne i rozrywkowe. Unikalne zabytki architektury sprawiają, że Georgetown ma nieodparty urok i swoisty charakter.

Kek Lok Si

Buddyjska świątynia w Air Hitam na południowym przedmieściu Georgetown, fascynująca mieszanka architektury tajlandzkiej i birmańskiej. Cały kompleks świątynny należy do największych i najpiękniejszych w całej Azji południowo-wschodniej. Jego budowę, trwającą 70 lat, rozpoczęto w 1890 roku i sfinansowano ją z datków lokalnej chińskiej elity. Aby dotrzeć do Kek Lok Si, trzeba spędzić kilkanaście minut, wspinając się po stromych schodach. Najbardziej charakterystycznym punktem jest 30-metrowa pagoda w stylu birmańskim. Nad całością góruje ogromy posąg Kuan Yin, bogini miłosierdzia.

Batu Feringgi

Jedyna większa miejscowość turystyczna Penangu z sześcioma eleganckimi hotelami położonymi tuż przy 3-kilometrowej plaży. Bardzo popularna wśród turystów.

Prywatna świątynia Khoo Kongsi

Imponujący dom zamożnej rodziny chińskiej zbudowany przez chińskich rzemieślników, ze wspaniałym holem udekorowanym rzeźbami i bogato zdobionymi belkami z najlepszych gatunków drewna

Świątynia Węży

Jedyna tego rodzaju świątynia na świecie. Liczne węże wiją się tutaj leniwie wokół lichtarzy i waz stojących na ołtarzu. Świątynia znajduje się na południowym przedmieściu Georgetown; wstęp jest wolny. W świątyni znalazło schronienie około 50 gadów. Są one niemal wszędzie – na ołtarzach i owinięte wokół drzewa na dziedzińcu – robią niesamowite wrażenie na zwiedzających. Niektóre zostały pozbawione zębów jadowych, lepiej jednak zachować bezpieczną odległość.

Penang Hill

Podróż na to wzgórze jest niemalże obowiązkiem każdego turysty. Rozpościera się stąd zapierający dech w piersiach widok na całą wyspę i na widoczny w oddali stały ląd. Na tę liczącą 821 metrów wysokości górę wjeżdża się kolejką górską. Stacja początkowa znajduje się w Air Hitam, na przedmieściu Georgetown. Kolejka kursuje regularnie co pół godziny od godziny 6:30 rano.

Farma motyli

Znajduje się kilka kilometrów na północ od Batu Feringghi, nad zatoką Bahang. Jest to pięknie ukształtowany park krajobrazowy. W tym bajkowym ogrodzie żyją tysiące motyli należących do ponad 50 gatunków. Obok ogrodu znajduje się Muzeum Owadów z ciekawą kolekcją pięknych ciem, motyli i innych insektów. Farmę można zwiedzać codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00.

Ogród botaniczny

Ogrody botaniczne zajmują powierzchnię 30 ha u podnóża wzgórza Bukit Bendera. Obszerne trawniki otoczone są drzewami liściastymi, ogródkami skalnymi, paprociami, stawami, gajami palmowymi i kwitnącymi krzewami. Miejsce to jest pełne bujnej, tropikalnej roślinności i mieniących się barwami tęczy kwiatów. Znajduje się tu również pięknie wkomponowany w otoczenie wodospad.

Meczet Kapitan Kling

Jedna z czterech najstarszych świątyń Penangu. Meczt, odbudowany w 1916 r., jest typowym przykładem architektury mauretańskiej z silnymi wpływami hinduskimi.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!