Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Zwiedzanie Nantes

Znajdź nas w social mediach

Katedra św. Piotra i Pawła

Nantes_katedra
Katedra św. Piotra i Pawła
Fot. sxc.hu

Katedra św. Piotra i Pawła pochodzi z XV wieku. Zbudowana jest w stylu gotyku płomienistego. Urzekają w niej: bogactwo zdobień fasady, drobiazgowość detali, ostre łuki. Ta wyjątkowo jasna i świetlista świątynia  ma za sobą burzliwe dzieje: została przez pomyłkę zbombardowana przez Aliantów w czasie II wojny światowej, następnie w 1972 r. wybuchł w niej pożar, po którym wnętrze całkowicie odrestaurowano. Wewnątrz znajduje się renesansowy grobowiec Franciszka II.

Zamek

Gotycko-renesansowy warowny zamek książąt bretońskich, otoczony suchą dziś fosą. Pochodzi z XV w., kiedy to Nantes stało się stolicą Bretanii. Przed wejściem wprost na ziemi stoi rzeżba kobiety naturalnych rozmiarów w brązie. Jest to rzeźba przedstawiające księżną Bretonii Annę Bretońską, która miała ogromny wpływ na loty miasta i regionu.

Muzeum Dobrée

Muzeum Dobrée powstalo z inicjatywy Thomasa Dobrée. Znajdują się tu stale ekspozycje archeologiczne oraz zbiory obrazów, rzeźb (głównie sakralnych), kolekcja sztuki dekoracyjnej (meble, ceramika, naczynia ze srebra itd), grafiki (m.in Albrecht Dürer, Rembrandt Van Rijn). Zaś biblioteka muzealna zawiera wiele manuskryptow pochodzących z okresu od XII do XVIII wieku.

Muzeum Juliusza Verne

Musée Jules Verne znajduje się przy rue de l'Hermitage numer 3. Polecane szczególnie dla osób fascynujących się utworami pisarza.

Passage de Pomeraye

Elegancki pasaż handlowy Pommeraye z 1843 roku, łączy ulicę du Commerce z ulicą Crébillon. Jest podobno prekursorem współczesnego malla. Monumentalne schody z alegorycznymi rzeźbami łączą ze sobą trzy poziomy sklepów. Zbudowany w stylu neoklasycznym – dominuje tu żelazo i szkło...

Ogród Botaniczny

Stworzony przez Ludwika XIV. Jest pierwszym na świecie ogrodem botanicznym. Jego nazwa, Jardin des Apothicaires, wywodzi się od tego, że aptekarze mieli za zadanie badać tu właściwości medyczne roślin. Dziś w tym miejscu znajduje się Jardin des Plantes, w którym można podziwiać m.in. 200-letnią magnolię i 500 rodzajów kamelii.

Ogród Japoński

L’île de Versaille została stworzona na bazie materiałów pozyskanych w trakcie pogłębiania kanału nantejskiego w 1986 roku, kiedy utworzono tu ogród japoński. W 1987 roku otwarto teren dla zwiedzających. Spacerując po ogrodzie można podziwiać ciekawe kompozycje na bazie bloków kamiennych, mini wodospady, bogatą roślinność: bambusy, cyprysy, rododendrony, kamelie, wiśnię japońską i wiele innych.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 350 Sprawdź