Treść strony

tanie-loty-do-la-paz

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do La Paz

Znajdź nas w social mediach

La-paz
Panorama La Paz
Fot. sxc.hu

Nazwa La Paz oznacza w języku hiszpańskim „pokój” i jest to siedziba rządu Boliwii, pełniąca funkcję rzeczywistej stolicy kraju, chociaż konstytucyjnie nadal pozostaje nią Surce. Tutaj jednak zdaje się, że nikt o tym nie pamięta. Tym bardziej, że wszystkie najważniejsze osoby w państwie rezydują właśnie w tym miejscu. La Paz jest bowiem siedzibą władzy ustawodawczej w postaci dwuizbowego Kongresu Narodowego oraz władzy wykonawczej, czyli całego rządu i oczywiście prezydenta Evo Moralesa Aymy. W La Paz koncentruje się więc życie całego kraju – cała aglomeracja liczy mniej więcej 1,5 miliona mieszkańców, co stanowi około 20% ludności kraju. Nie dziwi więc, że to właśnie w tym wysokogórskim, rozlokowanym pomiędzy 3600 a 4200 m. n. p. m.  mieście bije serce Boliwii i odbywają się najważniejsze dla tej części Ameryki Łacińskiej wydarzenia polityczne, kulturalne i naukowe.


Miasto może poszczycić się niesamowitą urbanistyką, ponieważ położone jest na wysokim płaskowyżu, w dolinie, wokół której wypiętrzają się wiecznie białe, pokryte lodowcami szczyty masywu górskiego Kordyliery Real. Miasto wyłania się przed oczami podróżnego wśród niesamowitej, monumentalnej scenerii stworzonej przez naturę. Ten widok na zawsze pozostaje w pamięci: powulkaniczny masyw Illimani o trzech wierzchołkach umiejscowiony w pobliżu oraz rzeka La Paz, która przepływa przez miasto, przyczyniły się do obecnego kształtu całej aglomeracji. Miasto zorientowane jest w sposób zupełnie nietypowy – liczne mniejsze i większe dzielnice mieszkalne i biznesowe rozciągają się wokół położonego w centrum miasta lotniska. Jest to związane z rzeźbą terenu, która tylko na środku kotliny może zapewnić odpowiednio dużo płaskiej przestrzeni zdolnej zapewnić bezpiecznie starty i lądowania samolotów oraz pomieścić niezbędną do obsługi pasażerów infrastrukturę. Wokół zaś tłoczy się użytkowa i mieszkalna architektura: bogate dzielnice obejmują płaskie przestrzenie, a biedniejsze tłoczą swe zabudowania na stokach pobliskich wzgórz, które sięgają nawet 400 metrów ponad dnem kotliny.


La Paz jest na świecie uważane za najwyżej położoną stolicę, chociaż w rzeczywistości nie ma prawa do oficjalnego używania tego statusu. Wiąże się to z licznymi rekordami i ciekawostkami, którymi może pochwalić się to miasto, takimi chociażby jak najwyżej położony stołeczny port lotniczy, za jaki uznawane jest lotnisko El Alto. Jeśli doda się do tego interesujące atrakcje turystyczne, jakie podróżnik może zwiedzić w okolicy, wyłania się niesamowity obraz La Paz, które mimo całej biedy kraju, w którym się znajduje, stanowi prawdziwy turystyczny diament, któregopo prostu nie można podczas pobytu w Ameryce Południowej pominąć.


Nowoczesne centrum miasta z niebosiężnymi wieżowcami wyrasta spośród niewielkich domków wzniesionych z tradycyjnych materiałów, takich jak glina czy kamień, które pokryte czerwonymi dachówkami tworzą malownicze mozaiki kolorów, ciągnące się we wszystkich kierunkach aż po horyzont.

Historia


Miasto La Paz założone zostało przez Alfonsa de Mendozę w 1548 roku na miejscu istniejącej dawniej indiańskiej wioski Chuquiago. Pierwotna nazwa osady brzmiała Pueblo Nuevo de Nuestra Señora de la Paz, co oznacza po hiszpańsku Miasto Matki Boskiej Pokoju, w ciągu wieków została ona jednak skrócona do obecnego brzmienia. Niestety miano to nie okazało się prorocze i wielokrotnie w ciągu kolonialnego panowania Hiszpanii na tych terenach dochodziło do buntów i powstań lokalnej ludności przeciw najeźdźcom. Zawsze jednak zamorska władza krwawo tłumiła tego typu rozruchy, z reguły źle przygotowane i nie dysponujące żadną militarną siłą. Najważniejsze incydenty w walce o niepodległość miały miejsce w okolicach La Paz na początku XIX wieku i w końcu po kilkudziesięciu latach zostały ukoronowane sukcesem w 1827 roku.


Podróżny może obecnie przyjechać do tego miasta położonego w Boliwii, by cieszyć się jego wspaniałościami, a tanie bilety lotnicze do La Paz stanowią ku temu doskonałą okazję.

Wybierasz się do La Paz? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do La Paz . Tanie bilety do La Paz są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź