Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KantonuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Ciekawostki o Kantonie

Kanton jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczych Chin. Miasto leży nad Rzeką Perłową, u jej ujścia do morza. Posiada ono: potężny port, lotnisko międzynarodowe, kilka ekspresowych połączeń kolejowych z różnymi częściami Chin. Jest również ważnym węzłem komunikacji drogowej.

Ze względu na bliskość rzeki, dość wilgotny klimat, a także znaczną ilość samochodów i fabryk, zanieczyszczających powietrze w Kantonie mgła jest zjawiskiem powszechnym. Właściwie codziennie rano świat za oknami jest nieco rozbielony i chociaż później nieco się przejaśnia, jednak powietrze właściwie nigdy nie jest zupełnie klarowne i przezroczyste.

Ciekawostki

 • Nazwy
  obecnie Kanton, Guangzhou; dawniej Panyu
 • Specjalność
  międzynarodowe targi, wystawy i pokazy (w tym szczególnie ważne Targi Kantońskie)
 • Kuchnia
  zupa żółwiowa, zupa z jaskółczych gniazd, owoce morza, zielona herbata
 • Atrakcje turystyczne
  Świątynia Banyan, Chime-Long, Shamian, Katedra Najświętszego Serca Jezusa, Meczet Huaisheng
 • Najkrótsza charakterystyka
  kantończycy jedzą wszystko, co ma 4 nogi (oprócz stołu), co lata (oprócz samolotu) i co pływa (oprócz statku)
 • Naj...
  miasto cechuje duża wilgotność powietrza, prawie zawsze jest w nim mgliście, a woda niekiedy skrapla się na ścianach, port w Kantonie zajmuje 5 miejsce na świecie pod względem ilości ładunków

Miasto funkcjonuje równocześnie pod dwiema nazwami. Na zachodzie używa się krótszej formy "Kanton", pochodzącej od określenia portugalskich żeglarzy, którzy dotarli do miasta jako pierwsi i nazywali miasto Cantão. We wschodnim świecie używa się natomiast chińskiej nazwy Guangzhou.

Kanton znajduje się około 120 kilometrów od Hongkongu, z Morzem Południowochińskim połączone jest żeglowną na całym odcinku rzeką Pearl, jest więc również ważnym portem w tym rejonie Chin. W obrębie aglomeracji można poruszać się autobusami, promem, jedną z licznych taksówek, a także czterema liniami nowoczesnego metra o łącznej długości około 120 kilometrów. Co ciekawe, na terenie miasta od 1 stycznia 2007 roku obowiązuje zakaz jeżdżenia motocyklami, a osoby nie stosujące się do niego są narażone na konfiskatę maszyny oraz kary finansowe. Władze miejskie, opierając się na statystykach wypadków stwierdziły, że motocykliści powodują lub uczestniczą w ponadprzeciętnej ich ilości, więc wprowadziły zakaz, kierując się względami bezpieczeństwa. Kanton jest również jednym z najbardziej proekologicznych miast w Chinach – już w 2010 roku naziemny transport publiczny ma być oparty w 100 % na paliwie gazowym LPG, obecnie już ponad 85% transportu publicznego w mieście korzysta z tego paliwa i jest to zdecydowanie najwyższy współczynnik na świecie.

Port w Kantonie zalicza się do światowej czołówki, jeśli chodzi o przeładunek, obecnie zajmuje miejsce w pierwszej piątce z ponad 300 milionami ton towaru, jaki został tam rozdysponowany. Znaczny wzrost wielkości obrotu towarowego tego portu związany jest z niedawno ukończoną inwestycją, którą był głębokowodny terminal Nansha. Obsługuje on przede wszystkim rejsy międzykontynentalne i największe statki. Kanton należy do największych miast w Chinach i w ogóle na świecie. Samo miasto, nie licząc otaczającej je aglomeracji, zajmuje pod tym względem 34. miejsce na ogólnoświatowej liście. Natomiast znajdujący się tutaj port lotniczy Guangzhou Baiyun International Airport w ubiegłym roku obsłużył około 33 miliony pasażeów, plasując się na drugim miejscu wśród chińskich lotnisk.

Przed wyjazdem do Kantonu warto sobie również uświadomić, że właściwie nikt nie mówi tam po angielsku, więc nawet doskonała znajomość tego języka nic nam nie da. Lepiej spróbować nauczyć się kilku słów po mandaryńsku, zaopatrzyć w porządny przewodnik i dużo poczucia humoru doprawionego cierpliwością oraz dwujęzyczną mapę, tzn. taką, gdzie nazwy ulic podane są w oryginalnym zapisie chińskim oraz w transkrypcji łacińskiej (tzw. "pinyin"). Dzięki tym drobiazgom pobyt będzie zdecydowanie przyjemniejszy. Przecież dogadywać się można rękami, a zabytki zwiedzać z książką w rękach, żeby wiedzieć, co się widzi.

Pierwsze wrażenie, jakie sprawia to miasto jest przytłaczające. Jest tu szaro, buro, brudno i biednie, a większość budynków od momentu wybudowania przestaje kogokolwiek obchodzić. Dodatkowo, ze względu na wysoką wilgotność i panujący w mieście upał dużo budynków jest zagrzybionych. Jednak smutne wrażenia znikają, gdy zdecydujemy się zanurzyć w prawdziwym życiu tego regionu, poznać osobiście mieszkańców, spróbować ich kuchni i własnymi drogami chadzać pośród niewyobrażalnych skrajności tej aglomeracji.

Kanton jest chińskim potentatem, jeśli chodzi o organizację różnych międzynarodowych targów i pokazów. Odbywają się tutaj jedne z najbardziej prestiżowych targów w Chinach, cieszące się niesłabnącą popularnością Targi Kantońskie. Obecnie odbywa się już 110 edycja tego wydarzenia. Ma ono miejsce dwa razy w roku, trwa dwa tygodnie i jest najważniejszym miejscem spotkań producentów z Chin z importerami z Zachodu. Właśnie w czasie ich trwania podpisywanych jest najwięcej umów o współpracy. Brak segmentacji tutejszego rynku powoduje, że obok siebie mogą prezentować ofertę giganci produkujący miliony sztuk tanich rzeczy codziennego użytku oraz niewielkie firmy, oferujące niszowe produkty przeznaczone dla wąskiego kręgu odbiorców, takie jak choćby specyfiki medycyny naturalnej. Każdą edycję targów kantońskich odwiedza około 200 000 gości.

Będąc w Kantonie, nie można przegapić jednej z największych atrakcji tego miasta - targów jadeitu i nefrytu - dwóch odmian jednego kamienia, używanych w jubilerstwie. Dostać tam można wszystko: biżuterię, figurki, pamiątki, statuetki. Przed zakupem warto jednak porównać ceny, bywają wygórowane.

Jeśli więc interesuje Cię niesamowita kultura i kuchnia Azji, polecamy tanie loty do Kantonu. Orient znajduje się wreszcie w zasięgu ręki. Tanie bilety lotnicze do Kantonu to bardzo atrakcyjna oferta dla każdego.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa