Treść strony

tanie-loty-do-genewy

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Genewy [GVA]

Znajdź nas w social mediach

Genewa
Genewa - wjazd do Siedziby ONZ
Fot. Dreamstime

Genewa, przepięknie położona nad Jeziorem Genewskim, to trzecie pod względem wielkości miasto Szwajcarii. Jest to również niekwestionowany lider kosmopolityzmu - co trzeci mieszkaniec Genewy nie jest Szwajcarem. Genewa przez cały XX wiek odgrywała bardzo istotną rolę na arenie międzynarodowej. Już w okresie międzywojennym miasto było siedzibą Ligi Narodów, prekursora Organizacji Narodów Zjednoczonych, a obecnie mieszczą się tutaj europejskie władze ONZ i ponad 250 innych międzynarodowych organizacji, m.in. Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i Światowej Organizacji Zdrowia.

Historia

Genewa u swoich początków była osadą celtycką. Gród został zdobyty w 58 roku p.n.e. przez Rzymian pod wodzą Juliusza Cezara. Doskonale położona na skraju Jeziora Genewskiego, w miejscu, w którym między Alpami a Jurą zbiegały się szlaki handlowe i pielgrzymkowe, Genewa szybko staje się najważniejszym ośrodkiem w regionie. Już w 379 roku zostaje siedzibą biskupstwa. Później miasto przechodzi z rąk do rąk – kolejno rządzą w nim germańscy Burgundowie, Frankowie, a w 1032 roku Burgundia staje się częścią Świętego Cesarstwa Rzymskiego i jest faktycznie rządzona przez miejscowych biskupów. Od czasów wypraw krzyżowych rozwijają się w Genewie usługi bankowe. Miasto staje się głównym ośrodkiem transferu pieniędzy między krajami zachodniej Europy a Rzymem.

Rządy katolickie kończą się definitywnie wraz z reformacją. W 1536 roku miasto staje się republiką protestancką pod przywództwem Kalwina, który uczynił z Genewy ośrodek intelektualny i religijny o znaczeniu europejskim (tzw. "Rzym protestancki"). W XVIII wieku Genewa stała się jednym z bogatszych miast Europy, głównie dzięki rozwojowi banków. Genewscy bankierzy współpracowali z wszystkimi ważniejszymi ośrodkami handlowymi Europy.
Genewa była jednym z najważniejszych ośrodków europejskiego Oświecenia. Tu w 1712 roku urodził się Jean-Jacques Rousseau. W latach 1755-1778 w Ferney-Voltaire pod Genewą mieszkał Wolter, którego rozległa posiadłość gromadziła śmietankę towarzyską miasta.

W 1798 roku rewolucyjna Francja anektuje miasto, które staje się na 16 lat siedzibą francuskiego departamentu Lemanu. Po klęsce Napoleona w 1813 Genewa ponownie staje się niepodległa, a w 2 lata później zostaje przyjęta do Konfederacji Szwajcarskiej. W XIX wieku Genewa staje się miejscem schronienia wielu uciekinierów politycznych (m.in. Lenina). Tu, z inicjatywy Henri Dunanta w 1864 roku, powstaje Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. Od roku 1920 Genewa staje się siedzibą Ligi Narodów, a po II wojnie europejską siedzibą ONZ.

Historia była łaskawa dla Genewy. Dzięki neutralności kraju miasto może poszczycić się doskonale zachowanymi zabytkami, których nie zniszczyły wojny. Najcenniejsze z nich skupiają się na Starym Mieście, położonym po lewej stronie Rodanu. To m.in. katedra romańsko-gotycka z XII, XIV wieku, gotyckie kościoły, ratusz z XVI, XVIII wieku, pałace z XVIII wieku, oraz XIX-wieczny uniwersytet.

Dzisiejsza, nowoczesna i kosmopolityczna Genewa jest ważnym węzłem komunikacyjnym (w jej pobliżu znajduje się lotnisko międzynarodowe Cointrin), centrum turystycznym, ośrodkiem sportów zimowych i wodnych, a także chętnie odwiedzanym uzdrowiskiem. Genewa słynie także ze swoich muzeów, doskonałych restauracji i ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jej przepiękna i doceniana od wieków lokalizacja sprawia, że jest to idealna baza wypadowa w szwajcarskie i francuskie Alpy.

 

Tanie loty do Genewy - zarezerwuj bilet

Genewa warta jest odwiedzenia niezależnie od pory roku. Planując podróż pomyślmy o jak najtańszym środku komunikacji. Lot samolotem zdecydowanie należy do najkrótszych i najprzyjemniejszych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi promocjami na tanie loty do Genewy.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 123 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 296 Sprawdź