Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Genewie

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: GVA, kod ICAO: LSGG)

Międzynarodowe lotnisko położone 4 km na północ od Genewy. Jest drugim co do wielkości portem lotniczym Szwajcarii. W 2007 obsłużył prawe 11 mln pasażerów. Jest to nowoczesne i dobrze zorganizowane lotnisko. Ciekawym rozwiązaniem i udogodnieniem dla pasażerów jest podział lotniska na dwa sektory - szwajcarski i francuski.

Do dyspozycji pasażerów jest jeden wielopoziomowy terminal pasażerski, który oferuje wiele usług i udogodnień, w tym bank, bankomaty, kantory wymiany walut, bezprzewodowy dostęp do Internetu WiFi, bary, restauracje, kawiarnie, sklepy, usługi fryzjerskie, prysznice, solarium, pocztę. Mapa terminala i przewodnik po lotnisku w formacie pdf w języku francuskim i angielskim dostępne są na stronie: Przewodnik po lotnisku.pdf

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +4122 717 71 11.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. W hali przylotów lotniska, naprzeciwko poczty, znajdują się biura wypożyczalni samochodów. Do dyspozycji pasażerów są firmy:

 • Europcar, tel. +4122 717 81 10
 • Hertz, tel. +4122 717 80 80
 • Avis, tel. +4122 929 03 30
 • Budget, tel. +4122 717 86 75
 • National, tel. +4122 717 84 30
 • Alamo, tel. +4122 717 84 30
 • Sixt, tel. +4122 717 84 10

W części francuskiej lotniska do dyspozycji pasażerów są firmy Europcar, Hertz, National, Avis i Sixt.

Lotnisko Genewa GVA oferuje cały szereg parkingów. Dla pasażerów przyjeżdżających na lotnisko prywatnym samochodem jest do dyspozycji parking wielopoziomowy pod lotniskiem. Dla aut z wypożyczalni jest oddzielnie oznakowany wjazd na ten sam parking, a tam specjalnie oznaczone kolorami (w zależności od firmy) miejsca parkingowe. Przed halą odlotów mogą zatrzymywać się tylko taksówki i autobusy. Więcej informacji o parkingach na stronie: parking.

Ze względu na to, że lotnisko przylega do granicy z Francją, dla obywateli francuskich przyjeżdżających bezpośrednio z Francji funkcjonuje oddzielny pas drogowy od granicy i część F. W ten sposób nie muszą oni przekraczać granicy i wchodzić na terytorium Szwajcarii.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, linie autobusowe i kolejowa. Transport publiczny oferuje firma Unireso (więcej informacji na stronie: www.unireso.com). W hali odbioru bagażu dla przylatujących do Genewy dostępny jest automat wydający ważny przez 80 minut bezpłatny bilet komunikacji miejskiej. Więcej informacji na stronie: komunikacja.pdf.

Lotnisko Genewa GVA zlokalizowane jest przy autostradzie A40. Z kierunku Genewy dojazd samochodem jest bardzo prosty i dobrze oznakowany. Należy jechać zgodnie ze znakami drogowymi wskazującymi kierunek lotnisko lub dzielnicę Geneve-Cointrin.

TAKSÓWKI
Postój taxi znajduje się bezpośrednio przed terminalem. Jest to bardzo kosztowny środek komunikacji, co niekoniecznie przekłada się na szybkość czy jakość podróży. Przejazd z lotniska do centrum miasta kosztuje ok. 30-35 CHF w zależności od korków, pory dnia i liczby pasażerów. Podstawowa taryfa wynosi: 6,30 CHF + 3,20 CHF/km.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Na lotnisko Genewa GVA dostaniemy się również środkami transportu publicznego. Podróż autobusami jest tu niezwykle przyjemna - pojazdy nie stoją w korkach, ponieważ mają do dyspozycji wyodrębniony pas ruchu. Autobusy zatrzymują się tuż przy lotnisku. Do dyspozycji mamy następujące linie:

 • Linia 10 (Onex): do centrum miasta Genewa,
 • Linia 5 (International organisations): do centrum miasta Genewa,
 • Linia 28 (International organisations): do Meyrin, do Lake,
 • Linia 23 : Le Lignon - Lancy - Plan-les-Ouates
 • Linia 18: do siedziby ONZ.

Z lotniska możemy również dotrzeć do Francji. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie: autobusy.

TRANSPORT KOLEJOWY
Lotnisko Genewa GVA posiada stację kolejową (końcowa stacja kolei CFF), z której kursują pociągi do całej Szwajcarii i Europy. Wszystkie pociągi zatrzymują się na stacji kolejowej w centrum miasta – Genewa Cornavin station. Podróż pociągiem między lotniskową stacją kolejową a centrum miasta trwa zaledwie 6 minut. Jest to najszybszy środek komunikacji. Pociągi odjeżdżają stąd co 12 minut. Do stacji narciarskich w Szwajcarii dojazd jest możliwy tylko koleją – pociągi CFF.

TRANSPORT ROWEROWY
Ciekawą alternatywą może być podróż rowerem na lotnisko Genewa GVA. Niewielki dystans pomiędzy lotniskiem a centrum miasta (zaledwie 4 km), przyjazne trasy dla rowerzystów, zlokalizowane poza głównymi drogami, a także udogodnienia, jakie oferuje lotnisko rowerzystom mogą niektórych skłonić do wybrania tego właśnie środka transportu. Więcej informacji na stronie: transport rowerowy.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.gva.ch

Adres
Geneva International Airport
Route de l'Aeroport 21
CH - 1218 Grand-Saconnex

PO BOX 100
CH - 1215 Geneva 15

Główni przewoźnicy

Międzynarodowy port lotniczy Genewa obsługuje m.in. następujące linie lotnicze: Aer Lingus, Aeroflot, Air Canada, Air France, Alitalia, American Airlines, Atlas Blue, Austrian Airlines, BMI Baby, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, Iberia, Jet2.com, KLM, LOT, Lufthansa, Malev, Myair, Norwegian Air Shuttle, SAS, Swiss International Air Lines, TAP Portugal, Thomsonfly, Transavia, Tunisair, Turkish Airlines, United.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!7 ofert od 350 Sprawdź