Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Dakaru

Meczet w Dakarze
Fot. sxc.hu

Nazwa miasta pochodzi z języka wolof, od słowa „dakhar”, co oznacza drzewo tamaryndowca. Stolica Senegalu jednak każdemu przywodzi na myśl skojarzenia z Rajdem Dakar. Od 1979 do 2008 roku miasto było metą tego prowadzącego z Paryża wyścigu samochodów terenowych, a z czasem także motocykli i samochodów ciężarowych. W rajdzie uczestniczyć mogli również amatorzy. Z powodu niebezpieczeństw związanych z polityczną sytuacją w Afryce, w 2009 roku rajd został przeniesiony do Ameryki Południowej.

Historia

Okolice Dakaru na Półwyspie Zielonego Przylądka zostały zgodnie z wszystkimi badaniami zasiedlone już w XV wieku przez plemię Lebou. Jego ludność żyje w swoich osadach do dziś. W 1444 roku na wyspę Gorée przybyli Portugalczycy i zdecydowali się tu zamieszkać. W 1536 roku powstała spora baza wyspecjalizowana w handlu niewolnikami. Większość okolicznych terenów opanowana była jednak przez imperium Wolof. XVI wiek to czas powstania wioski Ndakarou, późniejszego Dakaru. Początkowo służyła ona Europejczykom jako baza z jedzeniem i wodą pitną. Wyspa Gorée natomiast przechodziła wielokrotnie z rąk do rąk. Była podporządkowana Holendrom, następnie zaś – od roku 1664 – Anglikom pod wodzą admirała Roberta Holmesa. Wreszcie w 1677 roku stała się częścią imperium francuskiego. Pod koniec XVIII wieku lokalne zamieszki były tu na porządku dziennym.

Przez pewien czas w kraju panował ustrój teokratyczny. W 1857 roku Francuzi założyli obóz wojskowy w Ndakarou, które sami nazywali właśnie „Dakar”. Mimo że ostateczny upadek niewolnictwa we Francji miał miejsce w 1815 roku, w okolicy jeszcze przez ponad 30 lat nie zdołano go znieść. Po jego upadku nastąpił rozwój rolnictwa, zwłaszcza uprawy orzeszków ziemnych. Warto zauważyć, że koloniści zainwestowali spore sumy pieniężne w rozwój Dakaru. W 1902 roku stał się stolicą francuskich terenów w zachodniej Afryce. Rozpoczęto budowę sieci dróg. Miasto było bardzo ważne dla Francuzów. Ustanawiali oni tutaj swoje urzędy, rozbudowywali przemysł (zwłaszcza browarniczy i naftowy), a także porty i komunikację. Pomimo wybuchu epidemii w 1914 roku i bitwy pod Dakarem w 1940 roku, XX wiek był więc dla miasta pomyślny.

W 1960 roku Dakar został ustanowiony stolicą Senegalu. Aktualnie miasto szybko się rozwija. Jest finansowym i naukowym centrum kraju. Mimo to wciąż zmaga się z problemem biedy i podziałów klasowych. Mieszka tu wielu obcokrajowców, głównie Libańczyków i Francuzów. Znajdują się tu także bazy wojskowe Francji.

Miasto liczy 1,5 mln mieszkańców. Jego architektura w harmonijny sposób łączy kolonialne dziedzictwo z nowoczesnymi projektami. Jest tłumnie odwiedzane przez turystów i biznesmenów, jednak zawsze można znaleźć tu chwilę spokoju na pięknej plaży. Dakar jest uwielbiany głównie przez miłośników zakupów, ale wszyscy turyści poczują się tu wyjątkowo.

Serwis Tanie-loty.com.pl oferuje tanie loty do Dakaru. Jeśli wybierasz się do Dakaru, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Dakaru!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa