Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Dakaru

Znajdź nas w social mediach

Meczet w Dakarze
Fot. sxc.hu

Nazwa miasta pochodzi z języka wolof, od słowa „dakhar”, co oznacza drzewo tamaryndowca. Stolica Senegalu jednak każdemu przywodzi na myśl skojarzenia z Rajdem Dakar. Od 1979 do 2008 roku miasto było metą tego prowadzącego z Paryża wyścigu samochodów terenowych, a z czasem także motocykli i samochodów ciężarowych. W rajdzie uczestniczyć mogli również amatorzy. Z powodu niebezpieczeństw związanych z polityczną sytuacją w Afryce, w 2009 roku rajd został przeniesiony do Ameryki Południowej.

Historia

Okolice Dakaru na Półwyspie Zielonego Przylądka zostały zgodnie z wszystkimi badaniami zasiedlone już w XV wieku przez plemię Lebou. Jego ludność żyje w swoich osadach do dziś. W 1444 roku na wyspę Gorée przybyli Portugalczycy i zdecydowali się tu zamieszkać. W 1536 roku powstała spora baza wyspecjalizowana w handlu niewolnikami. Większość okolicznych terenów opanowana była jednak przez imperium Wolof. XVI wiek to czas powstania wioski Ndakarou, późniejszego Dakaru. Początkowo służyła ona Europejczykom jako baza z jedzeniem i wodą pitną. Wyspa Gorée natomiast przechodziła wielokrotnie z rąk do rąk. Była podporządkowana Holendrom, następnie zaś – od roku 1664 – Anglikom pod wodzą admirała Roberta Holmesa. Wreszcie w 1677 roku stała się częścią imperium francuskiego. Pod koniec XVIII wieku lokalne zamieszki były tu na porządku dziennym.

Przez pewien czas w kraju panował ustrój teokratyczny. W 1857 roku Francuzi założyli obóz wojskowy w Ndakarou, które sami nazywali właśnie „Dakar”. Mimo że ostateczny upadek niewolnictwa we Francji miał miejsce w 1815 roku, w okolicy jeszcze przez ponad 30 lat nie zdołano go znieść. Po jego upadku nastąpił rozwój rolnictwa, zwłaszcza uprawy orzeszków ziemnych. Warto zauważyć, że koloniści zainwestowali spore sumy pieniężne w rozwój Dakaru. W 1902 roku stał się stolicą francuskich terenów w zachodniej Afryce. Rozpoczęto budowę sieci dróg. Miasto było bardzo ważne dla Francuzów. Ustanawiali oni tutaj swoje urzędy, rozbudowywali przemysł (zwłaszcza browarniczy i naftowy), a także porty i komunikację. Pomimo wybuchu epidemii w 1914 roku i bitwy pod Dakarem w 1940 roku, XX wiek był więc dla miasta pomyślny.

W 1960 roku Dakar został ustanowiony stolicą Senegalu. Aktualnie miasto szybko się rozwija. Jest finansowym i naukowym centrum kraju. Mimo to wciąż zmaga się z problemem biedy i podziałów klasowych. Mieszka tu wielu obcokrajowców, głównie Libańczyków i Francuzów. Znajdują się tu także bazy wojskowe Francji.

Miasto liczy 1,5 mln mieszkańców. Jego architektura w harmonijny sposób łączy kolonialne dziedzictwo z nowoczesnymi projektami. Jest tłumnie odwiedzane przez turystów i biznesmenów, jednak zawsze można znaleźć tu chwilę spokoju na pięknej plaży. Dakar jest uwielbiany głównie przez miłośników zakupów, ale wszyscy turyści poczują się tu wyjątkowo.

Serwis Tanie-loty.com.pl oferuje tanie loty do Dakaru. Jeśli wybierasz się do Dakaru, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Dakaru!

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!