Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Komunikacja w Senegalu

Znajdź nas w social mediach

W Senegalu sieć komunikacyjna, jak na warunki geograficzne Afryki Zachodniej, jest dobrze rozwinięta, zwłaszcza w okolicach Dakaru i Zielonego Przylądka. W stolicy funkcjonuje nawet komunikacja miejska. W inne rejony kraju można się dostać często kursującymi autobusami i mikrobusami. Dzięki połączeniom kolejowym dotrzemy do największych miast: St. Louis, Thies, Kaolack oraz do stolicy Mali, Bamako.

Do Senegalu dotrzeć można samolotem z największych miast Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Lot z Europy trwa około 7 godzin, a z Nowego Jorku około 9 godzin. Międzynarodowe lotnisko znajduje się 17 km od stolicy Senegalu, Dakaru. Istnieją także lokalne linie lotnicze jak Senegal Air, oferujące regularne i czarterowe połączenia z Dakaru.

Autobusy

Po kraju można się sprawnie poruszać minibusem. W tej kategorii mieści się kilka typów tych pojazdów, różniących się miedzy sobą wielkością, ceną i komfortem podróżowania. Najtańsze są duże Mercedesy. Lepsze są mniejsze typy minibusów, do których wchodzi mniej osób. Inne to Busz-taxi, czyli Peugeoty zabierające sześciu pasażerów.

Pociągi

Można również poruszać się pociągiem, długość linii kolejowych wynosi tu ponad 900 km. Kolej żelazna łączy Dakar ze stolicą Mali, Bamako. Pociąg do Bamako zatrzymuje się po drodze, między innymi w Tambacounda, na granicy w Kidira oraz w Kayes. Innych regularnych połączeń w Senegalu nie ma.

Taksówki

W stolicy najpopularniejszym środkiem podróżowania są taksówki. Cenę za dojazd w konkretne miejsce należy ustalić jeszcze przed wejściem do taksówki i targować się o nią. Dość duże znaczenie w kraju odgrywa też żegluga śródlądowa. Istnieje połączenie z Dakaru do Ziguinchor.

Samochodem

Podróżujący po Senegalu samochodem zobowiązani są do posiadania podstawowych dokumentów - międzynarodowego prawa jazdy, tzw. "zielonej karty", karty rejestracyjnej samochodu oraz przepustki granicznej dla samochodu. Ważne, aby pamiętać o sprawdzeniu, czy ubezpieczenie samochodu będzie tolerowane na miejscu. W Senegalu nie ma benzyny bezołowiowej. Jakość usług naprawczych zależy od warsztatu. Najważniejsze drogi krajowe są w dobrym stanie, wyjątek stanowią te na południu kraju, które w porze deszczowej (sierpień- październik) są nieprzejezdne. Ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się podróżowania samochodem po Casamance.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!24 oferty od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY5 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!