Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Dakarze

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: DKR; kod ICAO: GOOY)

Międzynarodowe lotnisko położone niedaleko miejscowości Yoff, 11 km na północny zachód od Dakaru. Rocznie obsługuje ponad 2 miliony pasażerów i jest największym portem lotniczym Senegalu. Lotnisko nazwano imieniem znanego poety Léopolda Sédar Senghor, który był prezydentem Senegalu w latach 1960-1980 i zmarł w 2001 roku.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Jak na afrykańskie lotnisko posada wiele udogodnień dla pasażerów. Do dyspozycji podróżnych są: centrum informacji, bankomat, bank, kantor wymiany walut, poczta, bary, restauracja, sklepy. Na pierwszym piętrze terminalu znajduje się hotel. Istnieje możliwość skorzystania z internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Niestety lotnisko nie ma dobrej sławy, częste są tu kradzieże i „zagubienia” bagażu.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +221 (0)33 8200780.

Na lotnisku znajduje się punkt informacji lotniskowej i turystycznej.

Na lotnisku można bez problemu wypożyczyć samochód. Wśród wielu firm do dyspozycji pasażerów są także Avis, Hertz i Europcar.

Przed lotniskiem dostępne są parkingi krótkookresowe.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 11 km na północny zachód od miasta. Do centrum prowadzi dość szeroka, choć nie najlepiej oznakowana droga.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się tuż przed lotniskiem. Podróż do centrum miasta kosztuje około 3000 CFA w dzień i 3950 CFA w nocy. Dodatkowo pobierana jest często opłata za bagaż w wysokości 1000 CFA. Warto wcześniej uzgodnić cenę z kierowcą.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Lotnisko obsługuje też autobus firmy DAKAR DEM DIKK, który kursuje do centrum miasta. Bilet w jedną stronę kosztuje 160 CFA, a podróż do centrum trwa około 20 minut.

Większość hoteli zapewnia transport na lotnisko.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aeroportdakar.com

Adres

Dakar-Yoff Leopol Sedar Senghor International Airport
PO Box 8412
Dakar-Yoff
Senegal

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Algerie, Air Europa, Air France, Air Mali, Brussels Airlines, Delta, Ethiopian Airlines, Iberia, Kenya Airways, Royal Air Maroc, South African Airways, Tunisair, Turkish Airlines.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź