przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do SenegaluOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Tanie loty do Senegalu

Senegal
Tradycyjny targ w Senegalu
Fot. SXC

Senegal jest malowniczym państwem położonym w Afryce Zachodniej nad Oceanem Atlantyckim. Senegal to egzotyka w najpełniejszym wydaniu. Bezkresne piaszczyste plaże nad ciepłym oceanem uchodzą za jedne z najpiękniejszych w Afryce. Krajobrazy buszu z majestatycznymi baobabami, bajeczna pustynia, parki narodowe z bogatą fauną i florą, dzikie zwierzęta, wspaniałe hotele dla bardziej lub mniej wymagających oraz zabytki klasy UNESCO. Senegal jest idealnym miejscem dla osób, które poszukują słońca przez cały rok. Kraj graniczy z  Mauretanią, Mali, Gwineą, Gwineą, Bissou oraz Gambią. Od zachodu granicę kraju stanowi Ocean Atlantycki. W Senegalu znajduje się najdalej na zachód wysunięty punkt Afryki – Zielony Przylądek. Główną rzeką jest Senegal, od której wzięła się nazwa państwa – naturalna granica z Mauretanią. Jednocześnie stanowi ona także swoistą cezurę między tzw. ”Czarnym Lądem” a Afryką Północną.

Turystyka

Kraj cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Europy Zachodniej. Przeciętnemu Polakowi na pewno skojarzy się z najsłynniejszym rajdem na świecie -  Paryż–Dakar. Nieopodal stolicy Senegalu znajdowała się meta niesamowitego wyścigu, gdzie dojeżdżali tylko najlepsi. Senegal ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. Kraj ten jest bezpieczny, a jego mieszkańcy bardzo przyjaźnie nastawieni. Mimo sporych wpływów kultury francuskiej, obejmujących wiele dziedzin, mieszkańcy Senegalu tworzą kilka grup etnicznych i pielęgnują swoje zwyczaje. Są wiecznie uśmiechnięci i ciepło witają swoich gości.

Senegal zamieszkują liczne gatunki zwierząt. Występują tu antylopy, lamparty, małpy, guźce, lwy, słonie, a także hipopotamy i krokodyle. Doliny rzek są siedliskiem dla wielu gatunków ptaków. Kraj słynie też z pięknej przyrody i wspaniałego tropikalnego klimatu. Choć jest otoczony pustynią, nie brakuje tu malowniczych krajobrazów, urokliwych plaż, na których można wylegiwać się w słońcu, a także świetnych miejsc do nurkowania. Stolica - Dakar - jest tłoczna, ekscytująca i chętnie odwiedzana przez podróżnych.

Kuchnia

Kuchnia senegalska jest rozmaita i wyśmienicie smakuje. Specjalnością narodową, której koniecznie trzeba spróbować jest kurczak „Yassa” (przyrządzany z cytryną). Generalnie w kuchni senegalskiej widać wpływy francuskie - do posiłków zawsze podawane są bagietki. Kolejne danie narodowe to „Tiebu jen”(ryż z warzywami i rybą). W Senegalu produkuje się świetne piwo o nazwie ”La Gazele”. Koniecznie należy też skosztować różnorodnych soków z owoców tropikalnych.

Historia

Obszar obecnego Senegalu od IX wieku wchodził w skład państwa Tekrur, które w XI wieku uległo islamizacji. W XIV i XVI wieku istniały tu państewka plemienne. Postępująca od XVI wieku agresja europejska i handel niewolnikami sprawiły, że w XVII wieku przewagę  w kraju zdobyli Francuzi. Senegal odegrał smutną rolę jako ważne miejsce przerzutu niewolników z Afryki Zachodniej i był zarazem najważniejszym ośrodkiem handlu niewolnikami. Utworzona w 1904 roku kolonia weszła w skład Francuskiej Afryki Zachodniej. Senegal uzyskał niepodległość w 1960 roku, a w 1982 roku utworzył z Gambią konfederację o nazwie Senegambia. Nie doszło  jednak do zjednoczenia tych dwóch krajów, w 1989 roku unię rozwiązano. Od 1982 roku, pomimo rozmów pokojowych, sporadycznie dochodziło do starć separatystów z południa z siłami rządowymi. Senegal od lat wspiera misje pokojowe na świecie.

Kiedy lecieć?

Na południu kraju panuje klimat podrównikowy wilgotny, ku północy przechodzi  on stopniowo w podrównikowy suchy. Średnie roczne temperatury wahają się od 25°C na wybrzeżu do 30°C na granicy z Mali. Ze względu na gorącą porę deszczową latem oraz wiejący od grudnia harmattan (północny wiatr znad Sahary, niosący duże ilości pustynnego pyłu), najlepszą porą na wycieczkę do Senegalu jest jesień.

Serwis Tanie-loty.com.pl serdecznie zaprasza do odkrycia tego fantastycznego zakątka świata, który kusi niezwykłą przyrodą. Spełnij z nami swoje marzenie o prawdziwej przygodzie na Czarnym Lądzie. Z serwisem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Senegalu. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Senegalu? Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Senegalu. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Senegalu.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Lagos do Katowic, z Katowic do Genewy oraz, połączeń lotniczych z Warszawy do Splitu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje na loty z Warszawy, Okazje na loty do 5 dni, Okazje na loty z Polski na Wyspy Kanaryjskie, Okazje na loty z Polski na wyspy hiszpańskie, bilety lotnicze do Tbilisi, krajowe bilety lotnicze, odszkodowanie za odwołany lot, Lot z Berlina do Dakaru 12 23 Stycznia.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Poduszki/zagłówki podróżne, Torby na laptopa, Walizki miękkie i Walizki twarde.