Treść główna

Czy można lecieć samolotem z aparatem ortodontycznym?

Pierwszy raz zabieramy córkę na wakacje. Będziemy podróżować samolotem. Mam może troszkę głupie pytanie, ale bardzo boimy się, ponieważ nasza córka nosi aparat na zębach. Czy to nie będzie jakiś problem na bramce? Boimy się jakiś nieprzyjemności zwłaszcza w drodze powrotnej.

Odpowiedzi (14)

0
Spokojnie, nie będzie żadnych nieprzyjemności :)
0
Aparat ortodontyczny z reguły nie wywołuje "pikania". Nawet jeśli, co jest mało prawdopodobne, to córka zostanie dodatkowo sprawdzona przez ochroniarza, lecz będzie to również rutynowa kontrola. Nie ma powodu do obaw!
0
Możecie spokojnie lecieć i nie jest to żaden problem, szczególnie na bramce. Zresztą sprawa bardzo prosta przecież do wyjaśnienia, nawet gdyby coś zapikało :-) Lećcie i bawcie się dobrze.
0
Aparaty ortodontyczne z reguły nie wywołują efektu magnetycznego. Podobnie jak implanty czy protezy dentystyczne, są zbyt małe, aby pobudzić czujniki metalu punktów kontrolnych
0
Oczywiście,że aparat nie jest żadnym problemem,bardzo wiele osoób go ma a mimo to nie stanowi on przyczyny nielatania :)Nawet gdyby zapikało na bramce ,to spokojnie - "kontrolerzy" już wiedzą na co mają zwracać uwagę :) 
0
Można
0
Proszę się nie martwić, aparat ortodontyczny nie stanowi żadnego problemu
0
Aparat ortodontyczny nie stanowi przeciwskazania do podróży samolotem i nie będzie miał żadnego wpływu na kontrolę na bramce.
0
Oczywiście ze tak ;)
0
Można spokojnie :) 
0

Ja mam aparat. W tym roku leciałam na Kretę i nie było żadnych problemów - nic nie pikało. Przed wyjazdem konsultowałam się z moim ortodontą i już on mnie uspokoił.

0
Co najwyżej ,,zapiszczy" na bramce, sprawdzą czy nie ma nic w kieszeniach itd i puszczą ją dalej ;) nie powinno być najmniejszych kłopotów!
0
Śmiało bez ryzyka, dużo ludzi nosi aparaty i nie ma największych problemow na bramkach
0
tak!
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Krótki wypad do Rzymu w niskiej cenie! Przeloty i 4* hotel czekają!410 Sprawdź Nieziemskie krajobrazy Portugalii! Wakacyjnyydzień w Lagos w świetnej cenie za loty, auto i noclegi!1198 Sprawdź Najtaniej! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 22 oferty od 62 Sprawdź PORTUGALSKIE klimaty zachwycą każdego! 21 ofert od 143 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa