Treść główna

Co jeśli nie zdążę na odprawę?

Co się stanie, jeśli nie zdążę na odprawę? Przepadnie mi bilet? Pieniądze zostaną zwrócone czy przepadną?

Odpowiedzi (8)

0
przepadną
0
Jak spóźnisz się na odprawę to jesteś niestety "w plecy" z kasą za bilet. Zawsze można przebukować al eto dodatkowa kasa. Raz widziałem jak kobieta spóźniła się na odprawę do Dublina na Ryanaira i powiedziano jej że jak zapłaci bodajże 20-40 euro to Ją wpuszczą. Na początku mówiła po angielsku ale jak się dowiedziała ile ma zapłacić to nagle okazało się że to Polka, ot mały szpan. Zawsze jak lecę to daję sobie 1 godz. w zapasie tak na wszelki wypadek jakby coś wypadło w drodze na lotnisko. Jak to mówią lepiej dźwigać niż ścigać.
0
Zależy z jakiego powodu spóźnisz się na samolot. Jeżeli masz lot łączony na jednym bilecie i spóźnisz się ponieważ wcześniejszy samolot miał opóźnienie to możesz liczyć na pomoc linii, która doprowadziła do opóźnienia i ona powinna dostarczyć Ciebie do punktu docelowego.
0
Bilet przepada
0
przepadnie
0
Niestety w takim przypadku bilet przepada. Niektóre linie lotnicze czekają jeszcze przez krótki czas na spóźnialskich pasażerów, ale nie ma na to reguły. Najlepiej przybyć na lotnisko z dużym wyprzedzeniem. Ja staram się być ok. 1,5 do 2 godzin wcześniej.
0
Bilet przepadnie....
0
Jeśli spóźnisz się na odprawę, obsługa nie wpuści Cię na pokład, nawet jeśli posiadasz bilet. Zgodnie z regulaminem większości linii lotniczych, jeśli spóźnisz się do odprawy, Twój bilet zostanie anulowany. Ale np. pasażerowie Linii Ryanair jeśli spóźnią się na odprawę, ale przyjdą przed odlotem samolotu przy stanowisku odpraw mogą przebukować - za dodatkową opłatą - bilet na inny lot. Natomiast, jeśli się spóźnisz na odprawę przesiadając się z samolotu do samolotu to przewoźnik odpowiedzialny za spóźnienie pomoże Ci dolecieć na miejsce.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Kwietniowy urlop na Wyspie Słońca! Loty na Rodos i noclegi w cenie!672 Sprawdź Jednodniówka w Kopenhadze! Supertanie przeloty i nocleg w 4* hotelu!327 Sprawdź Megatanie loty do Wietnamu z Europy!1259 Sprawdź Tanie loty do Wilna z Warszawy na weekend!199 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa