Nagłówek strony

Treść główna

Czy poradzę sobie na odprawie za granicą nie znając angielskiego?

Odpowiedzi (19)

1
Odprawa na każdym lotnisku wygląda podobnie. Zobaczysz jak to wygląda w Polsce i będziesz wiedzieć czego możesz się spodziewać na zagranicznym lotnisku. Znam osoby, które leciały do Stanów z przesiadką nie znając angielskiego i bardzo dobrze sobie poradzily. Dla własnego spokoju poczytaj przed wyjazdem podstawowe informacje odnośnie lotniska, odprawy itp. Bedziesz czuć się pewniej :-)
1
Myślę, że bez problemu sobie poradzisz. Zazwyczaj nie zadają więcej pytań niż: "płyny?", "pasek", "telefon?", "sprzęt elektroniczny?", jak sobie sprawdzisz w słowniku te słowa, to w zupełności wystarczy. Jeśli będą od Ciebie oczekiwać czegoś więcej to po porostu Ci to pokażą, np. kiedy będą chcieli, żebyś zdjęła/kurtkę płaszcz, to pan/pani przy odprawie, gdy zobaczy, że nie rozumiesz, pokaże Ci to ruchem wskazującym na to, że sam zdejmuje swoją kamizelkę. Jak będą chcieli Cię obszukać to też to pokażą poprzez podniesienie rąk do wysokości obojczyków.
0
Ja spotkałam się na lotniskach z pytaniami skąd jesteś (pytający pan trzymał w ręce mój paszport ... :o) i w czy to urlop czy podorz biznesowa, wiec dla pewności możesz przećwiczyć takie zdania, zwroty :).
0
Poradzisz sobie. Nawet jeśli nie zrozumiesz obsługi, to będziesz wiedzieć intuicyjnie o co chodzi. Ponadto warto zaopatrzyć się w słownik podstawowych zwrotów w języku angielskim, żeby wiedzieć gdzie się kierować.
0
Moim zdaniem w dzisiejszych czasach trudno nie znać języka nawet w najmniejszym stopniu. Popularnych zwrotów możesz się nauczyć nawet jadąc do wybranego miejsca, a to da Ci chociaż trochę pewności na miejscu. Poza tym warto zaopatrzyć się w słownik, telefon ze słownikiem itp. Jednak z łatwością można wszystko na miejscu wytłumaczyć, na świecie jest wielu Polaków więc zawsze można kogoś spotkać pomocnego. Warto sobie też przygotować wybrane zwroty np. do hotelu, do komunikacji miejskiej.. :) na pewno będzie to ułatwienie.
0
Dasz radę!:)
0
na luzie ;)
0
  Nic się nie martw, jak będziesz wiedzieć jak to mniej więcej wygląda poradzisz sobie nie tylko w PL  
0
Nic się nie martw, jak będziesz wiedzieć jak to mniej więcej wygląda poradzisz sobie nie tylko w PL
0
Tak, ale warto się nauczyć kilku podstawowych zdań i słówek, żeby czuć się pewniej :)
0
Raczej tak...ale czasami zadają dodatkowe pytania !
0
Tak jak napisała Milena odprawa na lotnisku wszędzie wygląda bardzo podobnie. Pierwszą odprawę przeżyjesz w Polsce przy wylocie, tak że będziesz się orientować na czym to polega. Zawsze obok Ciebie odprawiać się będą inni podróżni, których możesz obserwować. A poza tym Polacy tak dużo podróżują, że z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że na zagranicznym lotnisku spotkasz Polaków i zawsze możesz się dopytać, jak zajdzie taka potrzeba. Bez znajomości angielskiego z całą pewnością sobie poradzisz. Najlepiej przyjedź odpowiednio wcześniej na lotnisko, aby ograniczony czas i pośpiech nie wprowadzały dodatkowego stresu.
0
Myślę, że sobie poradzisz. Przed odprawą sprawdź dokładnie, czy nie masz przy sobie metalowych przedmiotów lub niedozwolonych płynów. Lepiej też założyć buty bez metalowych elementów (czasem mówią żeby je ściągnąć). Wtedy podczas kontroli nie powinnaś mieć żadnych problemów i raczej nikt nie będzie do Ciebie nic mówił :) Poza tym tak jak pisze Ewa, zawsze możesz poprosić kogoś o pomoc, jeśli będziesz leciała z Polski lub do Polski to pewnie znajdzie się ktoś z kim się dogadasz.
0
Zależy na którym lotnisku, w Chinach czy krajach hiszpańskojęzycznych angielski nie rozwiąże problemu i nie pomoże. Najlepiej w takich sytuacjach pomaga język migowy.
0
Z reguły nie ma potrzeby rozmowy z obsługą, ale jeśli masz chwilę to warto prześledzić podstawowe rozmówki dla własnego spokoju (np. co jak zgubisz się/bagaż itp?). Są jednak wyjątki np. w Izraelu musiałam wypełniać całą ankietę po angielsku. 
0
Koniec języka za przewodnika. Dasz radę, najwyżej sie tubylcy powkurzają tak jak było to ze mną w ZEA, miałem stanąć w jednym miejscu i patrzeć się w kamerę po kilku razach Pani nie wytrzymała i kazała mi iść do innego stanowiska. Zawsze ktoś się znajdzie z Polski, mam nadzieję ze Ci pomoże.
0
Pewnie, że tak! Odprawa na każdym lotnisku wygląda niemal identycznie, poza tym wokół pełno różnorakich tabliczek i informacji obrazkowych
0
spokojnie
0
Powiem tak różne lotniska, różne kraje, różne sytuacje. Ja spotkałam się z taką sytuacją kiedy to celnik nie chciał przepuścić osoby która nie znała kompletnie języka i nawet będąc ze znajomymi którzy ten język znali musiała odpowiadać za siebie. 
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Nieziemsko tani Zadar! Wyskoczcie do Chorwacji za tak niewiele!409 Sprawdź Krótki wypad na Cypr? Oto loty, noclegi i auto w rewelacyjnej cenie!396 Sprawdź WOW! Megatanie loty do Kanady!1135 Sprawdź HIT Magiczna Lizbona bezpośrednio z Warszawy!364 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa