Treść główna

Czy mogę wnieść na pokład samolotu własny alkohol?

Myślicie, że mogę wnieść na pokład własny alkohol? Czy raczej nie?

Odpowiedzi (17)

0
Jedynie małe butelki    
0
Akceptowane są tylko napoje w butelkach nie przekraczających 100ml, dotyczy to zarówno alkoholu. Jeśli jednak chcesz mieć alkohol w butelce o większej pojemności, to możesz taki nabyć w duty free i wtedy na pokład samolotu możesz go wnieść w bagażu podręcznym. 
0
tak
0
jedynie male butelki
0
tylko ten który kupisz na bezcłowej ;) 
0
W przypadku płynów obowiązuje max. pojemność 100ml, jednak alkohol dostępny jest w strefie bezcłowej w "nieograniczonych" pojemnościach 
0
Możesz wnieść ten, który kupisz na strefie bezcłowej na lotnisku
0
Mimo zabrania małych buteleczek 100ml pamiętajmy o tym że ich suma nie może przekraczać 1 litra. Ale jak wiadomo są wyjątki czyli nie zawsze to sprawdzają.
0
Na pokład możesz wnieść jedynie alkohol zakupiony na lotnisku w strefie bezcłowej. Ewentualnie możesz wnieść swój alkohol w pojemniku nie większym niż 100ml, inaczej nie przejdzie przez kontrolę bezpieczeństwa.
0
Jeżeli chodzi o akohol to obowiązują te same zasady co do innych płynów-maksymalna ilośc to 100 ml. Jednak zawsze można kupić w bezcłówce- wtedy ile chcesz i jaki chcesz;) 
0
jedynie małe buteleczki do 100ml
0
Nie, nie można tylko ten, który został zakupiony w sklepie wolnocłowym, oczywiście można go "otworzyć" dopiero po wylądowaniu !
0
Można wnosić alkohol na pokład, ale tylko w zamkniętej szczelnie butelce o pojemności nie większej niż 100 ml, lub zakupiony w strefie bezcłowej na lotnisku. Alkoholu nie wolno otwierać w trakcie lotu.
0
Można zabrać ze sobą alkohol, który jest nie większy niż 100 ml. Czyli takie maleńkie buteleczki. Dużo osób je kolekcjonuje. Duże butelki to tylko ze sklepu duty free na lotnisku.
0
tylko zakupione w strefie bezcłowej
0
Tak jak pisze Ewa, niestety na pokład samolotu nie wniesiemy własnych napoi w żadnej postaci, choć mnie się to udało na lotnisku w Colombo /2 litrowa Coca Cola/ :). Możemy zakupić sobie napoje w strefie bezcłowej. Pamiętajmy iż nie wszystkie linie lotnicze np. EnterAir nie pozwalają pić własnego alkoholu na ich pokładzie. W Ryanair pasażerowie nie mogą spożywać własnego alkoholu na pokładzie. Chociaż zalecają, aby ograniczyć bagaż podręczny do niezbędnego minimum, można wnosić alkohol na pokład, ale tylko zamkniętej szczelnie butelce, której nie wolno otwierać w trakcie lotu. Najlepiej lecieć liniami Emirates tam nie ma sie co bać o brak alkoholu, przez całą drogę mozemy pić aż głowa zacznie boleć :)
1
Na pokład nie można wnieść własnych napojów, w tym alkoholu zakupionych wcześniej, jednak można kupić alkohol w strefie Duty Free po odprawie bagażowej i wziąć do podręcznego bagażu. Potem można go na pokładzie wypić, a jeżeli chce się napoje zabrać ze sobą w dalszą podróż wtedy je foliują w sklepie w strefie Duty Free.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Meksyk w świetnej cenie! Sprawdź tanie loty i noclegi! 2261 Sprawdź WŁOCHY czekają! Tanie loty w zasięgu ręki20 ofert od 72 Sprawdź Niezapomniany urlop na Maderze! Tydzień w 4* hotelu z basenem w opcji z wyżywieniem2199 Sprawdź Sycylia – gorąca wyspa poleca się na niezapomniany urlop. Tanie loty i świetny 4* hotel! 1489 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa