Treść strony

Treść główna

Czy można lecieć samolotem pod wpływem alkoholu?

Mam bardzo ciekawe pytanie. Byłem kiedyś świadkiem, jak pasażer nie został wpuszczony na pokład, ponieważ załoga stwierdziła, że jest on "pijany". Rozumiem, że może być zakaz spożywania alkoholu podczas lotu, ale mogą zrobić coś takiego?? Dodam, że pasażer nie zachowywał się agresywnie, po prostu widać było, że "jest w dobrym humorze".

Odpowiedzi 20

0
Też się zgadzam z tym że wszystko zależy od sytuacji i portu odlotu. Wsiadając do samolotu z Las Vegas można sie upić samymi wyziewami innych pasażerów ;)
0
Zależy od tego jak się zachowujesz
0
tak 
0
zazwyczaj
0
Wszystko zależy od tego jak dama osoba się zachowuje. Powiem jednak szczerze, że ja wolę, że ktoś zostanie na lotnisku, niż gdyby później miał szaleć na pokładzie samolotu. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo jak dana osoba się zachowa.
0
lecieć można ale nie zawsze wypada - a jak już nie ma wyjścia to trzeba się odpowiednio zachowywać.
0
Jeśli tuż przed lotem zauważyli, że jest on pijany to raczej znaczy, że musiał się w jakiś podejrzany sposób zachowywać bądź wypowiadać bo na wejściu nikt nikogo alkomatem nie sprawdza. Faktem jest za to, iż dużo osób na pokonanie strachu ,,chlapnie" sobie kieliszek przed wylotem. Jednak raczej po jednym kieliszku wina czy wódki nikt nie zachowuje sie na tyle podejrzanie by wzbudzić czujność obsługi. ;)
0
Każdy coś tam "dziabie" jak ma problemy latając samolotem. Tak wiec jeden kieliszek nie zaszkodzi, ale już upicie się może słono kosztowac
0
Jeśli zachowanie nie wzbudza zastrzeżeń i nie ma bezpośredniego zagrożenia ze strony pasażera - tak można
0
Jeżeli osoba nie zachowuje źle, to nie ma zakazu, ale jak zagraża innym to może jej zostać odmówione wejscie..
0
Zalezy jak bardzo widać,że jest się pod wpływem.:)Wiadomo,że jak ktoś zachowuje się podejrzanie to nie wpuszczą go do samolotu.Raz uczestniczyłam w międzylądowaniu,kiedy pasażer został wyprowadzony z pokładu przez swoje zachowanie.Wszytsko ma swoje granice;)
0
Być może stweardessy nie wpuściły pasażera, żeby uniknąć nieprzewidzianych sytuacji podczas lotu jak np. agresja osoby nietrzeźwej. Niektórzy przewoźnicy zastrzegają sobie w regulaminie, że nie wpuszczają osób pijanych.
0
Zachowujesz sie odpowiednio to możesz być nawet nietrzeźwy :) 
0
ostatnio lecąc z Glasgow byłem światkiem, że pijana osoba została wpuszczona do samolotu, jednak w trakcie lotu zachowywała się bardzo głośno i na koniec nawet zwymiotowała. O ile się nie mylę stewardessy mówiły coś o zakazie lotów tą linią dla niego. Także nie polecam.
0
Także nie spotkałam się z tym, żeby ktoś został niewpuszczony z powodu bycia pod wpływem alkoholu, zdziwiła mnie sytuacja którą opisujesz
0
jeśli pasażer nie jest agresywny i nie stwarza zagrożenia to nikt go raczej nie wyprosi...
0
Wg mnie to wszystko zależy od obsługi czy wyłapią delikwenta i odmówią mu wejścia na pokład samolotu. Istnieje taka szansa, tak wiec trzeba w miarę iść prosto :) i trzymać się pionu. A w samolocie niby nie wolno a wszyscy piją, oczywiście raz potajemnie a raz oficjalnie, to zależy jaką linią się leci.
0
Każdy ma inną tolerancję na alkohol, jeżeli nie przeszkadzać i nie agresywnie to dla odwagi można.
0
Nie spotkałam się jeszcze osobiście z przypadkiem nie wpuszczenia pasażera na pokład samolotu z uwagi na stan upojenia alkoholowego jeśli nie zachowywał się agresywnie. Myślę, że jeśli pasażer zachowuje się zbyt głośno lub robi inne problemy to może zostać niewpuszczony. Osoba taka poddawana jest subiektywnej ocenie i myślę, że dużo zależy od obsługi lotniska.
0
Większość linii zastrzega sobie prawo do wyproszenia z samolotu pasażerów o podejrzanym wyglądzie, dziwnie się zachowujący lub będący pod wyraźnym wpływem alkoholu. Niemniej jednak na pokładzie samolotu podaje się alkohol, tak więc można lecieć samolotem pod wpływem alkoholem.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Ferie zimowe na Fuerteventurze! Tanie loty i apartament1246 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ10 ofert od 125 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 25 Sprawdź IRLANDIA jest piękna! Sprawdź czy zrobi na Tobie wrażenie7 ofert od 75 Sprawdź