Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy osoby starsze mogą latać?

Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe dla osób w podeszłym wieku?

Odpowiedzi 10

0
tak
0
Tak.
0
Bez problemów można podróżować w każdym wieku, jeżeli tylko zdrowie na to pozwala i nie ma przeciwskazań medycznych. Tak naprawdę jeżeli czujemy się na siłach to możemy lecieć tam gdzie chcemy :) Znam panią, która jest po 80 i sama lata do USA. 
0
Wiek nie ma znaczenia. Jesli tylko zdrowie dopisuje to możemy latać w każdym wieku. W starszym wieku lepiej mieć potwierdzenie od lekarza że wysokie loty nam nie grożą.
0
Wydaje mi się, że można. 
0
jeśli nie maja chorób uniemożliwiających latanie , to nie ma najmniejszego problemu
0
Nie ma przeciwskazań jeśli chodzi o wiek, natomiast schorzenia przewlekłe mogą już nimi być, dlatego osoby na nie cierpiące (nie tylko starsze!) powinny poruszyć ten temat podczas wizyty u lekarza i zdobyć informacje na ten temat.
0
Osoby starsze mogą podróżować, jeżeli nie mają zdrowotnych przeciwwskazań od lekarza.
0
Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o wiek. Dotyczy to zarówno osób starszych jak i dzieci (z wyjątkiem dwóch pierwszych miesięcy życia). Jeśli ktoś ma problemy zdrowotne powinien się, niezależnie od wielku skonsultować przed lotem z lekarzem. Pomoże on stwierdzić, czy taka podróż niesie za sobą jakieś większe ryzyko i czy nie taka osoba nie powinna zarzyć jakichś lekarstw. Jeśli pasażer poczuje się gorzej w trakcie lotu to zawsze może poprosić o pomoc stewardesse.
0
Podróżować można w każdym wieku. Jednak niezależnie od wieku, osoba która cierpi na dolegliwości ze strony układu krążenia lub oddechowego powinna przed podróżą samolotem skontaktować się ze swoim lekarzem. Natomiast zakres usług i zniżek, jakie przysługują osobom starszym, uzależniony jest od przewoźnika. Z reguły bardziej dogodne dla seniorów jest podróżowanie liniami rejsowymi. Zawsze jednak należy pamiętać,aby na pokład samolotu zabrać niezbędne w czasie podróży leki,pić dużo niegazowanej wody mineralnej,ubrać się wygodnie i ciepło – w kabinie bywa chłodno, co sprzyja przeziębieniom i w miarę możliwości ruszać się, spacerować w trakcie lotu.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź