Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Jak to jest ze sprzętem muzycznym, są linie, które dopuszczają zabranie gitary w podręcznym bagażu?

Odpowiedzi 9

2
Linie lotnicze SAS: Małe instrumenty muzyczne mogą być przewożone na pokładzie samolotu pod warunkiem, że nie przekraczają wymiarów 55x40x23 cm oraz ważą mniej niż 8 kg. Instrument jest wtedy traktowany jako bagaż podręczny. Na pokładzie samolotu można przewieźć także wiolonczelę, dla której należy wykupić dodatkowe miejsce. Pozostałe instrumenty przewożone są w luku bagażowym. Lecąc Ryanairem Gitary, skrzypce i podobne instrumenty muzyczne, które chcemy przewieźć na pokładzie samolotu wymagają rezerwacji dodatkowego miejsca. W Wizzar: Bagaż specjalny, czyli przedmioty delikatne lub nieporęczne, a także instrumenty muzyczne mogą być przewożone na pokładzie samolotu, jednak jeśli nie mieszczą się w schowkach lub pod fotelem musi być dla nich wykupione dodatkowe miejsce według stawki dla osoby dorosłej. W EasyJet: Za przewóz instrumentów muzycznych zapłacimy 120 PLN za sztukę w przypadku, gdy opłatę uiścimy podczas rezerwacji lub 150 PLN, gdy opłatę wniesiemy na lotnisku. PLL LOT: Informacji o przewozie innych nietypowych przedmiotów, jak instrumenty muzyczne czy przedmioty łatwo tłukące się, udziela biuro rezerwacji oraz agenci LOTu.
0
Jako bagaż podręczny liniami SAS, ale musi spełniać wymogi bagażu podręcznego. Innymi liniami za dodatkową opłatą.
0
można zadzwonić do linii lotniczej i spytać o usługę dodania bagażu niestandardowego
0
SAS
0
sas
0
SAS
0
SAS dopuszcza wzięcie instrumentów na pokład samolotu jako bagaż podręczny do 8 kg i wymiarów 55x40x23 cm
0
prawie w każdej linii można, kwestia doczytania regulaminu konkretnej linii czy można to wziąć jako zwykły bagaż czy ,,specjalny" :) 
0
SAS :)
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź