Nagłówek strony

Treść główna

Ile papierosów można zabrać do samolotu?

Czy obowiązują jakieś limity?

Odpowiedzi (3)

0
maksymalna ilość papierosów i tytoniu zależy od ustawowego limitu, jaki obowiązuje podczas przekraczania granicy z danym państwem). Przy czym do kabiny samolotu możemy zabrać również papierosy niezakupione w strefie wolnocłowej lotniska (ich pochodzenie nie ma znaczenia). W przypadku podróży pomiędzy państwami Unii Europejskiej, możemy przewozić ze sobą tytoń i papierosy przeznaczone na własny użytek (co oznacza, że nie wolno ich nikomu odsprzedawać). Dozwolone są następujące limity 800 sztuk papierosów,400 cygaretek,200 cygar,1 kg tytoniu. Podróżując między krajami Unii Europejskiej i chcąc zapakować do bagażu podręcznego większą ilość papierosów i innych wyrobów tytoniowych niż ustawowe limity, musimy udowodnić, że ich przeznaczeniem jest użytek własny, a także przedstawić dowód ich zakupu. Mieszcząc się w dopuszczalnych limitach, przeznaczenia papierosów nie musimy udowadniać - nie musimy również płacić za nie akcyzy.
0
to różnie w zależności od państwa
0
To róznie, zależy od państwa
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Poczuj wiosnę jesienią! Tydzień na Maderze z lotami, noclegami i autem w cenie!1079 Sprawdź Chillout na Zanzibarze! Loty i noclegi tak tanio!2282 Sprawdź Najlepsze okazje z WARSZAWY w jednym miejscu!30 ofert od 65 Sprawdź CHORWACJA zawróci Ci w głowie! Po prostu leć14 ofert od 161 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Frankfurtu, z Warszawy do Paryża i połączeń lotniczych z Warszawy do Malagi.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Paryża, Okazje na loty do Portugalii, Okazje na loty na weekend ze Szczecina, Pakiety z Bydgoszczy, Okazje na loty z Polski do 200 zł, tanie loty z Dortmundu do Poznania, bilety lotnicze promocje, wyszukiwarka tanich lotów.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Zabezpieczenie bagażu, Bagaż Wizzair, Torby dla dzieci, Na prezent i Plecaki szkolne.