czy można lecieć samolotem bez paszportu?

Czy można lecieć samolotem bez paszportu tylko z załóżmy dowodem osobistym? Czy paszport jest konieczny i w jakie rejony świata ?

Odpowiedzi (11)

1

Uniwersalnym dokumentem w czasie podróży jest paszport. Podróżując do krajów w strefie Schengen (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, a także Norwegia, Islandia, Liechtenstein i Szwajcaria) wystarczającym dokumentem podróżnym jest dowód osobisty. Dodatkowo, może być potrzebna wiza - co należy sprawdzić odpowiednio wcześnie przed wyjazdem.

0

Lecę do Mediolanu czy wystarczy mi dowód jako dokument tożsamości

0

Czy mój chłopak który ma ukończone 17lat może lecieć do Grecji/Albanii z moimi rodzicami wyłącznie na dowodzie osobistym?

0

Sandra odpowiedział(a) 13 godzin temu: Czy mój chłopak który ma ukończone 17lat może lecieć do Grecji/Albanii z moimi rodzicami wyłącznie na dowodzie osobistym? Tak wystarczy jeśli chłopak będzie miał swój dowód osobisty

0

Nie potrzebujesz paszportu, o ile poruszasz się w obrębie strefy Schengen. Polacy mogą na samym dowodzie mogą wyjechać jeszcze do kilku innych państw, np. do Czarnogóry.

0

Tak, w strefie Schengen

0

czy do Szwajcarii leciec mozna tylko na paszport?

0

Do Szwajcarii wystarczy paszport

0

a czy lecąc do Bułgarii, wystarczy dowód?

0

Lecąc do Bułgarii wystarczy dowód - http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/bulgaria

0

Jeśli poruszasz się w strefie Schengen, nie potrzebujesz paszportu. Wystarczy wówczas tylko dowód osobisty.
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Citybreak w Londynie! Loty, noclegi i podróż kolejką parową!297 Sprawdź Krzywa wieża w Pizie tak tanio! Loty, noclegi i auto w świetnej ofercie!647 Sprawdź Tygodniowy urlop w Chalkidiki w 3* hotelu z basenem w opcji all inclusive!1285 Sprawdź WŁOSKIE WYSPY! Tu na pewno odpoczniesz16 ofert od 170 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Warszawy do Barcelony, z Krakowa do Paryża i połączeń lotniczych z Poznania do Londynu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Dubaju, Okazje na loty do Wielkiej Brytanii, Wycieczki, Pakiety w listopadzie, Pakiety w styczniu, tanie loty z Warszawy do Frankfurtu, wyszukiwarka tanich lotów, odszkodowanie za odwołany lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Na prezent, Plecaki dla dzieci, Torby na kółkach, Duże i Walizki twarde małe.