Treść strony

Treść główna

Czy mogę zmienić miejsce w samolocie jeśli jest wolne?

Wykupiłem lot, przydzielono mi miejsce,a po wejściu wszystkich pasażerów widzę, że jest kilka miejsc wolnych.
Czy istnieje szansa na zmianę swojego miejsca, czy jest jakiś zakaz?

Odpowiedzi 20

0
Ponieważ obok mnie siedziało dokuczliwe płaczące dziecko poprosiłam stewardessa o zamianę miejsca on mi powiedział, że niestety nie mogę skoro to jest moje dziecko.
0
nie powinno byc problemu
0
nie powinno byc z tym problemu
0
Najlepiej zapytać obsługę ale generalnie nie ma z tym problemu
0
Generalnie zakazu nie ma, ale najlepiej zapytać personel pokładowy o zgodę. Nie powinno być problemu
0
Jeśli obsługa lotu się zgodzi to oczywiście możesz :)
0
raczej nie ma problemu
0
Zawssze najlepiej spytać personel,nie powinni robić problemów:)
0
Zazwyczaj po starcie samolotu można zmienić miejsca. Wystarczy właśnie tylko zapytać :).
0
Za zgodą załogi nie ma problemu.
0
Lecąc samolotem Turkish Airlines -być może dlatego, że lecieliśmy 30 osobową grupą - przesiadaliśmy się na wolne miejsca przy oknach i nikt nie robił nam z tego powodu żadnych uwag. W listopadzie leciałam liniami Ryanair i próbowano mnie przesadzić na miejsce przy wyjściu awaryjnym, ale ponieważ nie leciałam sama i nie byłam zainteresowana zmianą, to zostałam na swoim miejscu.
0
Gdy leciałam ryanairem i były wolne miejsca przy oknie, to zapytałam się stweardessy czy mogę usiąść w tamtym wolnym miejscu i żadnego problemu nie było:)
0
Nie wiem,czy zrobiłabym to w tanich liniach, bo tam zmiana miejsca jest płatna, pewnie po konsultacji z załogą. Ale w liniach rejsowych spokojnie zmieniałam miejsce - nawet jeśli nie było wolne, pytałam, czy można się np. zamienić , żeby siedzieć obok znajomego :-) Nikt nie robił problemów.
0
Oficjalnego zakazu nie słyszałem, lecz na pewno trzeba zasięgnąć opinii obsługi pokładowej. Lecąc ostatnio liniami Emirates z Denpasar do Dubaju było na tyle miejsca, że każdy bez pytania siadał gdzie chciał, zaś podczas innego lotu chodził steward i pytał się czy ktoś się chce przesiąść gdzie indziej.
0
Witam. Kilka dni temu leciałam Wizzair i podczas lotu się przesiadłam (żeby siedzieć bliżej kuzynki) a miejsca były wolne ale stweardesa kazała mi wrócić na swoje miejsce. Chciałabym się dowiedzieć czy to było jej widzi mi się czy jest jakiś zakaz ? I ewentualnie co by było gdybym nie chciała wrócić na swoje miejsce? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
0
Zazwyczaj załoga pozwala na taką zamianę. Mogą się nie zgodzić na zmiany miejsc większej liczby pasażerów z uwagi na przykład na zły balans samolotu.
0
Pytasz załogę o zgodę. Jeżeli to są miejsca w tej samej klasie (czyli jeżeli masz economy to na 90% do biznesu cię nie przesadzą) to duże prawdopodobieństwo, że się zgodzą.
0
Należy zapytać załogę, raczej nie sprawiają kłopotów w tej kwestii
0
Można porozmawiać o tym z załogą, wszystko zależy od ich dobrej woli.
0
Należy zapytać najpierw stewarda lub Stewardesy, nie ma żadnego oficjalnego zakazu, więc jeśli Steward wyrazi taką zgodę nie będzie z tym problemu. Często też jeżeli nikt nie siedzi przy wyjściu awaryjnym Stewardzi szukają chętnych do zajęcia takiego miejsca (ale to już wynika z prawa). Czasami też pasażerowie zamieniają się między sobą miejscami, więc nie sądzę, żeby był z tym problem zwłaszcza jeśli są wolne miejsca.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Niezapomniany urlop na Wyspach Kanaryjskich! Loty i apartament na cały tydzień!1146 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 32 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 128 Sprawdź MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!8 ofert od 259 Sprawdź