Treść główna

Czy mogę zmienić miejsce w samolocie jeśli jest wolne?

Wykupiłem lot, przydzielono mi miejsce,a po wejściu wszystkich pasażerów widzę, że jest kilka miejsc wolnych.
Czy istnieje szansa na zmianę swojego miejsca, czy jest jakiś zakaz?

Odpowiedzi (20)

0
Ponieważ obok mnie siedziało dokuczliwe płaczące dziecko poprosiłam stewardessa o zamianę miejsca on mi powiedział, że niestety nie mogę skoro to jest moje dziecko.
0
Zawssze najlepiej spytać personel,nie powinni robić problemów:)
0
nie powinno byc z tym problemu
0
Jeśli obsługa lotu się zgodzi to oczywiście możesz :)
0
Należy zapytać najpierw stewarda lub Stewardesy, nie ma żadnego oficjalnego zakazu, więc jeśli Steward wyrazi taką zgodę nie będzie z tym problemu. Często też jeżeli nikt nie siedzi przy wyjściu awaryjnym Stewardzi szukają chętnych do zajęcia takiego miejsca (ale to już wynika z prawa). Czasami też pasażerowie zamieniają się między sobą miejscami, więc nie sądzę, żeby był z tym problem zwłaszcza jeśli są wolne miejsca.
0
raczej nie ma problemu
0
Można porozmawiać o tym z załogą, wszystko zależy od ich dobrej woli.
0
Należy zapytać załogę, raczej nie sprawiają kłopotów w tej kwestii
0
Pytasz załogę o zgodę. Jeżeli to są miejsca w tej samej klasie (czyli jeżeli masz economy to na 90% do biznesu cię nie przesadzą) to duże prawdopodobieństwo, że się zgodzą.
0
Generalnie zakazu nie ma, ale najlepiej zapytać personel pokładowy o zgodę. Nie powinno być problemu
0
Zazwyczaj załoga pozwala na taką zamianę. Mogą się nie zgodzić na zmiany miejsc większej liczby pasażerów z uwagi na przykład na zły balans samolotu.
0
Witam. Kilka dni temu leciałam Wizzair i podczas lotu się przesiadłam (żeby siedzieć bliżej kuzynki) a miejsca były wolne ale stweardesa kazała mi wrócić na swoje miejsce. Chciałabym się dowiedzieć czy to było jej widzi mi się czy jest jakiś zakaz ? I ewentualnie co by było gdybym nie chciała wrócić na swoje miejsce? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam
0
Oficjalnego zakazu nie słyszałem, lecz na pewno trzeba zasięgnąć opinii obsługi pokładowej. Lecąc ostatnio liniami Emirates z Denpasar do Dubaju było na tyle miejsca, że każdy bez pytania siadał gdzie chciał, zaś podczas innego lotu chodził steward i pytał się czy ktoś się chce przesiąść gdzie indziej.
0
Nie wiem,czy zrobiłabym to w tanich liniach, bo tam zmiana miejsca jest płatna, pewnie po konsultacji z załogą. Ale w liniach rejsowych spokojnie zmieniałam miejsce - nawet jeśli nie było wolne, pytałam, czy można się np. zamienić , żeby siedzieć obok znajomego :-) Nikt nie robił problemów.
0
nie powinno byc problemu
0
Najlepiej zapytać obsługę ale generalnie nie ma z tym problemu
0
Gdy leciałam ryanairem i były wolne miejsca przy oknie, to zapytałam się stweardessy czy mogę usiąść w tamtym wolnym miejscu i żadnego problemu nie było:)
0
Lecąc samolotem Turkish Airlines -być może dlatego, że lecieliśmy 30 osobową grupą - przesiadaliśmy się na wolne miejsca przy oknach i nikt nie robił nam z tego powodu żadnych uwag. W listopadzie leciałam liniami Ryanair i próbowano mnie przesadzić na miejsce przy wyjściu awaryjnym, ale ponieważ nie leciałam sama i nie byłam zainteresowana zmianą, to zostałam na swoim miejscu.
0
Za zgodą załogi nie ma problemu.
0
Zazwyczaj po starcie samolotu można zmienić miejsca. Wystarczy właśnie tylko zapytać :).
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend w bajkowym Alberobello! Przeloty, apartament i auto!571 Sprawdź Nieziemskie krajobrazy Portugalii! Tydzień w Lagos w świetnej cenie za loty, auto i noclegi!1182 Sprawdź Najtaniej! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 27 ofert od 62 Sprawdź PORTUGALSKIE klimaty zachwycą każdego! 19 ofert od 180 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa