Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy choroba lokomocyjna jest też w samolocie?

czy jak ktoś ma chorobe lokomocyjna i choruje w samochodzie to w samolocie tez?

Odpowiedzi 8

0
mój kontakt z osoba chorą . Kiedyś znajomi przejechali z około 6 lenią wnuczką , jej ciocia studiowała i pomieszkiwał u mych rodziców , ja też studiowałem ale inna uczelnia . Mała się nudziła , wobec tego pojechalismy do cioci która kończyła zajęcia , Pojechałem autobusem , mała na kolanach , pokazywałem wszystko . Potem spotkanie z ciocią , lody czy wata itp ...... i powrót do domu i padło pytanie cioci do mnie. Ty masz tabletki , jakie , co na co ? Ale nadjechał autobus , z mała i ciocią do autobusu , mala na kolana i jazda , rozmowa z ciocią i ...........dojechalismy. W domu po powrocie alarm , jak było , a tabletek nie mialeś , jakie kupiłeś................ zaskoczenie . Mała pojechała bez tabletek , wróciła i nic Fajnie było. Koleżanka czyli ciocia małej to zaniemówiła . Normalnie jechała. A ja od dziś myslę co by było gdyby nie NORMANIE JECHAŁA.
0
to kwestia indywidualna
0
Nie ma takiej reguły. Niezależnie od tego każdy organizm reaguje inaczej. Dużo też, zależy od aktualnej kondycji fizycznej i psychicznej. Trzeba samemu przetestować.Jeśli wkrótce po starcie zaczynasz odczuwać nudności, to prawdopodobnie cierpisz na chorobę lokomocyjną.
0
Choroba lokomocyjna (choroba morska, kinetoza) to częsta przypadłość u dzieci. Choroba lokomocyjna, zwana też morską lub kinetozą, to zespół objawów nadpobudliwości błędnika - narządu równowagi. Podczas jazdy samochodem, lotu samolotem lub rejsu statkiem błędnik przesyła do mózgu sygnały, że jesteśmy w ruchu, podczas gdy zmysł dotyku temu zaprzecza. Przecież siedzimy, więc nasze ciało się nie przemieszcza. Zdezorientowany mózg nie wie, jak sobie z tym poradzić. I rezultaty nie dają na siebie długo czekać.
0
Choroba jest, ale nie musi wystąpić, działa to też w odwrotną stronę nie mając w samochodzie, może ją odczuć w samolocie.
0
W młodych latach miałem chorobę lokomocyjną, lecz po kilku latach minęła i skończyła się katorga. Może to nie tylko chodzi o chorobę ale również a psychikę, samo nastawienie do podróży. Latam samolotami od 8 lat i ani razu nic mi nie było. Fakt za pierwszym razem jest mały strach, ale szybko mija jak wylądujemy. Najlepszym rozluźnieniem i zapominajką jest wypić 2 "banie" i po krzyku. Przygodo trwaj, chorobo odejdź w dal.
0
Niekoniecznie, ja mam bardzo silną chorobę lokomocyjną w samochodach i autobusach, więc bez aviomarinu się nie ruszam, ale w pociągach i samolotach nic mi się nie dzieje. Zauważyłam też całkowity komfort podróży jeśli siedzę przy oknie, nawet jak jest zamknięte (jak w samolotach właśnie).
0
Nie ma takiej reguły. Trzeba przetestować, żeby wiedzieć. Prędzej już bym u wrażliwych podejrzewała, że ze środków transportu to np. prom będzie wywoływał mdłości.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź