Treść główna

Czy samoloty zrzucają paliwo przed lądowaniem?

Odpowiedzi (17)

0
Zarzucanie paliwa polega na jego spalaniu krążąc nad lotniskiem
0
Karzą też pasażerom zrzucać klocka do klopa aby było lżej
0
Do maćkoo z pierwszego wpisu. Pilot mówił prawde. Właśnie dlatego ze mniejsze samoloty nie maja jak zrzucać paliwa, gdyż nie posiadają specjalnej instalacji, to muszą „krążyć” nad lotniskiem aby owo „nadbagażowe” paliwo wypalić. Stad te półtorej godziny spędzone nad Grójcem.
0
Boeing 737 oraz Airbus 320 - te samoloty NIE mają możliwości zrzucania paliwa. Taką możliwość mają zazwyczaj duże transatlantyki (np. Boeing 747 lub Airbus 340). Także pilot samolotu lecącego do Hurghady mówił nieprawdę.
0
Zrzucają paliwo bo inaczej podwozie nie wytrzymałoby tak dużego obciążenia przy lądowaniu.
0
Trzeba zrobić tak przed awaryjnym lądowaniem.
0
trzeba przed awaryjnym ladowaniem
0
trzeba zrobic tak przed awaryjnym ladowaniem
0
Tak gdy jest to konieczne !
0
Przy awaryjnym lądowaniu - tak, lecz przy lotach rozkładowych - nie ;)
0
Tak, przed awaryjnym gdy jest go za dużo
0
Wydaje mi się, że dzieje się tak zwłaszcza ( o ile nie tylko)  sytuacjach awaryjnych
2
Kochani doświadczyłem na własnej skórze 25 grudnia 2015 roku jak lecąc z Katowic do Hurghady zostaliśmy zawróceni z trasy i zrzucaliśmy paliwo krążąc nad Grójcem przez 1,5 godz. Takie info dostałem od kapitana drugiego /podstawionego/ samolotu. Pytając się dlaczego nie mogliśmy od razu lądować powiedział mi że przy tak dużej masie samolotu i z pełnym bakiem :) mogłoby dojść do katastrofy.
0
Oprócz sytuacji awaryjnych samoloty zrzucają paliwo przed lądowaniem w celu odciążenia masy samolotu...ale chodzi tu o duże samoloty latające na trasach transatlantyckich. Małe samoloty nie muszą tego robić.
-3
Zrzucanie paliwa mie jest standardowym zabiegiem w przypadku planowych lotów
0
Paliwo jest zrzucane w sytuacjach awaryjnych, w obszarze każdego lotniska jest wyznaczona specjalna strefa zrzutu, żeby przypadkiem nie zrobić tego byle gdzie i nadmiernie nie szkodzić ludziom i przyrodzie.
0
Zrzucanie paliwa stosowane jest najczęściej w samolotach pasażerskich, w celu ich odciążenia przed lądowaniem bądź też zmniejszeniem prawdopodobieństwa wybuchu pożaru, w przypadku konieczności awaryjnego lub przedwczesnego lądowania.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend w Toskanii! Tanie loty i noclegi w mieście Krzywej Wieży!620 Sprawdź WŁOCHY czekają! Tanie loty w zasięgu ręki22 oferty od 72 Sprawdź Rajskie wakacje na Zanzibarze! 4* hotel all inclusive świetnej cenie! 3611 Sprawdź Malta to wyspa idealna! Tygodniowy urlop w świetnej cenie!618 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa