Nagłówek strony

Treść główna

Czy samoloty zrzucają paliwo przed lądowaniem?

Odpowiedzi (16)

2
Kochani doświadczyłem na własnej skórze 25 grudnia 2015 roku jak lecąc z Katowic do Hurghady zostaliśmy zawróceni z trasy i zrzucaliśmy paliwo krążąc nad Grójcem przez 1,5 godz. Takie info dostałem od kapitana drugiego /podstawionego/ samolotu. Pytając się dlaczego nie mogliśmy od razu lądować powiedział mi że przy tak dużej masie samolotu i z pełnym bakiem :) mogłoby dojść do katastrofy.
0
Boeing 737 oraz Airbus 320 - te samoloty NIE mają możliwości zrzucania paliwa. Taką możliwość mają zazwyczaj duże transatlantyki (np. Boeing 747 lub Airbus 340). Także pilot samolotu lecącego do Hurghady mówił nieprawdę.
0
Trzeba zrobić tak przed awaryjnym lądowaniem.
0
Karzą też pasażerom zrzucać klocka do klopa aby było lżej
0
trzeba zrobic tak przed awaryjnym ladowaniem
0
Zrzucanie paliwa stosowane jest najczęściej w samolotach pasażerskich, w celu ich odciążenia przed lądowaniem bądź też zmniejszeniem prawdopodobieństwa wybuchu pożaru, w przypadku konieczności awaryjnego lub przedwczesnego lądowania.
0
Paliwo jest zrzucane w sytuacjach awaryjnych, w obszarze każdego lotniska jest wyznaczona specjalna strefa zrzutu, żeby przypadkiem nie zrobić tego byle gdzie i nadmiernie nie szkodzić ludziom i przyrodzie.
-3
Zrzucanie paliwa mie jest standardowym zabiegiem w przypadku planowych lotów
0
Oprócz sytuacji awaryjnych samoloty zrzucają paliwo przed lądowaniem w celu odciążenia masy samolotu...ale chodzi tu o duże samoloty latające na trasach transatlantyckich. Małe samoloty nie muszą tego robić.
0
Wydaje mi się, że dzieje się tak zwłaszcza ( o ile nie tylko)  sytuacjach awaryjnych
0
Zrzucają paliwo bo inaczej podwozie nie wytrzymałoby tak dużego obciążenia przy lądowaniu.
0
Tak, przed awaryjnym gdy jest go za dużo
0
Przy awaryjnym lądowaniu - tak, lecz przy lotach rozkładowych - nie ;)
0
Tak gdy jest to konieczne !
0
trzeba przed awaryjnym ladowaniem
0
Do maćkoo z pierwszego wpisu. Pilot mówił prawde. Właśnie dlatego ze mniejsze samoloty nie maja jak zrzucać paliwa, gdyż nie posiadają specjalnej instalacji, to muszą „krążyć” nad lotniskiem aby owo „nadbagażowe” paliwo wypalić. Stad te półtorej godziny spędzone nad Grójcem.
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Wspaniały weekend w Kopenhadze! Przeloty, noclegi i rejs!522 Sprawdź Złap jeszcze trochę słońca na Zakynthos! Przeloty, noclegi i wypożyczenie auta!1112 Sprawdź Tanie loty do Los Angeles z Berlina1190 Sprawdź Ale cena na loty do USA! Sprawdź!471 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa