Czy samoloty zrzucają paliwo przed lądowaniem?

Odpowiedzi (14)

2

Kochani doświadczyłem na własnej skórze 25 grudnia 2015 roku jak lecąc z Katowic do Hurghady zostaliśmy zawróceni z trasy i zrzucaliśmy paliwo krążąc nad Grójcem przez 1,5 godz. Takie info dostałem od kapitana drugiego /podstawionego/ samolotu. Pytając się dlaczego nie mogliśmy od razu lądować powiedział mi że przy tak dużej masie samolotu i z pełnym bakiem :) mogłoby dojść do katastrofy.

0

Boeing 737 oraz Airbus 320 - te samoloty NIE mają możliwości zrzucania paliwa. Taką możliwość mają zazwyczaj duże transatlantyki (np. Boeing 747 lub Airbus 340). Także pilot samolotu lecącego do Hurghady mówił nieprawdę.

0

Trzeba zrobić tak przed awaryjnym lądowaniem.

0

trzeba zrobic tak przed awaryjnym ladowaniem

0

Zrzucanie paliwa stosowane jest najczęściej w samolotach pasażerskich, w celu ich odciążenia przed lądowaniem bądź też zmniejszeniem prawdopodobieństwa wybuchu pożaru, w przypadku konieczności awaryjnego lub przedwczesnego lądowania.

0

Paliwo jest zrzucane w sytuacjach awaryjnych, w obszarze każdego lotniska jest wyznaczona specjalna strefa zrzutu, żeby przypadkiem nie zrobić tego byle gdzie i nadmiernie nie szkodzić ludziom i przyrodzie.

-3

Zrzucanie paliwa mie jest standardowym zabiegiem w przypadku planowych lotów

0

Oprócz sytuacji awaryjnych samoloty zrzucają paliwo przed lądowaniem w celu odciążenia masy samolotu...ale chodzi tu o duże samoloty latające na trasach transatlantyckich. Małe samoloty nie muszą tego robić.

0

Wydaje mi się, że dzieje się tak zwłaszcza ( o ile nie tylko)  sytuacjach awaryjnych

0

Zrzucają paliwo bo inaczej podwozie nie wytrzymałoby tak dużego obciążenia przy lądowaniu.

0

Tak, przed awaryjnym gdy jest go za dużo

0

Przy awaryjnym lądowaniu - tak, lecz przy lotach rozkładowych - nie ;)

0

Tak gdy jest to konieczne !

0

trzeba przed awaryjnym ladowaniem
Wpisz swoją odpowiedź

Ciekawe artykuły

Najlepsze okazje

Citybreak w Londynie! Loty, noclegi i podróż kolejką parową!297 Sprawdź Krzywa wieża w Pizie tak tanio! Loty, noclegi i auto w świetnej ofercie!647 Sprawdź Tygodniowy urlop w Chalkidiki w 3* hotelu z basenem w opcji all inclusive!1285 Sprawdź Halo Wielkopolska! Gotowi na najlepsze promocje z Pozania? 30 ofert od 78 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Marsylii do Warszawy, z Warszawy do Stambułu oraz połączeń lotniczych z Warszawy do Lizbony.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Frankfurtu, Okazje na loty z Polski do Włoch, Pakiety z Bydgoszczy, Pakiety w marcu, Pakiety w maju, tanie loty z Gdańska do Londynu, tanie bilety lotnicze, krajowe bilety lotnicze.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Adaptery podróżne, Plecaki i torby foto, Gry, zabawki i Torby dla dzieci.